Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Remont skrzyni biegow


zbylo76

Rekomendowane odpowiedzi

On sam nie montuje tylko sąsiad mechanik ale rozliczam się z nim więc na pewno coś spiszemy. Byłem u niego na miejscu i skrzynia wygląda na dobrą a poza tym ma jeszcze jedna jakby co. Generalnie to ma sporo różnych części do renault więc pewnie w używane części będę się u niego zaopatrywał. Już się umówiłem na wymianę po niedzieli. Generalnie od razu okaże się czy to buczenie u mnie przy 3000 obr. to wina skrzyni czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test.

Prosta równa droga

Przyspieszaj i słuchaj kiedy buczy, zmieniaj biegi, Zrób test w drugą stronę. Spróbuj przy tych samych prędkościach wciskać sprzęgło, a nawet wyłączyć silnik (Uwaga to niebezpieczne, nie masz wspomagania kierownicy i hamulców) Słuchaj kiedy to buczenie występuje. Jeżeli buczenie będzie stale to skrzynia, jeżeli buczenie będzie tylko przy przyspieszaniu to dyfer, jeżeli buczenia nie będzie przy wysprzęglaniu to sprzęgło lub łożysko dociskowe Jak buczenia nie będzie przy odłączonym silniku(na luzie) to nie ma to nic wspólnego z układem napędowym skrzynia + dyfer.

Ja miałem buczenie w zakresie obrotów 3750-4000 rpm. Długo szukałem, wreszcie znalazłem okazało się, że buczała rolka na pasku akcesorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDU napisał:Aha firma spod Krakowa to Frans-auto z Czernichowa. Kupował ktoś od nich?

 

Ja kupowałem skrzynię do swojego scenika w lutym i nie narzekam.Jak oddasz starą to jeszcze jakąś kasę dają.U nich ta wymiana to 3 godzinki i zrobione ja niestety zostawiłem auto w serwisie bo tam się doturlałem pod Tarnowem ale jak kupiłem skrzynię u nich w Czernichowie to na drugi dzień była w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wymianie. Kosztowało mnie to 950 zł. Skrzynia z przełożeniem - 650, tarcza sprzęgła LUK -120, olej 60 zł za 2l. (1,5 miałem z wcześniejszej wymiany oleju), 2 poduszki silnika i skrzyni 120 zł. Ehh masakra po prostu. Do tego jeszcze okazuje się że mam chyba luz na półośce. Jak muskam nogą pedał gazu i odpuszczam to słuchać luz gdzieś na napędzie. Chyba to nie w skrzyni bo przed wymianą tez tak miałem ale myślałem że to kwestia poduszek. No cóż na razie nie stać mnie na kolejne ładowanie kasy w ten samochód.

 

zbylo76 a jak tam twoja skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbylo76 a jak tam twoja skrzynia?

 

Moja właśnie się naprawia <ok>

Miałem jedna na oku do kupienia z Laguny za 700zl. Typ JC5, niestety ona ma inne przełożenia. Do Scenica musi być 090, a tamta ma 111. Jedni mowią, że można to zignorować, najwyżej wskazówce na liczniku podziałki zabraknie ;-), ale mi nie o to chodzi. W końcu zdecydowałem się na naprawę. Powód? Wymienione części będą oryginalne (nie ma zamienników) i jest rok gwarancji. Poza tym skrzynia jako taka była w porządku, tylko łożyska hałasowały. Wszystko jest już rozebrane, ale przedłuża się dostawa jednego z łożysk. Poszły dwa w różnicówce i jedno na wale głównym. Do tego uszczelnienie wybieraka, ale to już pikuś, skoro skrzynia jest zdemontowana. Przy okazji sprzęgło wymieniam, jeszcze mogłoby zostać, ale już ciężko chodzi, no i tak 10-15 tys. km u dają. No to jak mam potem drugi raz płacić za demontaż skrzyni, to już niech będzie od razu.

Koszt ok. 2300 :-( :-? :-x :cry:. Piszę około, bo jeszcze nie skończona robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież za to masz 4 dobre skrzynie

 

Ale w tym jest robocizna, nowy olej, nowe sprzegło, itd. Poza tym większość gotowych skrzyń jest do kupienia albo bez gwarancji, ew. rozruchowa, no max. 3 miesiące. - tutaj mam 1 rok. Zapomniałem też dodać, że prowadzę działalność, auto jest na firmę i fakturka pójdzie w koszty, wiec faktyczny koszt jest o 1/3 mniejszy. Same części do skrzyni kosztują 900zł, po odjęciu kosztów wychodzi 600, czyli b. dobra cena za używaną skrzynie.

 

P.S. Co post to w ostatniej chwili przed wysłaniem łapie się na tym, że piszę bez polskich ogonków. Jednak strach przed konfrontacją z adminem wzmaga moją czujność ;-)

 

[ Dodano: 2009-08-09, 19:53 ]

Zapomniałem wspomnieć... z ciekawości zadzwoniłem do ASO, aby podali mi cenę nowej skrzyni. No i nowa do Scenica 2.0 16V kosztuje 13,5 tys... To prawie tyle co ja za swoje auto dałem <ok>. Oprócz tego można kupić skrzynie regenerowaną oficjalnie przez Renault, z gwarancją - koszt 4,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość jsordyl1972

Zrób test.

Prosta równa droga

Przyspieszaj i słuchaj kiedy buczy, zmieniaj biegi, Zrób test w drugą stronę. Spróbuj przy tych samych prędkościach wciskać sprzęgło, a nawet wyłączyć silnik (Uwaga to niebezpieczne, nie masz wspomagania kierownicy i hamulców) Słuchaj kiedy to buczenie występuje. Jeżeli buczenie będzie stale to skrzynia, jeżeli buczenie będzie tylko przy przyspieszaniu to dyfer, jeżeli buczenia nie będzie przy wysprzęglaniu to sprzęgło lub łożysko dociskowe Jak buczenia nie będzie przy odłączonym silniku(na luzie) to nie ma to nic wspólnego z układem napędowym skrzynia + dyfer.

Ja miałem buczenie w zakresie obrotów 3750-4000 rpm. Długo szukałem, wreszcie znalazłem okazało się, że buczała rolka na pasku akcesorii.

U mnie podczas jazdy wyje, im wyższy bieg to głośniej, a gdy wyluzuję hałas ustaje, sugerujesz kolego, że to będzie sprzęgło i docisk do wymiany? Dodatkowo podczas, skrętu w lewo i prawo, w czasie jazdy, jest głuchy stukot, w serwisie powiedzieli mi że to lewy przegub,a konkretnie wewnętrzny, ale mówili że jak będę wymieniał to cały, ale czy nie zanosi się to na skrzynię? Patrzyłem na przeguby i wszystkie gumy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!