Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Remont skrzyni biegow


zbylo76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam bolesny problem. Czeka mnie remont skrzyni :-(

Od jakiegos czasu slysze niepokojace "wycio/szumo/buczenie", wedlug wszelkich znakow na niebie i ziemi jest to skrzynia biegow. W jednym warsztacie po szybkim obejrzeniu byla taka diagnoza, w drugim byl glebszy test i potwierdzono moje obawy.

Najprawdopodobniej halasuja lozyska mechanizmu roznicowego. Stwierdzono tez nieszczelnosc wybieraka. Na razie zalana mam skrzynie nowym olejem. Zanim oddam skrzynie do remontu, chcialbym dowiedziec sie jak najwiecej o takiej naprawie.

W jednym warsztacie powiedziano mi, ze nie warto uszczelniac wybieraka, bo za pare tysiecy kilometrow znowu bedzie cieklo - podobno "ten typ tak ma". Moze warto poszukac drugiej skrzyni na zamiane, tylko gdzie, zeby nie trafic z deszczu pod rynne? Najchetniej to wymienilbym na skrzynie z niezdartego anglika. O nowej nawet nie mysle, ale moge ktos przypadkiem orientuje sie ile moze kosztowac nowa? Jak trwale sa remonty skrzyni? Ktos przez to przechodzil? Bede wdzieczny za wszelkie uwagi.

 

Wrocław z tego co wiem, znowu należy do POLSKI, więc uprasza się o stosowanie polskich liter w swoich postach. Jakby ten argument był za słaby to przeczytaj ponownie regulamin forum. Na razie tylko upomnienie <ok> reszta zależy od Ciebie. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obawiam się że u mnie niedługo skrzynka do remontu będzie. Mam buczenie, ostatnio mi często 2-ka wyskakuje, ale kupując używkę sami nie wiemy skąd taka jest wyjęta. Mi się wydaje że generalny remont (o ile planujesz jeszcze trochę swoim autkiem pojeździć) będzie lepszym rozwiązaniem. Tylko dobry zakład napraw skrzyń biegów znajdź i dowiedz się kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować, to remont będzie o kilkaset złotych droższy, niż wymiana. Orientacyjnie:

- remont: robocizna 1100-1200zl + części, czyli nawet ponad 2 tys. zł.

Problem w tym, że trzeba skrzynkę wyjać, rozebrać, no i potem złożyć (a więc już prawie cała kwota robocizny do zapłacenia), aby ze 100% pewnością stwierdzić, co jest do wymiany. W skrajnym, wypadku, jeśli przyjdzie wymienić większość "trybików" koszty będą b. duże, albo naprawa niemożliwa. Z drugiej strony jest 1 rok gwarancji.

- wymiana: robocina 700-800 zł + cena skrzyni. Na allegro skrzynie chodzą po 800-1500zł.

 

W moim przypadku jest jeszcze problem cieknącego wybieraka, który (jak twierdzą w warsztacie) słabo poddaje się naprawie, dlatego skłaniam się jednak ku wymianie. Może jeśli nie uda się z drugą skrzynią, to będzie można z dwóch złożyć jedną?

Namierzyłem jedną, ale sprzedawca podaje, że to do Laguny 2.0 16V 2000 rok (silnik Renault, bo podobno tam tez Volvo były montowane. Sam silnik poszedł do jakiegoś Espace). Czyli metryka taka jak u mnie. Niestety nie mogę dostać numerów z tamtej skrzyni, bo naklejka jest nieczytelna. Prawdopodobnie pojadę tam osobiście, aby organoleptycznie porównać obie skrzynie. Żeby nie jechać na darmo, staram się najpierw na ile się da, porównać te skrzynie na odległość.

Oglądam zdjęcia różnych skrzyń na allegro... Czy ktoś może orientuje się, czy skrzynia z Laguny może rożnić się od tej ze Scenica, jeśli maja te same silniki? Czy silnik 2.0 16V w roku 2000 występował w więcej niż jednej wersji? Czy jeśli obudowy skrzyń są takie same, to można założyć, przełożenia też są identyczne?

