Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czarny dym po dodaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem Megane 1,5 dCI 05' i po dodaniu dość mocno gazu strasznie mi dymi na czarno. Szczególnie tak jest na 1 i 2 biegu oraz przy redukcji na niższy bieg przy gwałtownym wyprzedzaniu. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, olej w silniku jest ok, nic nie bierze. Tankuje lepszy olej napędowy. Nie mam pojęcia co może być nie tak.

Proszę o radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy diesel dymi przy gwałtownym dodaniu gazu to normalne do tego dochodzi ekologia czyli egr który po pewnym czasie troche dłużej sie nastawia w skrajnych przypadkach wtryski leją , wiec puki nie dymi w normalnej jeździe to nie ma sie co martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść cały układ paliwowy i wydechowy. Na 2 biegu przeciągnij do ok 4-5 tys. obr i pojedz tak kawałek, tylko tak żeby nikt nie jechał za tobą :) bo trochę syfu poleci. Radzę jak już wcześniej wspomniano tankować dobre paliwko (polecam Shell V-Power) i jeśli można to więcej dynamicznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych 4-5 to nie próbuj tak literalnie, Lukas.s przeoczył, że na 5k nam się zegar zamyka, a odcięcie jest trochę wcześniej - pojedź kilkanaście minut na obrotach rzędu 3k, wystarczy, żeby przepaliło i przeczyściło się co trzeba. Jak masz bezpieczne miejsce i czas to pokręć go trochę bardziej, ale 4k to już będzie żyłowanie silnika, więc nie przegnij na szkodę zamiast mu pomóc :)

/edzia

i nie zapomnij dobrze rozgrzać silnika (turbiny) przed takim czyszczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, to tak na drugim biegu do 4 tyś. przez jakiś kawałek go przekulam :) Dam znać jaki jest efekt, mam nadzieje ze będzie pozytywnie :) Wstydzę się troszkę jak na światłach stoję i ruszam dość agresywnie a samochód za mną ginie w dymie :) Jak ktoś by widział czarną megane która dymi przy ruszaniu to jestem Ja :)

Dzięki za rade !!!

P.S. mam prośbę do użytkowników którzy zasiadają Megane 1,5 dci lub podobną o przesłanie mi zdjęcia co się znajduje pod maską, bo brakuje mi kielka osłon a nie wiem dokładnie czego mam szukać.

Pozdrawiam

mój mail [email protected] z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebinho, na trójce jak go przekręci to będzie miał sporo przekroczoną dopuszczalną prędkość (w zależności od tego gdzie będzie to robił), w mieście jak przedmuchasz na 2 biegu to nie rozpędzisz się tak bardzo a co za tym idzie mniejszy opór powietrza i silnik się tak nie męczy ;-) dlatego lepiej na dwójce to robić. Co do zmiany obrotów to się zgadza, 2500 nawet do 3000 obr. to takie optymalne obroty do zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!