Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka układu oczyszczania spalin


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano jak zapaliłem silnik zaczęło szarpać autem i motor nie równo chodził. Kiedy przejechałem około 200 metrów zapaliła się kontrolka układu oczyszczania spalin. Miał ktoś z tym przyjemność się spotkać??

 

Renault Megane II

1.6 16V 2004 rok

 

P.S

Nie znalazłem nic podobnego na forum choć szukałem dość długo. Jeżeli znajdzie ktoś już taki temat proszę adminów o usunięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :mrgreen: jak szukałeś to bez nerwów :lol:

 

Wracając do problemu. Znam jeden taki przypadek w 1,4 16V. Powodem zaświecenia kontrolki było uszkodzenie katalizatora. Sonda za katalizatorem wykryła jego niedostateczne oczyszczanie spalin. Powodem bezpośrednim było zatankowanie jakiegoś syfu na małej stacyjce benzynowej. Rozwiązaniem problemu była niestety wymiana katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiesz decyzję, radzę jeszcze zweryfikować to co napisałem. W tamtym przypadku, akurat był to katalizator. Nie jest powiedziane, że u Ciebie stało się dokładnie to samo. Podpowiadam tylko mozliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się że na razie nie trzeba nic robić dopiero jak się zaświeci STOP to wtedy mam zadzwonić do ASO. ;-)

O ten katalizator to tak po prostu zapytałem bo i tak trzeba silnik podpiąć pod komputer żeby wiedzieć dokładnie co się stało. Auto i tak będzie na pewno naprawiane jak coś w ASO także powinni naprawić to co się popsuło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podepnij pod komputer,ja miałem podobne zdarzenie, okazało się , że jakiś gryzoń opędzlował kawałek izolacji od kabelka prawdopodobnie od sondy lambda i tylko zaizolowanie kabla uratowało moją manie od tej dolegliwości. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najprawdopodobniej masz uszkodzoną jedną z cewek. Obejrzyj dokładnie co masz zainstalowane . Jesli są to SAGEM'y to masz przechlapane i czym predzej wymień cały komplet czyli cztery sztuki. Jedna z metod sprawdzenia która padła, jest pomiar rezystancji na wyprowadzeniach cewek. Ta która odbiega od drastycznie od pozostałych jest do wymiany. Mierzymy najpierw zainstalowane cewki (mała rezystancja rzędu 0,5 do 2 Ohms) . Jeśli brak róznic demontaż po kolei i pomiar rezystancji pomiędzy zaciskiem mocującym do masy a wyprowadzeniem na świecę zapłonową (rząd kiloOhms (8-11)). Dodatkowo oględziny czy na części cewki poniżej gumy uszczelniacza nie widać nadpaleń itd. Dodatkowo kontrola świec wykazać może gdzie było złe spalanie (zakopcona świeca itd) . Jesli przyczyna nie była swieca a cewki są SAGEM to niestety tylko podmianka i test Jesli OK to trafiony i zatopiony. Oszczędna wymiana to wymiana pary cewek. Nie wolno sprawdzać czy wyłączenie zapłonu przez odpięcie jednej cewki pogorszy pracę silnika lub nie bowiem cewki pracują szeregowo parami. Pooglądaj temat : http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=477

PS

Zapalenie sie wskaźnika oczyszczanie spalin , to może być wynik nieprawidłowego spalania w jednym z cylindrów właśnie przez uszkodzoną cewkę zapłonową. Po wymianie pary właściwych cewek powinien wskaźnik zgasnąć i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane II Faza I jest po lewej stronie, świeci na pomarańczowo i przedstawia silnik.

 

[ Dodano: 2007-05-07, 15:41 ]

Dzisiaj rano auto zostało oddane do ASO Bamarko w Bytomiu i okazało się że padła cewka. Auto już mam naprawione :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem właśnie bardzo podobną przygodę - uruchamiając rano auto zaczęło nierówno chodzić, po 100 metrach zgasło i pojawił się komunikat "sprawdź układ wydechowy". Wizyta w ASO (auto na gwarancji) i okazało się, że kabel do sondy lamba został przegryziony przez gryzonia. Parkuje w mieście, ale przy parku - nocą biegają tutaj łasice ;-)

 

Pozdrawiam,

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!