Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuning 2.0 TCE


Pingu

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło 302055638R zapłaciłem z wysyłką 607,50 zł

1 x Koło zamachowe, LuK DMF (415 0421 10) = 1,761.11 zł
1 x Pierścień uszczelniający wału, wał korbowy (20018246B) = 23.52 zł

Oczywiście części nowe- nie ma jak na tym zaoszczędzić- regeneracja tutaj sensu nie ma, chyba, że ktoś chce koniecznie obijać kevlarem sprzęgło.

Tyle dobrego, że kupując auto wiedziałem o tym, że muszę wymienić sprzęgło (a co za tym idzie dwumasę- taka jest praktyka), bo już się ślizgała, a części od RS-a pasują i warto to zrobić dla ciut większej wytrzymałości.

Zastanawia mnie, o ile wzrośnie zużycie paliwa po Tuningu. Na ten moment sobie pojeżdżę jeszcze na seryjnym Turbo i chyba seryjnym programie, a prawie nowa (dosłownie, praktycznie nie widać śladów używania również na wirniku, a nie była regenerowana) leży sobie szczelnie zapakowana.

Przy okazji- każda, którą oglądałem niezależnie od stopnia zużycia, miała popękaną stronę gorącą. Moja ma minimalnie, a wg. sprzedającego ma ok. 3000 km i rzeczywiście, na taką wygląda- nie ma szans, by była to turbina montowana fabrycznie. Wszelkie szroty, serwisy mówiły mi dokładnie to samo- wszystkie od RS-a pękają- wada fabryczna i nic nie poradzisz. Jak będę zdejmować swoją 10T za jakiś czas, to zobaczę, czy też mam popękaną.

Edytowane przez Slayer_Anty_Kler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie piszesz i dawaj znać jak wychodzi. Ja idę w Twoje kroki. Turbiny tylko mi brakuje i zastanawiam się czy używany orginał czy regenerowana z wymienionym korpusem na żeliwny  . Pięknie to jeździ nawet na lpg a portfela nie niszczy. Na razie 220koników tylko program był robiony u kumpla  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, MARCINO97 napisał:

podasz numer coolera? 

Warto zainteresować się IC od Turbo- Works ;

     - rdzeń; 550 x 230 x 65  z wyjściami 2,25”  ;  Intercooler TurboWorks 550x230x65 2,25" BAR AND PLATE

     - nie puchnie i szybko się wychładza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!