Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektr tylna szyba nie dziala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum ale poczytalem i widze iz potraficie pomoc potrzebujacemu :mrgreen:

Jestem szczesliwym posiadaczem Megane 2 ale niestety pojawil sie problem z tylna szyba od strony pasazera otoz od tygodnia okolo nie moglem otworzyc jej ni to z panelu sterowani kierowcy ni to z panelu przy samych drzwiach , przejelo mnie to jednak ze wzgledu na inne wydatki postanowilem z tym jezdzic przez jakis czas (w sumie to jest to okno nie uzywane jedynie do ochlodzenia zamochodu po dlozszym parkowaniu w slonecznym miejscu) wszystko bylo dobrze az do wczoraj kiedy to zamykajac samochod poszedlem do pracy , po godzinie znajomy poinformowal mnie iz mam otwarte tylne okno !!! i nie mam pojecia co sie moglo stac ??? jak okno same z siebie morze sie otworzyc ? jestem pewien iz bylo zamkniete przed moim oposzczenmiem pojazdu . Dzisiaj od rana walczylem z tym fantem i utalime to iz jedyny sposob na zamkniecie okna jest skokowe (kila centymetrow) zamykanie go po resecie kaputera t.j odlaczeniu aku na kilka minut zamyka sie tylko po podwojnym nacisnieciu zamykania samoch z pilota oba przelaczniki w samochodzie nie reagoja . szybe mam teraz zamknieta styki przeczyszczone bezpieczniki sprawdzone i moje pytanie jest takie czy powinienem jechac na kaputer sprawdzic instalacje czy odrazu szukac nowego mechanizmu do okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttasiorr, Przede wszystkim przeczytać ponownie regulamin, "olałeś" go w czasie rejestracji. :mrgreen: Dowiesz się z niego, jak należy pisać posty, i co należy zrobić przed napisaniem posta. ;) Później zgodnie z jego zaleceniami udaj się do tematu o "przyuczaniu" szyb. Co do samej awarii opisanej na początku posta to raczej wizyta u elektryka jest wskazana. (znam taki sam problem w M II kolegi, coś było nie tak przy silniczku napędu szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm staram sie jak moge nikogo nie urazac swoimi wypowiedziami opcje szukaj uzywalem przyucznie szyby nic nie dalo (sprawdzilem przed napisaniem posta ) a jezeli chodzi o brak znakow polskich to przepraszam ale niestety nie mam ich w tym angielskim laptopie .

Zrobie tak jak piszesz gojgien i zaprowadze samochod do elektyka jakiegos oj bedzie mnie to kosztowac :-/

napisze co i jak jak juz dojde co to bylo choc wydaje mi sie iz angielski fachowiec bedzie mi kazal wymienic caly uklad otwierania szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyucz szyby siedząc w samochodzie zaza kierownicą zamknij feralną szybę po czym raz jeszcze pociąg do góry przycisk żeby ja zamknąć i trzymaj 3 sekundy, powinno być dobrze

 

a twój problem z zamkniętą szybą to nic innego jak zamoczona wtyczka silniczka podnośnika, zdejmij panel drzwi wyciąg wtyczkę i przy pomocy jakiegoś szpikulca podoginaj we wtyczce styki żeby ciaśniej siedziała jak założysz ją spowrotem na silnik podnośnika, pamiętaj żeby nie przecholować z ich doginaniem dognij o 50%, nie ma co wywalać kasy na elektryka, ewentualnie możesz kupić specjalny spray do czyszczenia wtyczek elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem jak piszesz i nic .... udalo mi sie wyciagnac uklad z ostatniego scenica zostal mi sie silniczek od szyby przedniej :mrgreen: wyglada identycznie wiec go podpiolem i nadal nic . jednak na silniczku w megane jest kosc z jakimis podzespolami pewnie to ten caly system blokowania szyby gdy poczuje opor przy podnoszeniu np. reka dziecka itp. mysle ze to morze byc to sprobuje na krotko podpiac z tym ze do tej kosci idzie 6 pinow ! nie wiem czy nie lepiej rozebrac droga strone i podpiac tan mechanizm dla stwierdzenia poprawnosci ukladu elektrycznego w samochodzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK . wszystko gra teraz na 5 . MIales racje problem tkwil w sterowniku wymianilem tylko to i jest ok teraz . uff co za ulga koszt £53 za silnik ze sterownikiem (z czego ostal mi sie silniczek :mrgreen:) teraz tylko uklad kierowniczy ;)( problem jest taki iz kupilem samochod ktory byl wyprodukowany we francji na potrzeby angileskie i uklad kierowniczy po regeneracji raczej nie dostane ;) jedeynie servis renault £250 jezeli zdam stary ;)(

ok jeszce raz dzieki zaoszczedzilem kupe kasy na tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!