Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zabezpieczenie antykradzieżowe


saygone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

Mam do Was pytanie dotyczące zabezpieczeń antykradzieżowych do Meganki II.

Pytam ponieważ parę dni temu skradziono mi jedno auto (czerwone Megane II 1.9 dci z panoramicznym dachem). U mnie w domu jeszcze mamy jedną megane i chcielibyśmy ją jakoś dodatkowo zabezpieczyć oprócz standardowych zabawek, bo jakoś w ten fabryczny alarm Cobra nie wierze. Macie może jakieś pomysły co można by zrobić lub do kogo się zgłosić? Pytam też dlatego iż zamierzam jako kolejne auto ponownie kupić Meganke i nie chciałbym się co chwilę zastanawiać nad tym czy stoi na parkingu czy nie.....

 

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że mechaniczna blokada np. skrzyni powinna pomóc. Najlepsze są blokady zapłonu ale niestandardowe.

Wiesz ja uważam tak że może lepiej płacić co roku mini AC od kradzieży auta i mieć święty spokój ? Nie ma na złodzieja blokady... po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o mechanicznej blokadzie przy kierownicy masz na myśli niedźwiedzia? Z tego co ja słyszałem i wiem od kilku osób którym skradziono auta to tyle że niedźwiedź niestety daje gdzieś około 10-15 sekund opóźnienia pracy złodzieja....

 

Fakt mogę wpakować niedźwiedzia ale po akcji z moim autem chyba przestałem widzieć sens takiego czegoś...jedyne co mi do głowy przychodzi to chyba jakieś satelitarne zabawki sprzęgnięte z GPSem, chociaż tez już wiem że to nie zawsze działa bo są zapalniczkowe zagłuszacze sygnałów ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślałem nad nietypowym zabezpieczeniem. Mianowicie przecinam jeden kabelek do kompa a kabinie montuje mały przełącznik, który łączy przecięty przewód, sam wiem gdzie

zamontował bym ten przełącznik.

Złodziej sie nie domyśli aha i nie schował bym go pod kierownicą ani w mieszku zmiany biegów. Jest aby jeden problem, który przewód przeciąć z wiąski aby auto nie odpaliła hmmm. Złodziej pewnie odpala za pomocą kompa lub podmienia kompa pod maska albo wpina sie w gniazdo sam juz nie wiem Myślę, że pomysł jest w miarę fajny. Kolega w audi ma tak zrobione ze przed odpaleniem auta musi przesunać w lewo w położeniu 0 dzwigienkę od lusterka bo inaczej nie odpali auta. Zapłacił za to 100 u elektronika. Tez fajny patet :mrgreen:<ok>:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba tylko takie niestandardowe zabezpieczenia pomogą. Jedyne co mnie martwi to to że ja nie jestem mechanikiem i nie znam się kompletnie na naprawianiu auta, więc jakby przyszło co do czego do naprawienia to pytanie komu zawieźć samochód do naprawy, żeby raz nie uszkodził zabezpieczenia i dwa nie szukał w aucie tego co zrobiłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pomysleć o czymś w stylu np. maskotka (mały kotek, misu czy cos takiego) który miałby w podstawie zamontowany magnes neodymowy. Położenie go w odpowiednim miejscu na desce kokpitu powodowałoby zwarcie styku kontaktronowego i normalny zapłon. Brak oczywiście rozwierałby styki kontaktronu. Problem w tym gdzie i jakie styki rozłączyć aby nawet po podłączeniu lewego kompa auto nie odpaliło <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA idę takim tropem:

1. AC

2. Niedźwiedź

3. Maleńki/ukryty/niewidoczny przycisk, dzięki któremu wsiada się do auta, wciska Start i nic się nie dzieje, chociaż wszystko działa <ok> Mój pomysł i wykonanie. Rozcięty jest taki przewód, na którym ani nie ma napięcia ani masy, ale jest niezbędny do startu :mrgreen:

4. W niedalekiej przyszłości. Odcięcie gniazda diagnostycznego, które łączyć z wiązką się będzie poprzez wtyczkę od COMa lub LPTa i albo będzie gdzieś schowane w aucie lub zostanie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi masz rację ale do tego fajną funkcją jest wbudowany GSM który można spokojnie zlokalizować, po za tym tą zabawkę kryjesz tak żeby ciężko było do niej dojść bo na pewno przez dobrą dobę auta nie będą rozkręcać ani nic z nim robić....btw to jeden z moich pomysłów na dodatkowe zabezpieczenia auta <ok>

 

Lewy mógłbyś powiedzieć jaki to magiczny kabelek dopadłeś? bo ja w sumie mam teraz jedną megane do zabezpieczenia i druga będzie niedługo zabezpieczana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy mógłbyś powiedzieć jaki to magiczny kabelek dopadłeś?

Strategiczny.

Jeśli opisy własnych zabezpieczeń, będą umieszczane w internecie, to tracą one sens. Meganka jest tak nafaszerowana elektroniką, że znalezienie czegoś uniemożliwiającego rozruch nie jest problemem. Jeśli każdy wymyśli coś innego - tym lepiej i bezpieczniej.

Sorry, ale akurat tego nie będę opisywał na forum ani nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Sorry, ale akurat tego nie będę opisywał na forum ani nigdzie indziej.

 

spoko spoko <ok> nawet nie miałem na myśli opisu Twojego sposobu.

Myślałem raczej o tym czy jakbym był w Warszawce kiedyś przejazdem to czy bym mógł do Ciebie wdepnąć i byś mnie co nieco podszkolił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!