Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam male pytanie dotyczace meganki jezdze nia od 2 lat w zeszlym tygodniu wymienialam przednie zawieszenie tzn amorki drazki laczniki jakies gumy i mechanik powiedzial zeby podjechac jeszcze na ustawienie zbieznosci poniewaz u niego po podpieciu auta pod kompa wykazalo kat skretu kierownicy -11 czy cos w tym rodzaju w kazdym razie fakt zeby jechac prosto kierownica musialabyc lekko skrecona w prawo... pojechalam do okregowej stacji kontroli pojazdow ustawili zbieznosc zainkasowali pieniadze i jak wyjechalam od nich to zeby jechac prosto kierownice musialam skrecac w lewo! wrocilam powiedzialam im a oni co zrobili...??? zamienili mi opony przednie na tylne!! opony z tylu mam lekko lyse z przodu sa nowe a oni mi je zamienili i stw ze teraz jest juz dobrze wsiadlam do auta i fakyt bylo lepiej ale nie dobrze bo auto nadal lekko sciagalo na prawo.poradzilam sie dwoch mechanikow powiedzieli mi ze opony nie maja tu nic do rzeczy i w ogole jakim prawem mi je zamienili jesli juz cos to powinni zamienic felgi albo podpiac auto pod kompa ustawic kierownice na zero i wtedy ustawiac zbieznosc... pojechalam dzisiaj do tej stacji i byla wielka awantura bo oni sie upieraja ze to wina opon kasy oddac nie chcieli powiedzialam zeby zalozyli opony spowrotem tak jak byly trzesnelam drzwiami powiedzialam co o nich mysle i odjechalam...w ogole mowie im zeby podpieli auto pod kompa i spr a oni mi na to ze oni nie maja oryginalnego oprogramowania! no szok bo mowie ze mechanik mi tak to spr a oni w takiej autoryzowanej stacji nie maja takiego programu!! skandal!!

powiedzcie mi bo juz glupieje dwoch mechanikow - dobrych mechanikow jezdze do nich od lat wiem ze robia dobrze maja duzo klientow itp itd mowia ze opony nie maja nic wspolnego ze zbieznoscia a w takiej stacji mowia ze to wina opon...

prosze o pomoc...

dodam ze auto nie bylo bite opony tez sa dobre a poza tym na jakiej podstawie oni mi mowia ze to wina opon jak za chwile jak im pow to niech mi pokaza co z tymi oponami nie tak to mowia ze tego nie da sie tak zobaczyc golym okiem!!

ehh... popaprance!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona czy felga??? bo dla mnie to ze oni mi zamienili opony jest chore tymbardziej ze auto ma naped na przod i widzieli jakie mam opony z tylu a jakie z przodu i mimo tego iz te z przodu sa w lepszym stanie niz te z tylu zamienili je i stw ze jest juz w porzadku a wcale nie bo i tak i tak sciagalo (tzn musialam korygowac tor jazdy auta bo jak kierownica byla prosto ustawiona to auto zjezdzalo na prawo) tylko czemu przed ustawieniem zbieznosci zeby jechac prosto kierownice musialam skrecac w prawa strone a po ustawieniu zbieznosci w lewa??? po zamianie opon z tylu na przod i tak i tak jak puszczalam kierownice to auto zjezdzalo lekko na prawo ale mniej... rozumiem ze moze to byc wina felgi ze sie skrzywila itp itd ale opona??co ma do tego opona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusia, A nie da się pisać tak w naszym języku :mrgreen: Nie boli a lepiej się czyta :!:

Zacznij zdanie od Wielkiej litery, przerwij czasem ten słowotok kropką lub przecinkiem.

Co zmieniali same opony czy całe koła ;)

Opony w lepszym stanie powinny być na tyle auta.

Opona ma to do tego, że może być uszkodzona, zjechana i też będzie ciągnęło na jedną stronę.

Jednak ci panowie i tak zrypali robotę :!: W Zgierzu masz dobre ASO - podjedź to ci ustawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jestem zdenerwowana i dlatego.

Zamieniali całe koła. Zdjęli tył zdjęli przód i zamienili.

Całe życie słyszałam że lepsze opony powinny być na przodzie - w wypadku auta z napędem na przód.

Opony nie były uszkodzone bo nie miały czym, zjechane też nie bo mówię że te lepsze były na przodzie. Do Zgierza mam kawałek w okolicy Pabianic ew Zduńskiej Woli nie ma jakiegoś dobrego speca do ustawiania zbieżności??

a zakład w którym byłam to

Szmydt Jarosław - Okręgowa stacja kontroli pojazdów

98-100 Łask, Lutomierska 5

 

P.S. co miał na myśli koleś z tej stacji który powiedział mi "że widocznie mechanik u którego Pani była miał oryginalne oprogramowanie do renault i dlatego po podpięciu auta do kompa w programie wykazało że kąt skrętu kierownicy nie jest na zero tylko -ileś tam"?? to że co że oni jadą na pirackich wersjach oprogramowań?? extra stacja...bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od jakości ogumienia zamontowanego na tylnej osi w znacznej mierze zależy stabilność auta podczas pokonywania zakrętów i w trakcie hamowania." Większość błędnie rozumuje, że chodzi tylko o napęd - to tyle nie w temacie.

ew Zduńskiej Woli nie ma jakiegoś dobrego speca do ustawiania zbieżności??

Przeglądnij tematy w odpowiednim dziale o warsztatach dla swojego regionu.

Do tego nie trzeba mieć oprogramowania - wystarczy dobry sprzęt do diagnozy i sprawne oko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megusia, jak napisał Prezes, w zgiarzu ASO jest godne polecenia.

Jeśli jednak masz za daleko, spróbuj tu; http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=14853. Możesz też pokombinować tak; http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1517&...ighlight=tricks

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!