Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpieczeństwo dzieci. Pilne!!! Proszę o po


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chodzi mi o blokadę tylnych szyb i drzwi które według tej blokady zamknięte są od środka. Więc u mnie nie otwierają się te drzwi od środka szyby też się nie otwierały ale mechanik coś tam naprawił i powiedział mi że co do otwierania drzwi to zamki są zepsute z tyłu. Byłem w salonie powiedziano mi to samo (pominę nie wykfalifikowaną kadrę pracowniczą tego salonu) nie wiedzieli nawet że coś takiego jest w tym samochodzie. Proszę więc was o pomoc powiedzcie mi czy to naprawdę są zamki zepsute czy może to coś z tą blokadą jest nie tak coś w elektronice. Z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś to napisał :-/ Nic z tego nie rozumiem.

Powinno być tak

W każdych drzwiach, nad zamkiem jest przełącznik mechaniczny, tzw blokada rodzicielska. Jeżeli ją przełączysz to nie da się otworzyć drzwi od wewnątrz, drzwi można otworzyć tylko zewnętrzną klamką.

Nie wiem czy w MII jest tak jak u mnie? Ja mam dodatkowo przycisk blokujący otwieranie szyb w tylnych drzwiach. Jak go wcisnę to dzieciaki z tyłu mogą się bawić do woli przełącznikami szyb.

Wszystko jest pięknie opisane w instrukcji obsługi, łącznie z odpowiednimi rysuneczkami. Proponuję poczytać instrukcję.

Uprzedzam pytanie, na ftp PIKUR-a jest umieszczona instrukcja, linki znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada jak dla mnie jest mechaniczna tyle ze sterowana elektrycznie - na drzwiach kierowcy przy sterowaniu szybami przednimi i tylnymi jest pstryczek elektryczek ktory zalacza/rozlacza jednoczesnie mozliwosc otwarcia tylnych drzwi od wewnatrz jak i mozliwosc sterowania szybami z pozycji tylnego fotela (przy kierowcy dziala nadal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak otwierają się. Wcześniej nie otwierały się siedząc z tyłu ale mechanik to naprawił natomiast drzwi jak się nie otwierały od środka tak i się nie otwierają. Nie słychać nawet przy przełączeniu tego przycisku aby działał mechanizm zamków tylnych drzwi. A przy przełączeniu pilotem normalnie słychać. Z zewnątrz oczywiście otwierają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też mam taki problem,że nie mogę odblokować tych drzwi.

Od przodu mam tylko blokadę szyb tylnych,nie drzwi. Prawdopodobnie jest to zablokowane mechanicznie przy drzwiach tylnych ale nie mam pojęcia w którym to miejscu przy zamku,nic nie mogę przesunąć ani przekręcić.. pomocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśłi 4 szyby sa elektryczne to blokada w drzwiach kierowcy blokuje wszystko - zarówno otwarcie drzwi jak i szyb. Więc jeśli mechanior doprowadził do sytuacji, że drzwi okna mimo właczonej blokady się otwierają to raczej popsuł, a nie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do zamków dociera sygnał z blokadą. Bo to raczej mało prawdopodobne aby mechanicznie padły oba zamki. Raczej uszczkodzenie jest gdzieś na poziomie elektroniki. Do zamków nie dociera sygnał. Ja bym raczej szukał czy jest prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat.

Otóż dobrałem się do przełącznika i z niemałym zdziwieniem zauważyłem inne niż w manualu z PIKURa podłączenie przewodów.

Wg schematu powinno być:

A1 - + oświetlenie

A2 - + przed zapłonem

A3 - Masa

B1 - blokowanie podnośników szyb tylnych

B2 - nie używany

B3 - Sterowanie lampką kontrolną.

 

U mnie jest nieco inaczej.

W ogóle trochę jakby na odwrót, tzn. wcisnięcie przycisku zdejmuje blokadę. Kabelki są doprowadzone inaczej, tzn, do linii A są dwa do B są trzy.

 

Czy ktoś miałby chwilkę czasu i sprawdził u siebie? Interesuje mnie doprowadzenie kabelków do złącza wraz z podaniem ich kolorów.

Dotyczy MII phI (o ile dobrze przejrzałem forum - BTW nie znalazłem jasnego podziału na phI i phII oraz jendoznacznych różnic między nimi).

 

--------------

Viman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dzięki za fatygę.

Po drugie - mam zagwozdkę. U mnie jest inaczej, w rzędzie A mam 2 kabelki w rzędzie B - trzy. Co ciekawe to działa, ale - tak jak pisałem wcześniej - wydaje się, że na odwrót, czyli normalne położenie - blokada aktywna, wciśnięte - blokady nie ma. Nie jest to może jakieś utrudnienie wielkie, ale często łokciem klikam w ten przycisk, a potem dzieciaki nie mogą same wyjść z tyłu ;)

Próbowałem poprzepinać te kabelki tak aby były zgodnie ze schematem, ale nie dało to żadnego efektu - klikanie nie dawało żadnej reakcji poza taką, że świeciła na stałe czerwona dioda sygnalizująca działanie blokady.

Nie mam niebieskiego kabelka tylko żółty.

Ktoś jeszcze może potwierdzić że ma zgodnie ze schematem?

pozdrawiam Viman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!