Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie MEGANE COUPE III 2.0 TCE 180


Rekomendowane odpowiedzi

Heh... jednak dobrze mi mowili w salonie... zapytalem ile pali... to pokazali katalog... a potem dodali, ze im wychodzilo w miescie 14-15 :mrgreen:

 

Czasem chcialo by sie tej mocy troche wiecej... ale ciesze sie, ze w miescie mieszcze sie w 10l jezdzac caly czas z klima :D

 

Z drugiej strony 14l wydaje sie mocno wygorowany wynik...

moze ktos przetestuje i pobuja sie spokojniej powiedzmy do 3tys rpm,

delikatnie operujac gazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos przetestuje i pobuja sie spokojniej powiedzmy do 3tys rpm,

delikatnie operujac gazem...

 

To jest wynik uzyskany przy delikatnym operowaniu gazem i zmianą biegów zgodnie z sugestiami wyświetlanymi przez obrotomierz :mrgreen:

 

Niestety nie jest to oszczędne miejskie autko. Ciągłe ruszanie, hamowanie i stanie na światłach robi swoje. Za to prawdziwy "pazur" pokazuje w trasie. Aż chce się jechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania dodam, że Laguna Coupe 2.0T którą jeździłem na jazdach próbnych tylko po mieście miała spalanie około 10 l/100km (na pewno poniżej 11), średnia z ostatnich 5 tysięcy kilometrów. Tyle, że to trochę inny silnik (tak twierdził gość z salonu). Dziwne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diziaj sprawdziłem w katalogu i faktycznie ten silnik (TCE 180) ma rzekomo palić w mieście 10,2l/100. Tyle że to dane producenta. Po Wrocławiu generalnie jeździ się kiepsko więc spalanie na poziomie 14l nie jest dla mnie jakimś wielkim zaskoczeniem - tym bardziej, że jest dość ciepło i klima chodzi non-stop na pełnych obrotach (wątpię żeby producent uwzględniał klimatyzację w swoich pomiarach).

 

Co do silnika to w instrukcji obsługi jest oznaczony właśnie jako 2.0T. Jak bardzo różni się od tego z lagi - nie wiem ale IMO to będzie ten sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi spadło ostatnimi czasy (liczę teraz na jakieś 11 w mieście) . Może dlatego, że nie ma takich upałów i klima nie musi się tak bardzo napracować a może dlatego że nauczyłem się w końcu tym bydlakiem oszczędniej jeździć <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to was zdoluje... ostatnio zrobilem nocka traske 200km, bez pospiechu, na tempomacie ok 80 - srednie spalanie 5,4l/100km <ok>

Z tym, ze wystarczylo na drugi dzien smignac te trase w dzien, po drodze korek jeszcze zaliczony i spalanie 6,5 wynioslo.

 

Co do klimy faktycznie widac, ze jak chlodniej to ciut mniej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie patrz na sugestie kompa. Zmieniaj biegi na wyższe wcześnie, ale nie dław silnika. Przy przyspieszaniu pociągnij trochę dłużej.

Sam wyczuj silnik, a spalanie spadnie. Trochę. Tce mistrzem oszczędności nie jest i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Odświeżę temat bo chciałem porównać wyniki z Waszymi - chyba po dwóch latach macie już co pisać na temat apetytu na paliwko :)

Aktualnie u mnie po przejechaniu 580km komp pokazuje średnie 7.9 l/100 i zużycie 34l, a faktycznie po zatankowaniu auta do pełna wyszło 8.6l i paliwka 49l, więc wskazania komputera są trochę sfałszowane. Jak to u Was jest z wskazaniami komputera - pokazuje faktyczne zużycie czy to tylko orientacyjne dane ?

Dodam, że silnik 2.0T 180KM, jazda praktycznie autostradowa w przedziale 100-140 km/h bez szaleństw ;)

Chciałbym porównać wyniki, ponieważ mam podejrzenia "trafionej" sondy lambda, choć błędu nie wyrzuca.

Z góry dzięki za informację.

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu 580km komp pokazuje średnie 7.9 l/100 i zużycie 34l, a faktycznie po zatankowaniu auta do pełna wyszło 8.6l i paliwka 49

Coś tu się matematyka nie zgadza, 49l-34l=15l, przy 580km to rozbieżność komputer-dystrbybutor wychodzi >2,5l/100km, pewnie weszło Ci 43l, tak czy siak duża różnica. Mi zazwyczaj wychodzi, że komputer zaniża o ok 0,3l/100km, ostatnio tankowałem i weszły mi 54l przy odczycie z komputera 51,7 i zazwyczaj tak jest, że wchodzi ok. 2l więcej. Mam wrażenie, że im lepszej jakości paliwo i im cieplej na dworze tym wskazania komputera i dystrybutora są bardziej zgodne, ale to może tylko wrażenie bo nie prowadziłem dokładnej statystyki. Spalanie, autostrada 140-150km/h - ok. 10l/100km, płynna jazda krajówką 7-8l. Minimalne jakie mi się przytrafiło na dłuższym odcinku to 6l (non stop 90-100km/h na tempomacie), maksymalne ok 11,5 160-170 na autostradzie (miasto bardzo rożnie, 9-12 w zależności od warunków). Przy 90km/h na równej drodze 6 bieg, chwilowe spalanie kształtuje się w granicach 5,5l. Długookresowa średnia ~9l (miasto 40%), mówię z perspektywy przejechanych 70kkm. Po jednym tankowaniu bym też nie wyciągał wniosków bo wahania mogą być spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć chłopaki!

 

U mnie również przy oponach szerszych 265, spalanie w zimie na poziomie 11-14 L w Krakowie, lato ok 12-15 przy oponach 225 - ale to dlatego, że nie mam lekkiej nogi.

Trasa do 135km/h ok 10L

Wszystko Ok, one tyle palą...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!