 

P.S. Do admina: Proszę się nie oburzać, jeśli czasami piszę bez polskich literek. W pracy mam system czystko angielski (wyższa konieczność), poza tym przez długie używanie tego systemu mocno weszło mi w krew pisanie bez ogonków i czasami nie kontroluję tego <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem jedną, ale sprzedawca podaje, że to do Laguny 2.0 16V 2000 rok (silnik Renault, bo podobno tam tez Volvo były montowane.

Ten silnik Volvo był trochę mocniejszy, ale skrzynia też ma oznaczenie JC5 więc jest szansa że by pasowała. (Teraz stoi taka lalka na serwisie dlatego wiem).

 

Cieknący wybierak to standard, naprawa tego jest kłopotliwa bo trzeba skrzynię wyjmować, ale sa fachury, którzy robią to bez wyjmowania skrzyni. Efekt ich prac jest taki że i tak z wybieraka zaczyna cieknąć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknący wybierak to standard, naprawa tego jest kłopotliwa bo trzeba skrzynię wyjmować, ale sa fachury, którzy robią to bez wyjmowania skrzyni. Efekt ich prac jest taki że i tak z wybieraka zaczyna cieknąć

 

Sugerujesz, że nieskuteczna naprawa wybieraka spowodowana jest przez niestaranne wykonanie, spowodowane słabym dojściem z powodu niezdemontawania skrzyni? Czy jest wogóle możliwe skuteczne naprawienie wybieraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skutecznie wymienić uszczelniacz wybieraka, bo on jest przyczyną, że cieknie w tym miejscu trzeba wyjąć skrzynię i zdemontować wybierak. Samo wyciągniecie skrzyni jest kłopotliwe, a sam uszczelniacz kosztuje kilka/kilkanaście zł.

Są specjaliści którzy przecinają coś pod spodem, przypuszczam, że sworzeń na którym porusza się wybierak i go wyjmują, wymieniają uszczelniacz potem spawają to co przecięli. Ponoć kosztuje to 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjaliści którzy przecinają coś pod spodem, przypuszczam, że sworzeń na którym porusza się wybierak i go wyjmują, wymieniają uszczelniacz potem spawają to co przecięli. Ponoć kosztuje to 200zł.

Dokładnie ten sposób miałem na myśli. Co z tego że zostanie założony nowy uszczelniacz, jak podczas spawania i tak się rozpuści i niedługo znów będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakałem. Od 2 dni dwójka ciągle wyskakuje więc po mieście jeżdżę bez niej. Jaką opcję wybralibyście z tych dwóch:

1. Kupno skrzyni za 650 zł z montażem i nowym łożyskiem oporowym (wymiana łożyska profilaktycznie), miesiąc gwarancji rozruchowej od prywatnej osoby

 

2. Kupno skrzyni z zakładu zajmującego się remontami skrzyń z 3 miesięczną gwarancja (podobno skrzynia była rozebrana i sprawdzona każda część czy wszystko jest ok) za 600 zł jeśli zostawię skrzynię swoją. Do tego muszę sobie jechać po skrzynię (pod Kraków) i wmontować. Generalnie za montaż znajomy mechanik powiedział mi 250 zł.

 

Moim zdaniem chyba lepiej wydać więcej kasy a mieć skrzynię do której ktoś zaglądał.

Co o tym sądzicie?

 

Aha firma spod Krakowa to Frans-auto z Czernichowa. Kupował ktoś od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza opcja nie jest zła tym bardziej, że człek sam montuje więc nie będzie miał na kogo zwalić winę. Spisałbym jakiś dokument (protokół) i OK. Kwestia jedna : trzeba by koniecznie dojść do skrzyni którą chce montować : skąd, oglądnąć auto, rocznik, stan wytarć (przebieg) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!