Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile poduszek silnika


kriseni

Rekomendowane odpowiedzi

wertowałem forum i znalazłem ten sklep quippo. Dzwoniłem do nich zanim napisałem na forum. Niestety oryginalna poduszka RENAULT nie kosztuje 365 PLN a już 650, także jest spora różnica w cenie.

teraz pytanie SASIC czy hutchinson?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w necie kilka negatywnych opinii o sasicu, więc postanowiłem kupić hutchinsona z racji tego, że uchodzi za element markowany przez renault znaczkiem renault i niczym więcej. zastanawia mnie ta różnica w cenie. o ile zakup innych oryginalnych części był u niego tylko nieco droższy od tanich zamienników na allegro, to różnica 400zł na tej poduszce jest dosyć duża. chociaż i tak to jest ciekawe, bo podałem mu raz zły vin i on mi podał do modusa 1.5dci i kosztowała 320, a potem napisał, że mu dałem zły vin i sie okazało, że do grand scenika 1.5dci 720. z czego ta różnica wynika. przecież silnik jest ten sam, ta sama waga i jedynie turbo 105km ma zmienną geometrie a w 86km nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego ta różnica wynika. przecież silnik jest ten sam, ta sama waga i jedynie turbo 105km ma zmienną geometrie a w 86km nie.

Może kształt poduszki jest inny. W Meganie I i Scenicu poduszki silnika dCi są inne, a masa też podobna, silnik ten sam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki są identyczne. porównywałem do obydwu aut, żadnej różnicy w zamiennikach. chodzi mi o to w czym jest aż tak różnica między oryginałem a zamiennikiem.

wie ktoś może co to jest tryb pracy hydrauliczny? bo w opisie oryginały to jest a w zamiennikach nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wszystkie poduszki wymienione. Głowna koło rozrządu wymieniona ze względu na drgania, które po wymianie ustały. jak na razie minęły 3 miesiące a Hutchinson sie sprawuje celująco;)

Dolna poduszka pod silnikiem to 3 minuty roboty. Jednak wymiana poduszki na skrzyni zajęła mi trochę czasu. zrobiłem kilka fotek i jak coś to mogę zrobić manual. Pozdro

Poduszka_skrzyni_bieg_w_Megane_II_ph_I.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witajcie jakie poduszki sa w tym silniku?

http://www.quippo.pl/index.php?k68,silnik-...,,47,hutchinson

 

ta kolo rozrzadu juz wiem ktora to a reszta to ktore dokladnie?

dzieki z apomoc

pozdr

darek

 

bym zapomnial silnik f9q bmog jakos tak...

 

 

regulamin się kłania-przy pisaniu postów używamy polski liter tzw klawisz "alt"-poprawić poproszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy podepnę się pod temat.

Za dnia również będę wymieniał poduszki silnika. Chciałbym je zakupić, tylko nie wiem jak wyglądają. Wiem, że do wymiany mam tylną i przednią od strony pasażera bo tam mam całą urwaną ponoć ( więc tu nie wiem czy sama poduszka, czy poduszka z łapą ) i mi silnik lata;)

Czy podesłałby ktoś może fotkę tych poduszek?

Chciałbym mieć 100 pr pewność:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega odgrzał, to ja przypale ! : )

 

Jest jakiś trick na sprawdzenie która poduszka jest przyczyną drgań ?

 

W katalogu numerów poduszek jest aż tyle (niby sa 4) a nie chcę kupować/wymieniać wszystkich

 

8200042453 Poduszka silnika RENAULT Megane II 1,5dCi (tył, dół - gumowometalowa, dwa oka pas gumowy)

8200197452 Oś przednia z prawej RENAULT Megane II 1,5dCi

8200338372 poduszka silnika prawa RENAULT Megane II 1.5 DCi, Scenic II 1.5 DCi (prawa górna, olejowa)

8200358147 poduszka skrzyni biegów RENAULT Megane II Scenic II Modus (prawa skrzyni biegów)

8200352861 poduszka skrzyni biegów RENAULT Megane II Scenic II Modus (lewa skrzyni biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Przyłączę się do tematu. Zamówiłem poduszkę silnika, lecz nie wiem czy będzie pasować. Chciałbym wymienić górną poduszkę z tyłu (ósemka). Zamówiłem ósemkę, lecz wygląda całkiem inaczej - jest cała z gumy. A ta moja jest z metalu. Proszę o informację, co to jest za poduszka i za jakie ruchy odpowiada? http://allegro.pl/show_item.php?item=2671585660 . Mam megane 2 1.9dci 2003r

 

Proszę o informację, ponieważ do jutra mam dać znać, czy ją kupuję.

Edytowane przez painter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jak sprawdzić czy poduszka skrzyni jest walnięta ?? wymieniłem tą koło rozrządu i drgania pozostały .Przy szybszej jeździe (150-160) po wciśnięciu pedału gazu i gwałtownym go puszczeniu odczuwalne jest przemieszczanie się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

witam czy ktoś może zapodać numery poduszek silnika firmy sasic lub innych dobrych do Megane ii 1,6 83.km 2004. zakupiłem dzisiaj nowa poduszkę sasic tą od strony rozrządu ale nie wiem jakie numery maja te 2 pozostałe tj. tylna i ta przy skrzyni biegów.z góry dziękuje. proszę o na jeśli to możliwe zdjęcia tych dwóch pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!