Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pęknięty wąż z płynem hydrauliczym


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Pękła mi rurka z płynem hydraulicznym w megane II CC.

Rozszczelnienie nie jest za duże może 6-7 mm długości, takie przecięcie jakby - koszt kupna nowego węża w ASO to 800 zł :shock:

Macie może pomysł jak mogę zregenerować pęknięty wąż?

Zastanawiam się czy nie spróbować zakleić go taśmą izolacyjną to jest bardzo ciekniutka rurka o średnicy może 4-5 mm.

Dokładnie chodzi o ten wężyk zaznaczony

4ebd3227857ded84m.jpg

http://images37.fotosik.pl/202/4ebd3227857ded84.jpg

rozszczelnienie znajduje się tutaj:

10c82ab3fccb4541m.jpg

http://images38.fotosik.pl/202/10c82ab3fccb4541.jpg

nie uśmiecha mi się płacić dokładnie 780 zł za takie coś... dlatego kombinuje jakby to zregenerować jeśli się da...

pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno we Wrocławiu jest zakład specjalizujący się hydrauliką siłową, dorobią Ci każdy rodzaj wężyka za dużo mniejsze pieniądze. Powinni mieć różnego rodzaju końcówki. Poszukaj, podjedź, pogadaj. W Płocku jest taki zakłąd, ale im nie wytlumacze o co chodzi nie mając w ręku tego przewodu.

Hydraulika siłowa to może być nadużycie, ale z takimi "pierdołami" trzeba od razu jechać do specjalistów bo więcej kasy stracisz na papraków i izolacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, przecież to tylko mały wężyk. Uszkodzonie nie jest na dużym odcinku więc możesz ten fragment wyciąć i wstawić kawałek np.rurki mosiężnej z marketu budowlanego do tego solidne opaski zaciskowe i będzie dobrze. Osobiście widziałem jak panowie budowlańcy w ten sposób naprawiali koparkę, ciśnienie w układzie było rzędu 2,5 MPa. Dokończyli robotę i wszystko było ok. Po zabiegu w wolnej chwili możesz poszukać jakiegoś zakładu który robi takie instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż ma dokładnie 3.7mm - środkową średnicę ma około 1-2mm.

meganecoupe02 Byłem w zakładzie zajmującym się hydrauliką siłową - takiego węża nie mają...

Próbowałem okleić taśmą izolacyjną żeby sprawdzić czy mocne jest ciśnienie - i przez taśmę ciekł.

antonescu właśnie to samo mi powiedział mój znajomy ale... jest problem do środka rurki nie włożę więc czy jest sens ją na zewnątrz zakładać?

W koparkach jest ciśnienie bardzo wysokie - rozcinają węża wkładają rurkę do środka i na klamrach zwijają.

Rury miedziane mają najmniejszą średnicę zewnętrzną 6mm - czy jest sens aby rozcinać wąż - do środka na 99% nie włożę rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszukaj węża o większej średnicy którego możesz ciasno nałożyć na zewnątrz. Zerwij ten oplot metalowy jeżeli tam jest i nasuń wężyk o większej średnicy. Takie fajne wężyki wzmacniane kupisz na metry w sklepach motoryzacyjnych, na ogół są używane do wszelkiej maści podciśnień. Jak coś chcesz włożyć do środka to tak na szybko przychodzi mi do głowy końcówka z wkładu od długopisu, zenith czy coś. Prowizorki są najlepsze, przynajmniej w tym miejscu już się nie rozerwie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przypadkiem jak coś włożę do środka węża to nie będzie za małe ciśnienie?

myślę ten który będę nakładał/wsuwał przykleję poxipolem, i na koniec rozumiem, że po każdej ze stron założę po dwie klamry

coś mi się wydaje że to nie starczy... ciśnienie jest dość duże :mrgreen:

jak okleiłem dziurkę taśmą izolacyjną, tak dosyć dosyć mocno to lało się i to bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład od długopisu to nie jest głupi pomysł.

Możesz go użyć, a na zewnątrz naciągnąć opaskę termokurczliwą, nawet dwie warstwy na odcinku 15 cm i na to jeszcze gumowy wężyk, żeby się nie przetarło. Mocno zacisnąc i sprawdzić czy cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozciąłem wężyk - średnica wewnętrzna ma 2mm - spróbuje taką igłę od strzykawki dostać

 

[ Dodano: 2009-09-29, 22:20 ]

czytam właśnie na necie że są igły o średnicy 2.5mm i długości 12cm - pytanie teraz czy znajdę takie małe klamry żeby ścisnąć wąż i igłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe opaski zaciskowe moim zdaniem sprawdzą się doskonale. Po 2 solidnie zaciśnięte na stronę i będzie ok. Poszukaj jeszcze wężyka który da się zamontować na zewnątrz w razie gdyby z igłą nie wyszło. Odciętego kawałka nie wyrzucaj, nałóż go na tą igłę aby ją wzmocnić przed przypadkowym zgięciem, no chyba że wąż ma zapas długości wtedy igła w środek i dwa końce węża do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem o tych plastikowych. Z metalowymi zaciskami skręcanymi czy sprężystymi może być problem z doborem rozmiaru, ze strony którą podałeś tylko kilka by pasowało. Zresztą to mało estetycznie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z opaskami plastikowymi, metalowymi, koszulką termokurczliwą, igłą i na końcu z taśmą do wulkanizacji - nic z tego :-?

Ciśnienie jest dość mocne i cieknie...

Wypadło by dorobić cały wężyk ale o średnicy wewnętrznej 2mm nikt mi nie zrobi - a o większej średnicy może być niezdrowe dla pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!