Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapytanie... Tuba Basowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Mam pytanie do znawców Renault Megane II wersja przed liftingiem...

Chciałbym zamontować do tego auta Tube Basową :) Radio jest fabryczne wiec nie wiem czy nie będzie problemu z podłączeniem. Moze próbował ktoś z Was podłączyć tube do tego auta? Bardzo zalezy mi na basie w muzyce...A głośniki seryjnie nie grają tak pięknie dołem.

Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego,

Ja przerabiałem temat podłączenia tuby do fabrycznego radia. chcesz podłączyć tube, więc musisz do radia podłączyć wzmacniacz, a radio fabryczne nie ma na niego wyjścia, na szczęście sprawe załatwia TAKI adapter. Większym problemem jest przeciągnięcie zasilania z akumulatora do wzmacniacza. Jedyną drogą którą można to zrobić, jest fabryczne miejsce przejścia wszystkich kabli elektrycznych z komory silnika do kabiny. Znajduje się ono po stronie kierowcy zaraz przy klamce do otwierania przedniej maski. Jak to zrobić jest opisane na forum, musisz poszukać odpowiedniego tematu, ja według niego robiłem i mi się udało :) Jeżeli nie będziesz jeszcze czegoś wiedział to szukaj, wszystko jest opisane, wystarczy poczytać :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki wielkie za wskazówki! ;) BArdzo sie przydadzą...

Mam nadzieje ze nie będzie to trudne do zrobienia... :mrgreen:

 

Panowie.. Mam jeszcze pytanie.... dzisiaj dokładnie zakleszczyła mi sie płyta w środku fabrycznego radia.. Co mam z tym zrobić? wciskam EJECT no ale nic sie nie dzieje tylko dzwięk taki jakby płyty w środku nie bylo... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jedyną drogą którą można to zrobić, jest fabryczne miejsce przejścia wszystkich kabli elektrycznych z komory silnika do kabiny. Znajduje się ono po stronie kierowcy zaraz przy klamce do otwierania przedniej maski. Jak to zrobić jest opisane na forum, musisz poszukać odpowiedniego tematu, ja według niego robiłem i mi się udało Jeżeli nie będziesz jeszcze czegoś wiedział to szukaj, wszystko jest opisane, wystarczy poczytać

 

pol dnia szukalem jak ten kabel pradowy puscic i nie znalazlem, juz sil nie mam a sprzet car audio tylko kurzem sie pokrywa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcbzk, szukałem tego opisu na forum według którego ja montowałem wzmacniacz i nie mogłem go znaleźć, dlatego postaram się Ci to opisać najlepiej jak będę umiał ;)

Komora silnika:

1. zdejmujesz osłonę akumulatora, odkręcasz go i wyjmujesz.

2. odkręcasz komputer i podstawę akumulatora(mi się udało nie odłączać komputera, tylko go przesunąłem ;) )

3. teraz musisz odłączyć rury idące od chłodnicy do silnika (zaczyna się je odkręcać przy silniku i tak sukcesywnie demontuje się to co potrzeba ;) , a potrzeba demontowania jest dopóki nie uda Ci się wyjąć obudowy filtra powietrza ;)

 

To już chyba wszystko, po wyjęciu obudowy filtra powietrza powinieneś zobaczyć na ścianie oddzielającej komorę silnika od wnętrza, przechodzącą wiązkę kabli otoczoną gumą w kształcie koła.

Następnym krokiem jest już przepchnięcie kabla przez tą gumę. Będziesz potrzebował czegoś cienkiego i długiego, do tego przymocowujesz sobie kabel zasilający, ja przepychałem ten kabel od wnętrza samochodu. Żeby znaleźć to przejście musisz wsadzić głowę pod kolumnę kierownicy ;) i po lewej stronie od drążka kierownicy będzie taka sama guma z kablami w środku jak po stronie komory silnika. Z tego co ja czytałem, są dwa wyjścia, jedni przecinają tą gumę i przez to nacięcie przepuszczają kabel, inni (w tym ja ;) ) po prostu odchylają tą gumę i przez powstałą lukę przepuszczają kabel.

To już wszystko, teraz trzeba wszystko poskładać i przykręcić ;)

 

Opis robiłem z pamięci i mogłem jakiś szczegół przeoczyć, ale dasz sobie radę ;) Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!