Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gniazdo zapalniczki GRAND SCENIC


Rekomendowane odpowiedzi

No więc.... ma ten sam problem co puggiblue.

Próbowałem wyciągnąć ten przekaźnik, ale mocno trzymał. Chciałem więc sprawdzić namacalnie czy z dołu coś go nie trzyma i.. najpierw wyciągnąłem palce upieprzone jakąś zielono-niebieskim pyłem. A za drugim razem wyczułem luźny kabel, który zgnił. Wyciągnąłem go do zdjęcia poza przekaźnik.

Na razie przestałem przy tym działać - bo się tylko wkurzyłem na brak miejsca.

puggiblue - napisz jak sobie z tym poradziłeś? Robiłeś to wszystko przez tę szparę po szufladzie? [to chyba z zawodu jesteś ginekologiem :P ]

"Udało" Ci się coś urwać/ułamać? Czy poszło gładko? Dawałeś nowy przekaźnik czy tamten był dobry?

 

EDIT. Coś mi nie pasuje opis tych bezpieczników z dialogysa - szczególnie ten oznaczony nr 4. Bo był wyciągnięty, a blokada schowka i oświetlenie działało i gniazdko z przodu (te w obudowie drążka zmiany biegów) też.

post-7796-0-15312800-1393764716_thumb.jpg

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo w konsoli pod biegami masz zabezpieczone przy lewym kolanie jako zapalniczka, bezpiecznik T 15A

Pod fotelem masz bezpieczniki od podgrzewania foteli hamulca postojowego i od pozostałych gniazd.

Samo słowo konsola w opisie może być niedokładnym tłumaczeniem i chodzi zapewne o przesuwany schowek.

Jego oświetlenie i przesuwanie tez jest w innym miejscu zabezpieczone.

PLATFUSI.PDF

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wyciągnąć ten przekaźnik, ale mocno trzymał. Chciałem więc sprawdzić namacalnie czy z dołu coś go nie trzyma i.. najpierw wyciągnąłem palce upieprzone jakąś zielono-niebieskim pyłem. A za drugim razem wyczułem luźny kabel, który zgnił. Wyciągnąłem go do zdjęcia poza przekaźnik.

Czyli przewód miedziany zaśniedział i przepalił się. Musisz go obciąć w miejscu w którym jest dobry i przylutować nowy, zabezpieczyć miejsce naprawy koszulką termokurczliwą. Wymontować uszkodzony wtyk z kostki przekaźnika i w to miejsce założyć nowy wtyk na dorobionym przewodzie. I będzie wszytko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystko muszę robić przez tą szparę po szufladzie?

Czy może dla wygody warto... nie wiem... demontować fotel i tak dalej?

Czy może za bardzo przesadzam i jakoś dam radę?

EDIT

Znalazłem na allegro taką fotkę tej "skrzynki" z bezpiecznikami. Wynika z tego, że jest ona z góry na wcisk - na tych dwóch "szynach" plastikowych. Ale ciągnąc do góry chyba trzeba zwolnić blokadę (to coś po środku).

Po wyciągnięciu tej "skrzynki" powinno dać się jako tako może i wyciągnąć to przez otwór po szufladzie na zewnątrz by ją naprawić?

EDIT

Heheheh ale mam tempo. Minęły jak z bicza strzelił 3 miesiące i poszedłem dzisiaj dokończyć robotę. Kupiłem konektor - szerszy niż normalny. Ściągnąłem cały ten element. Jest wsuwany od góry. Aby go ściągnąć trzeba z góry z tyłu włożyć palec (mój wszedł) albo śrubokręt, aby zwolnić blokadę.

Wtedy łatwiej nam wykonać robotę. Wyciągnąłem przekaźnik, bezpieczniki oraz ściągnąłem taką czarną z góry nakładkę.

I zabrałem się za wydłubywanie poprzez niszczenie kawałek po kawałku stary konektor.

Potem ten stary kabelek, który zgnił - obrobiłem końcówkę i nałożyłem kostkę elektryczną.

UWAGA - a kablu jest napięcie. Jak nie chcesz ryzykować - przed całą operacją odłącz akumulator.

Następnie do nowego konektora dolutowałem nowy kawałeczek grubego kabla + obrobiłem drugą końcówkę, którą później włożyłem do kostki (na samym końcu).

Nowy konektor wcisnąłem w swoje miejsce - wszedł idealni, po usłyszeniu Klik! - znaczy, że siedzi na swoim miejscu.

Podłączyłem go przez kostkę z oryginalnym przewodem, poskładałem wszystko do kupy. Koniec.

Największy problem - straszna ciasnota, krótkie przewody, ogólnie masakra.

post-7796-0-22286400-1393785298_thumb.jpg

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!