Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lewe światło mijania


kossak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Udało mi się uporać z w/w awarią w mojej Megane.

Zostawię opis mojej diagnozy i naprawy dla innych użytkowników, wiele już razy pomogły mi podpowiedzi z naszego

forum, a więc i ja może komuś pomogę.

Kolejne kroki to.

Diagnoza u elektronika, moduł do naprawy. Koszt naprawy około 150zł.

Ja kupiłem cały moduł o tych samych numerach MODUŁ UPC X84 N3 RENAULT MEGANE II 8200306033A

używany na szrocie od 1.5 dci za 200zł.

Obawiałem się że moduł od 1.5 dci nie będzie odpowiednio działał w moim 1.6 16V 113KM benzyna.

Po wymianie modułu wszytko okej, wszystko działa.

Koledzy z forum mieli rację iż 1.5 dci czy 1.6 benzyna nie ma znaczenia,

ważne jest wyposażenie, a więc X84 N3 8200306033A.

Dzięki i powodzenia ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja napiszę .Megane cc 2008 z listopada.Nie mam światła prawego mijania.Wszystko w aucie działa wszystkie bezpieczniki OK(pod maską sprawdzone)co mogę jeszcze sprawdzić? Aha jest to anglik,wyjęcie skrzynki z bezpiecznikami pod maską to istny koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynki z bezpiecznikami pod maską to istny koszmar

Jeżeli mówisz o module UPC (tam gdzie bezpieczniki pod maską za akumulatorem przy nadkolu) to odkręca się jedną śrubkę na klucz 13, odciąga w lewo i wychodzi (po wcześniejszym wypięciu kostek). Na początku nie wyciągaj modułu, tylko jeżeli nie masz światła mijania, sprawdź złącza/kostki które są powtykane w ten moduł UPC, czy nie są stopione lub zaśniedziałe. Konkretnie (złącze 12- ścieżkowe) CZARNE w lewym górnym rogu.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale u mnie najpierw trzeba zdjąć osłonę przykręcaną na dwa torxy. Później akumulator, podstawę akumulatora wraz z kompem.Moduł UPC jest do góry nogami więc wszystkie wtyczki i bezpieczniki nie ma mowy o wypięciu czy sprawdzeniu.Po za tym moduł jest jeszcze w plastikowej osłonie na zatrzaski . Wyjmę go jeszcze raz i sprawdzę te styki na wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą masz wersję ph1 czy ph2? Na zdjęciach anglików, rzeczywiście są inne skrzynki na UPC nawet w PH1. Zrobisz dokładne zdjęcie jak zdejmiesz osłonę, tak w ramach naukowych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!