Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie nawolnych obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem proszę o pomoc. Renault Megane II 2004 1.6 Autko gaśnie na biegu jałowym i rozgrzanym silniku chyba że dodam gazu obroty ok 2000/min. Tak też nim wróciłem do domu ale w drodze zapaliła się czerwona lampka kontrolna układu oczyszczania spalin. Co to może być. Proszę o odpowiedz. Acha komputer pokazywał komunikat select neutral czy coś takiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się ;-)

 

meganecoupe02, czemu pytasz czy kolega ma automat? Ja mam Scenica w automacie 1.9 DTI 2000r. i też mam podobny problem. Na zimnym silniku pali OK, natomiast jak pochodzi jakiś czas i się rozgrzeje, to wariują obroty i gaśnie. Odpala dopiero za drugim kręceniem kluczykiem. Jeździć się nie da, a ja mam problem co z tym zrobić. Podejrzewam przepływomierz, ale chcę się poradzić. Wiem że oryginalny przepływomierz to koszt ok. 700 zł.

Jak możesz to podpowiedz co z tym zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riberi, select neutral w tłumaczeniu znaczy tyle, co "włącz luz" i to chyba by nie był błąd, chociaż to Megane II i nigdy nic nie wiadomo :mrgreen: Sprawdziłbym w tym przypadku czujnik temperatury.

Możesz odłączyć wtyczkę od przepływomierza i sprawdzić co się będzie działo. Wyczyść przy okazji czujnik położenia wału. Jeżeli to przepływka będzie robić problem to szukaj używanego oryginału, z tym samym numerem seryjnym. Nowe zamienniki omijaj z daleka bo są z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w działającym megane 2 jak odłączysz przepływomierz nic się nie dzieje żadnej zmiany w pracy silnika, problemem może być brudna przepustnica, w celu jej umycia należy ją wyciągnąć i umyć dokładnie w środku,

również mogła paść sonda lambda lub czujnik temperatury przyczyn może być wiele, ale łapanie za każdą wtyczke od czujników może nie pomóc a jedynie zaszkodzić proponuje pojechać na diagnostykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!