Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile poduszek silnika


kriseni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, szykuję się do wymiany poduszek silnika i skrzyni, i nie wiem jakie poduszki kupić. W sklepie podają mi że są dwie poduszki silnika prawa i lewa, nie jestem pewny czy tak jest czy chcą mnie naciągnąć, bo nigdzie w pobliżu aku nie widziałem żadnej poduszki silnika. Dodam że jest to silnik 1.5 dci 80 konny 2004. dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedz właśnie wymieniłem, tą pod aku i lizak z tyłu. Silnik już nie skacze, jeszcze tylko wymiana tej koło rozrządu i będzie ok. A w sklepie chcieli mnie naciągnąć na jeszcze dwie poduchy, bo niby ten silnik ma ich pięć, dwie skrzyni ok, dwie silnika i jedną z przodu. Nie będe tego już komentował szkoda czasu, jeszcze raz dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt poduszek około 400 pln wszystkich i to tych lepszych, tylko trosze zachodu i szukania po sklepachi na allegro, ale opłacało się silnik ani nie drgnie. Wymiana we własnym zakresie, mały kłopot z kluczami, poduszka przy rozrządzie śruby na klucz 16 i 18. Całkowity czas wymiany około 2 godzin, robiłem to po raz pierwszy, myślę że jeśli ktoś ma jako takie pojęcie o mechanice to poradzi sobie bez trudu. Oczywiście potrzebny kanał i lewarek do podczymania silnika. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
QUALITE FRANCE na razie wszystko ok myślę że nic nie będzie się działo. Poducha naprawdę pożądnie wykonana nie żadna lipa.

 

Jak tam kolego sprawdza się ta poduszka QUALITE ?

I u mnie przyszła pora na wymianę i przyszły dylematy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tak niestety sie konczy wiekszosc tematow na tym forum, cos sie zaczyna a za chwile sie urywa, a pozniej sie moderatorzy dziwia ze ludzie zakladaja takie same tematy i odsylaja do wyszukiwarki, a to i tak na nic, szkoda.

Trudno czekamy, tez jestem ciekawy jak sie te poduszki sprawuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup oryginalną lub hutchinsona (podobno, że to jest to samo). znajomy robił poduszke w swojej meganie tą co koło rozrządu jest i kupił jakąś w sklepie za 280zł i po troche podnad pół roku znów musiał wymeinić. ja kupiłem hutchinsona do swojego granda, ale narazie zrobił500km więc się nie wypowiem, w tech chwili auto idzie równo jak stół. wogóle w quippo.pl wszystko kupuje, bo podaje gościowi vin i zawsze mi poda oryginał i zamienniki, ceny i wszystko i jest taniej niż na allegro, albo wogóle ma części, których nigdzie indziej nie daje rady znaleść.

made by renault kosztuje 100zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
lepiej kup oryginalną lub hutchinsona (podobno, że to jest to samo)

muszę kupić nową poduszkę od strony rozrządu. Czy ten hutchinson jest dobry?

bo w sklepie jest po 266 PLN a SASIC jest po 350PLN, którą wybrać żeby się nie naciąć? ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi producentami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huthinson http://quippo.pl/index.php?p1019,poduszka-silnika-586229

renault http://quippo.pl/index.php?p1570,poduszka-silnika-8200338372

sasic http://quippo.pl/index.php?p1571,poduszka-silnika-4001788

 

w sumie ten sasic jest droższy od oryginała. mam hutchinsona od 2 miesięcy, ale dużo na tym nie przejechałem więc raczej moja opinia jest żadna. puki co jak wsiadam to tak choćby silnik był zgaszony.

mechanik który mi to montował powiedział, że do swojej megany wsadził jakąś ze sklepu za 260zł to po pół roku musiał nową kupić. podobno wyglądała tak jak mój hutchinson z podrapaną górną częścią, więc nie wiem. chciałem kupić oryginał ale koleś sie machnął i mi 700zł powiedział a ja tego nie sprawdziłem. teraz jakbym brał to tylko oryginalną za 360zł. wybór należy do Ciebie. to nie jest element typu filtr powietrza, że jak się okaże badziewny to za rok i tak sie go wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!