Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oswietlenie zegarow


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba znaleźć na forum instrukcję jak się rozbiera deskę i dostać się do zegarów i wymieniasz żaróweczki ;-) To nie jest wielka filozofia - dasz radę sam ;)

Z licznikiem to bym zaczął od sprawdzenia styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak sam już zdejmę tą górną część konsoli rozdz., to później łatwo to spowrotem założę? A propos żarówek, to ile ich trzeba, jakie mają być i gdzie je dostane (pomijając aukcje internetowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo - poszukaj na forum był dokładny opis. Ile żaróweczek i jakie też już było pisane. POCZYTAJ. Np TU

Jak będziesz we Wrocku to na ul Szczytnickiej masz sklep z częściami i tam na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggumiswawa, w moim modelu licznika jest oryginalne podświetlenie tarczy np. prędkościomierza i wskazówki oparte na 3 diodach SMD, diody rozlokowane są w okolicach (jakieś 15mm) ośki na którą wciska się wskazówkę.

Może podmień sobie licznik jeśli kostki z tyłu będą pasować. Ja taki sam myk zrobiłem kiedyś w Clio, posiadałem licznik bez obrotomierza i wstawiłem tam identyczny jak ten z mojej megi, tylko że z białymi tarczami i czerwoną wskazówką. Nawet obrotomierz działał i nic nie musiałem przerabiać w instalacji ;)

 

Tak teraz patrze, a jakiego koloru masz wskazówki ? Bo moje są przezroczyste - od dołu pokryte są tylko farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiało mnie dlaczego wszyscy chcą mieć niebieskie podświetlenie..

Może wygląda to na początku fajnie ale z czasem.. według mnie zbyt ten kolor męczy oczy...

Ja w niedługim czasie zmienie podświetlenie u siebie ale z bursztynowego na czerwone +białe wskazówki.. efekt według mnie bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki.

Zrobiłem z 3 miesiące temu w wolnym czasie fajny projekt tarcz zegarów do megi1ph1 i teraz zastanawiam się jak go najlepiej wykonać aby efekt finalny był zadowalający.

Zna ktoś jakąś metodę? Jakiego materiału użyć? Jeśli folię to jaki rodzaj? Oczywiscie żeby była biała ale przepuszczała światło...

Miał to mi zrobić jeden koleś który robił tarcze na allegro i je sprzedawał ale później zaczął sie wykręcać z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik z Megane I ph I wygląda tak:

 

t50505_DSC1233smal.JPG

t50512_DSC1234small.JPG

 

 

Ktoś bawił się w dorabianie takiej plexi w innym kolorze lub bezbarwnej ??

Może zna ktoś inna metodę na zmianę koloru podświetlenia, ale tak aby wszystko było podświetlone równomiernie ? (wywalenie pomarańczowej plexi i wsadzenie folii nie daje ładnych rezultatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!