Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat "INJECTION A CONTROLER"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

 

Auto : MEGANE II 1,9DCI 120km, 2003r.

 

jak w temacie kilka dni temu pojawił się na wyświetlaczu kompa pokładowego komunikat o "Sprawdzeniu układu wtryskowego" + kontrolka serwis (auto nie straciło mocy, spalanie raczej też nie wzrosło, pali na dotyk, nie kopci), z początku zapalało się to wszystko po uruchomieniu zimnego silnika, po rozgrzaniu i ponownym odpaleniu komunikaty nie zapalały się, ostatnio jednak komunikat widnieje cały czasy bez znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany (może z początku była uszkodzona tylko świeca a w ślad jej poleciał moduł), idąc tropem informacji zawartych na forum podjechałem do mechanika na komputer (uniwersalny) pokazał on błąd "modułu świec żarowych" i rzeczywiście na jednej świecy nie było napięcia, po wymianie na nową świece (teraz napięcie jest na wszystkich świecach) niestety komunikat nie zniknął i na kompie nadal pokazuje błąd modułu :-( .

 

Co koledzy radzicie w takiej sytuacji?? wymiana tego modułu? gdzie on się dokładnie znajduje w megance?jaki jest jego koszt?

 

Może komputer uniwersalny mechanika źle odczytuje błąd??

 

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam błąd, dzwoniłem do serwisu w którym serwisuję auto i koleś mi powiedział, że jeszcze się nie spotkał z awarią tego modułu, że to się tak naprawdę nie powinno zepsuć i że muszę do nich podjechać żeby zdiagnozować problem. Z tego co się dowiedziałem to ten moduł nie jest tani (kilka stówek) i w Megi 1,9 dCi znajduje się za przednim nadkolem po stronie kierowcy. Jak na razie komunikat i serwis zapala się jak jest zimny silnik i gaśnie jak się zagrzeje. Muszę z tym zrobić przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie przy ponownym zapaleniu jak się silnik nagrzeje. Tak też mi wyszedł błąd modułu świec żarowych i na początku macher myślał, że to świece (które były wymienione wszystkie w zeszłym roku) ale jak sprawdził to świece są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś z szanownych kolegów popsuty ten moduł świec żarowych? czym grozi jeżdżenie z popsutym takim modułem? jakie on ma oznaczenie, bo cieżko w necie coś znaleźć

 

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-09-23, 22:39 ]

Problem chyba został rozwiązany, wczoraj po wymianie świecy żarowej komunikat o błedzie nie znikał z deski, ale dziś rano po odpaleniu meganki informacji o sprawdzeniu wtrysków już nie było i tak stam był przez cały dzień ( być może silnik musił wystygnąć aby błąd się wykasował), mam nadzieję że problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!