Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuning 2.0 TCE

Pingu

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem Megane 2.0 TCE.

Seryjnie ma to niby 180 kucy, z tego, co widzę fabryka daje małego gratisa. Niestety jak na 180 kucy, autko dość słabo się odpycha, 7,8 do setki to dość słaby wynik jak na doładowane 2.0

Wie ktoś ile można wycisnąć z tego silnika, aby jeździł on dalej bezproblemowo.

Ciekawi mnie ile można zrobić samym chiptuningiem.

A najbardziej ile da się wyciągnąć poprzez zrobienie wydechu, dolotu, wymiane turbiny, zawór upustowy itp. Bez ruszania i rozkręcania samego silnika bawiąc się samym osprzętem. Zależy mi na wyniku koło 300 kucy i czasach na 1/4 poniżej 14 sekund.

Jak tam skrzynie w Renault, wytrzymują takie modyfikacje?

A najbardziej ile da się wyciągnąć poprzez zrobienie wydechu, dolotu, wymiane turbiny, zawór upustowy itp. Bez ruszania i rozkręcania samego silnika bawiąc się samym osprzętem.

Pewnie tyle ile w Megane Coupe RS (czy tam "250" jak ją tam zwą). Tam 2.0T podchodzi pod 250 koni i 350 Nm. Co do samego chipa - w Jaszpolu standardowo dostaje się ok +30% ale ostatnio przeglądałem ich stronę i jeszcze się żadnym zaczipowanym 2.0T nie chwalili.

300KM to raczej nie uda Ci sie osiągnąć bez dodatkowych modów. Jeśli piszesz że to którą chcesz kupić ma 180KM to znaczy że była już modzona prawdopodobnie chip bo seria tam ma 160 pare KM.

crash75, albo cię nie zrozumiałem albo piszesz o czymś innym :-/ 2.0T w MIII ma 180 KM w serii. W najmocniejszym wydaniu ma mieć ok 250 KM (choć nie wiem czy można to wciąż nazywać serią mimo iż będzie tak zjeżdżać z taśmy)

Powiem szczerze że ja sie tylko z 2ma wersjami mocowymi spotkałem 215KM i 230KM o 250konnej jeszcze nie słyszałem 180konnej u siebie nie mieliśmy - przynajmniej w Norge tego nie ma a w PL jeszcze taka nas nie odwiedziła

Kiedys mialem Lagune 2 z silnikiem 2.0T, a wiec baza?(F4R) byla ta sama co w megane 3.

Interesowalem sie troche tematem podkrecenia mocy, wersji 163 konnej.

Klopotem nie byl silnik, a ecu w postaci sagema 2000 lub 3000 w wersjach od 2004 roku.

Kolesie z grecji, z 2.,0t o mocy 163 km, po pewnych zmianach tj. tloki od megane rs, turbo IHI lub MHI Td 04-15T od Rs, greedy e manage,wtryski, uzyskuja moc ponad 300 km.

Tutaj filmiki jednego z pionierow prawdziwego tuningu 2.0t.

http://www.youtube.com/user/DrLagunaTurbo#...l/0/qvWOJmkhjg8

i drugi

http://www.youtube.com/watch?v=-y3WqU4sYig

Jak ktos mysli o chipsie..to coz..mysle, ze watpie :mrgreen:

Pzdr

Pingu, on nie myśli,on wie,tylko dał tak delikatnie do zrozumienia.

Na forum już sie wypowiadal właściciel megany CC z silnikiem 2.0T.Szukał firmy,która mu zchipuje autko.Znalazł w Holandii...u nas nikt się tego nie chciał podjąć

glenn twierdzisz, że chiptuning tego 2.0TCE nie będzie za bardzo możliwy?

Trudno powiedziec. MAm nadzieje, ze bedzie..w koncu 1.2tce mozna dlubnac.

JEsli jednak bedzie, to nie beda to firmy ziptuning czy inne. MAsters kiedys zrobil 2.0t, ale przyrosty byly niemalze zadne.

Pzdr