Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają światła pozycyjne


Rekomendowane odpowiedzi

To inaczej, dobrać się do tylnych lamp, wyczyścić wtyczki, sprawdzić i wyczyścić przewody masowe od lamp do karoserii. Dobrze jest spryskać te elementy kontaktem, o WD zapomnij.

A te bezpieczniki jak sprawdzałeś? Wyjmowałeś i oglądałeś czy tylko popatrzyłeś w skrzynce czy druciki się nie przepaliły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzone. co jeszcze mogę zrobic?

 

[ Dodano: 2009-07-29, 14:52 ]

To moze małe podsumowanie <ok> zegary się podświetlają, cała elektryka działa, święcą wszystkie światła oprócz pozycyjnych z przodu, tyłu i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Do elektryka kolejka, inny na urlopie, jeszcze jeden kazał w poniedziałek przyjechac. Ma ktoś jakieś pomysły albo może mi dac namiar na kogoś kto mi to zrobi na śląsku bez czekania? Ciekawi mnie też ile mnie mogą za takie coś w aso skasowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam podobny problem Nie mam podświetnienia radia, czałej konsoli środkowej. Przyciski szyb i lusterek też nie świeca oraz brak tylnego światła mijania. Reszta świateł OK Przestało również działać ustawianie jasności zegarów. Sprawdziłem wszystkie żarówki i bezpieczniki Nie mam pomysłu co dalej Chyba bede musiał odwiedzić dobrego elektryka Znacie takowego w Warszawie albo okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Również mam problem z działaniem świateł pozycyjnych (przód i tył oraz podświetlenia tablicy) Nie działa mi również podświetlenie środkowego panelu (radio,nawiew).

 

Bezpieczniki w komorze silnika sprawdzone, żarówki również są ok, końcówki nie są zaśniedziałe.

Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko sprawdziłęś i jest oki to najprawdopodobniej padło Ci UPC. Jest to puszka z bezpiecznikami, ta koło aku. Mi tak się porobiło w zeszłym roku. Koszt nowego UPC to ok. 900 zł. W Renault stwierdzili to w 20 minut, a zanim pojechałem do ASO to odwiedziłem z 5 elektryków samochodowych. I dla każdego "czeski (a lepiej francuski) film".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś ;) :-/

Z tymi bezpiecznikami miałem już dwa razy kłopot, samochód kupiłem przed zimą i zdarzyło mi się już dwa razy że mi po prostu ją zalało przez deszcz i myjnię. Ale suszyłem i było ok, starałem się ją osłonić żeby woda nie leciała ale nic nie pomagało.

Co ciekawe w samochodzie mam te UPC już wymieniane (biały napis od spodu - taki jak piszą na szrotach).

 

Nie da się tego jakoś inaczej naprawić, wymienić jakiś chip lub coś takiego na tym UPC - bo wszystko inne działa.

 

Byłeś również u elektryka od francuzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to można UPC rozebrać i wylutować to co się popsuło i wlutowac na nowo. Ale więcej w tym temacie Ci nie powiem, bo nie wiem.

A elektryk od francuzów, u którego ja byłem nie wiedział zabardzo i potrzebował by auto na dłużej. Ale z pewnościa nie każdy jest taki i może trafisz na takiego, co Ci szybciej zdiagnozuje usterke.

U mnie to tak jak pisałem

- lokalizacja usterki w ASO - ok 120 zł

- nowe UPC wraz z wymianą - ok 1000 zł (i głowa spokojna bo mam gwarancje serwisu 1 rok i gwarancje producenta na element 2 lata).

Poszukaj jeszcze na forum o UPC, były tematy o tym, np tu:

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-sterown...m?highlight=upc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc :]

Będę próbował coś z tym zrobić.

 

A taki mały offtopic czy to nie przypadkiem ten moduł najczęściej się chrzani w M II ph I ??

Czy to ten jest taki sławny awaryjny (mowa o elektronice) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko.

Który przewód odpowiada za światła pozycyjne? Bo niestety nie posiadam schematu instalacji elektrycznej.

 

0214v.jpg

 

Bo pomyślałem żeby zamiast wymieniać cały moduł podpiąć się np. pod światła mijania.

 

Jak się jednak okazało po pomiarach elektrycznych, 2 złącza 7A i 7B były nie działające. Po prostu nie dochodził do nich prąd (uszkodzenie modułu UPC) co skutkowało nie działaniem świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu, nie działąjącym podświetleniem tablicy rejestracyjnym, przyciemnianiem świateł na desce rozdzielczej i brakiem światła od nadmuchu - radia.

 

0366a.jpg

 

Podłączyłem dwa niebieskie przewody (z brązowej wtyczki) odpowiedzialne za w/w rzeczy z dwoma zielonymi przewodami (czarna podłużna wtyczka) odpowiedzialna za światła mijania. Światła pozycyjne świecą się tylko ze światłami mijania.

 

Na pewno lepsza taka ingerencja w elektronikę niż wymiana na inny używany moduł za 500zł lub nowy a ASO za 1000zł.

 

Mam nadzieję że komuś się przyda ta informacja.

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!