Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZFR wymieniać czy nie ?


cr2032

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

ponieważ muszę już wymienić rozrząd w megance, zastanawiam się czy od razu nie wymienić kzfr. Objawów padającego koła jako takich nie mam, może tylko z wyjątkiem tego, że powiedzmy raz na 50 uruchomień silnik zazgrzyta... Dodatkowych objawów w postaci spadku mocy i zgrzytania "jak stary diesel" <ok> brak.

 

A i tak przy okazji czy są jakieś dodatkowe procedury przy wymianie kzfr ? