Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolki


kefalari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w geście pozdrowień chylę czoła. Będąc wśród takich znawców Megane nie sposób zadać pytania, nawet jeśli nie ma pytań to są wątpliwości. Ale do rzeczy mam i strasznie się cieszę MEGANE II 2004, 1,5dCi, 85KM, 120kKm, Sedan. A w nim 6x Air bag itp, itd. Auto z pewnym przebiegiem, z pewnych rąk, w trakcie odpalania zwróciłem uwagę na kontrolki i .... ktoś tam, jeden z tych co Encyklopedię Brittanica mają w palcu, rzekł: jak gaśnie razem z innymi to poduch nima, jest po dzwonie. Jeździłem poprzednio Renią Clio II, która wiernie służyła jedną poduchą i tam w istocie gasła w ułamek sekundu po wszystkich innych kontrolkach, ale nie była tak zelektronizowana, proszę Was o swoje spostrzeżenia.

 

[ Dodano: 2009-08-01, 17:56 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z pewnym przebiegiem, z pewnych rąk

Więc jak to jest?

Elektronikę oszukać bardzo łatwo, jak masz wątpliwości to sprawdź organoleptycznie czy elementy systemu są na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem teza ze jak gasnie razem to bzdura. Włącz tryb demonstracyjny zegarów (na forum znajdziesz to jako "trick") i zobacz czy sterowanie kontrolką jest z poziomu elektroniki komputera - jeśli będzie migać razem z innymi to ja bym się nie martwił. Zawsze tez można podłączyć pod komputer i zrobić odczyt - jeśli czegoś nie ma lub coś nie działa na bank będzie to widać w błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zapala kontrolka na początku i gaśnie razem z innymi, wg mnie gdyby z poduchami było coś nie tak to by kontrolka świeciła się cały czas (tak miałem w Escorcie i teściu ma w Passacie). W instrukcji od mojej Megi jest napisane, że kontrolka zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po kilku sekundach, jeżeli się nie zapala lub miga oznacza usterkę systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzić kurtyny i poduszki boczne (w fotelach), odginasz lekko uszczelkę w ramie nad drzwiami (siedząc od środka) odchylasz tapicerkę i tam widać czarny rulon materiału (osłona) mniej więcej w połowie ma nacięcie gdzie widać właściwą poduszkę białego koloru - nad wszystkimi drzwiami, natomiast w fotelach trzeba rozpiąć tapicerkę, od strony drzwi jest zgrubienie w oparciu - jest to zapięcie na plastikowe zatrzaski, mozna je rozpiąć (ale ostroznie zeby nie połamać zapięć) i tam pod spodem też jest pakiet z nacięciem przez które widać złożoną poduszkę koloru białego. Deski z przodu nie rozbierałem więc nie wiem jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!