Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Witajcie,mam kilka pytań odnośnie scenica 200


wicher123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.W poniedziałek lub wtorek stanę się właścicielem Renault Scenic 2000r 1.9 DCI.Auto od znajomego,pewne,sprowadzone z niemiec,tylko 1 właściciel,serwisowane,łącznie z wymianą rozrządu przy 110tyś km,teraz auto ma 188tyś.(wszystko udokumentowane)

Auto Perfekcyjnie utrzymane,w środku jak nowe,naprawdę jestem w małym szoku,że auto z tego rocznika może tak wyglądać ale... jest jedno ale które mnie troszkę irytuje,zastanawia.Czy przy przebiegu 188tyś kierownica skórzana może być przetarta?Pedała,mieszek są w stanie idealnym(może troszkę mieszek jest przetarty na dole ale nie na gałce więc ok) ale kierownica skórzana?Może nosiśc ślady przetarcia przy takim przebiegu?Wydawało mnie się,że żeby skóra się przetarła to trzeba naprawdę setki tyś km zrobić ale może się mylę??

Drugie pytanie jest takie,z tego co się doczytałem DCI było montowane od 2001r zatem możliwe bym w 2000r miał 1.9 DCI 102KM albo 105KM teraz nie pamiętam :/

Może ktoś by mi te wątpliwości mógł rozjaśnić?Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownicy, to ja w poprzednim aucie ( opel vectra <ok> miałem skórzaną kierownicę i przy przebiegu 200 tyś. km jej stan mógłbym ocenić na -bdb, na pewno nie była poprzecierana, skoro jesteś pewien przebiegu to nie ma się co martwić wytarta kierownicą, tym bardziej jak piszesz że reszta ( mieszek, gumki, siedzenie ) wyglądają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego 2009 też posiadam scenic 1.9 dci 2000. przebieg 192 tys. reszta jak u ciebie - OK.Przebieg udokumentowany rachunkami z serwisu renault we Francji - czyli pierwszy właściciel.poza typowymi sprawami jak wymiana oleju, rozrządu i jeszcze pare drobiazgów, nie robię nic tylko tankuję / w shelu albo statoilu /i jeżdże nim z wielką przyjemnością .Spalanie ok 5,1 /100 trasa. Kiedyś pewnie się popusuje ale na razie nic się nie dzieje. Ja POLECAM. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze okazało się że to silnik 1.9 DTI a nie DCI więc nie wiem czy mam się cieszyć czy nie.Teraz czeka mnie wymiana rozrządu i płynów oraz zlokalizowałem stuki po lewej stronie przy jeździe na nierównościach lub nawet na łukach drogi przy lekko skreconych kołąch słychać takie stuk stuk stuk,mam nadzieję,że to będzie drobnostka <ok>

Jak wszystko porobie wrzuce zdjęcia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!