Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zabezpieczenie antykradzieżowe


saygone

Rekomendowane odpowiedzi

W razie co, to PW.

Ogólnie, nawet zakładając standardowy alarm lub blokadę, warto chwilę przemyśleć sprawę i rozciąć jakiś niestandardowy układ. Jest tego wiele: czujniki (np. położenia wału), zasilanie wtryskiwaczy, czytnik kart, sygnał z anten wewn..... Do wyboru, do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym patentem jest zamiana na łączówkach do komputera i w komputerze polaryzacji zasilania. Inaczej - plusa z minusem tak, aby miedzy sobą były zgodne oczywiście.

Wtedy jak przyjdzie złodziejaszek i podłączy swój komputer to przy próbie odpalenia auta sfajszy sterownik, który podłączył, a w aucie wywali bezpiecznik. Po takiej akcji gość sobie odpuści no chyba, że ma w kieszeni lawetę lub zabierze autko na plecy :)

Taki sam patent można zrobić przy czytniku.

To jedne z prostszych zabezpieczeń, ale bardzo skutecznych.

A jeśli chodzi o lawetę to stawiać auto tak, aby uniemożliwić podjechania lawetą.

Zacytowałem się sam z tematu http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=132118#132118

admin mnie zaraz <boks> :)

Na łączówce sterownika jest prawie 100 styków, na których można pozamieniać kabelki w odpowiedni sposób. Jak widać kombinacji bardzo dużo.

Jest taki element w elektronice nazywanym kontaktronem, to taki mały przełącznik, który zwiera styki pod wpływem pola magnetycznego (na przykład przy zbliżeniu małego magnesika) ... a reszta wg. waszej wyobraźni i ilości kabelków w aucie :)

Jest masę innych sposobów na ogłupienie elektroniki w aucie tak, aby auto nie odjechało samo.

Pogadajcie z dobrym elektronikiem na pewno coś wymyśli.

Więcej pomysłów nie będę zdradzał na forum z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik prądowy jest najlepszy sposobem. Gość który zakłada alarm Ci to zrobi ja we wtorek auto oddaje megane 2 do założenia alrmu bierze 600 zł z alarmem i wyłacznik prądowy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm i wyłącznik prądowy, moim zdaniem to zbyt popularne. "Kradziej" w kilka minut lokalizuje taki patent i unieszkodliwia.

Najlepsze zabezpieczenia są niestandardowe, nietypowe. Zrobione tak, aby je było trudno zlokalizować przez inne osoby.

Przykład: złodziej uruchamia auto naciska gaz, a silnik gaśnie

lub rusza i po 5 sekundach wyłącza się zapłon.

A najlepiej wyciągać silnik na noc lub trzymać w aucie krokodyla albo tygrysa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podmienimy ECU od innego identycznego auta to nie odpalimy auta, gdyż nie będzie pasował kod immobilizera.

Z podmianą ECU przy kradzieży auta jest tak, że zapinają swój odpowiednio przygotowany ECU w którym jest wykasowany kod immobilizera. A w nowszych modelach gdzie mamy zamiast kluczyków kartę podpinają własny odpowiednio przygotowany czytnik.

Tak jak pisałam ochroną przed podmianą ECU jest np. zamiana polaryzacji zasilania "+" i "-" w łączówce do ECU i w samym ECU tak aby, były zgodne miedzy sobą nadal zgodne + z + oraz - z -.

Wtedy po podłączeniu innego obcego ECU do naszej zmodernizowanej łączówki ECU jest "bum" i zwarcie. Obcy ECU zostaje uszkodzony, a w kabinie wywala bezpiecznik. Złodziej ze złości bo mu ECU spaliliśmy demoluje nam auto :) To wersja najciekawsza. Na łączówce do ECU jest dużo innych strategicznych sygnałów, które można zamienić miejscami. Trzeba to jednak zrobić umiejętnie i z głową.

Oprócz takiego zabezpieczenia ECU zastosować jeszcze drugie ukryte niestandardowe zabezpieczenie plus alarm.

Zabezpieczenia zakładać najlepiej samemu lub u zaufanych ludzi.

Starać się, aby zabezpieczenia auta nie były montowane w jednym warsztacie !

Mojemu kuzynowi dźwignęli Peugota 2,0HDI bezszelestnie - odpalili i odjechali. Miał blokadę skrzyni, alarm z odcięciem zapłonu, immobil. Auto znikło w miesiąc po montażu zabezpieczeń, ciekawe nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tyle że zmiana układu pinów we wtyczce do ECU musi iść w parze z identyczną zmianą ścieżek wewnątrz ECU. Pewnie jest to dobre zabezpieczenie, ale jakoś mam opory przed robieniem rzeźby wewnątrz komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!