Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówka podsufitki tylnej 12V 7W


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przepaloną żaróweczkę w tylnej podsufitce i nie mogę jej nigdzie dostać. Jest to żarówka Philipsa 12V 7W. Jeśli ktoś wie skąd mogę taką pozyskać albo jakąś inną to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz napisałem powyżej, że ta żarówka jest na 7W. Jest to środkowa żarówka z tylnej podsufitki. Oznaczona C7W. Po bokach są 5W W5W z którymi nie ma rzeczywiście problemu z kupnem. Za żadne skarby nie moge nigdzie dostac. Mysle nawet o przerobieniu układu na diodowy bo wyjścia innego chyba nie ma ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja u siebie przerobiłem na LED-y (białe). W tylnych bocznych lampkach po 3 szt. a w przedniej (okrągłej w konsoli) - 4 szt.

Przerobiłem i nie żałuję gdyż efekt jest fajny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystorki chyba 820 ohm, oczywiście każda dioda ma osobny rezystor. Diody białe ultrajasne 5 mm. Wszystko polutowane i przyklejone klejem z pistoletu na "laski".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ymejl, zjarać to się nie zjara, będzie tylko słabiej świecić i pobierać mniej energii. To przecież 6W a nie 7W. Możesz tam zastosować dowolną żarówkę o takim wyglądzie i wymiarach, ważne by była na 12V. Co do tej z diodami, jeśli już zakupiłeś, musisz ją odpowiednio wstawić w blaszki. Przy diodach ważna jest polaryzacja, tzn. gdzie dochodzi "+" a gdzie "-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Podlączam sie do tematu. Jak "bezpiecznie" zdemontowac lampkę w podsufitce - tylną . Przepaliły mi się żarówki boczne. W instrukcji napisano , aby podważyć śrubokrętem (rozdział 5.17)ale z przodu , tyłu czy boku ???? Nie chciałbym tego połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPOSÓB nr 1 łatwiejszy i polecany.

Lampkę w pozycji środkowej (wyłączone) czymś ostrym, np. czubkiem scyzoryka podważyć szkiełko lampki, od strony przodu auta. Z drugiej strony nie da się, bo ma wypustkę z metalowym kółkiem do przekazywania prądu. Po podważeniu zorientujecie się sami kiedy wyjąć. Lampka prawidłowo zamontowana, inaczej się nie da, bo (u mnie ale chyba i we wszystkich) są krótkie kabelki, więc raczej inaczej się nie zamontować. Jeśli macie wątpliwości, zapalcie lampkę i po stronie podważania będzie widać na krawędzi takie trzy malutkie kropeczki, a z drugiej strony jest jeden szerszy nalew (nie wiem jak to nazwać), dla ułatwienia wrzucam zdjęcia.

dsc00019ihi.jpg dsc00020ojo.jpg dsc00017lml.jpg

dsc000181.jpg

 

 

 

SPOSÓB nr 2 - nie polecam, bo można uszkodzić łapki.

Lampkę trzeba podważyć czymś szerokawym a cienkim od strony przodu auta. Z drugiej strony jej nie podważysz, bo blokuje stała wypustka i kostka przewodów. Nie da rady założyć jej inaczej, bo przewody są krótkie. Ja podważyłem nożykiem (zdjęcie) i jedna z łapek była już ułamana, druga jest. Tam są dwie takie łapki. W jednej z lampek nie mam wcale tych łapek ale lampka i tak trzyma się dobrze. Podważając trzeba trzymać tą drugą - zewnętrzną obudowę (w tapicerce), bo ona chce wyjść razem z lampką.

 

dsc00012jdj.jpg dsc00010.jpg dsc00013tet.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź. Mój błąd , gdyż nie opisałem ,że mam lampkę na środku podsufitki.Inna niż opisana powyżej. Dzisiaj ją zdemontowałem naciskając palcami w przedniej części klosza. Sam wyskoczył elegancko.Ale okazalo się , że nie przpalily się żarówki, ale odgieły blaszki odpowiedzialne za obsługę włącznika ( taka metalowa rolka). Musiałem wyciągnąć cala oprawę z podsufitki. Po dogięciu blaszek wszystko działa.Co ciekawe oba wyłaczniki nie działały , obie blaszki sie odgieły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!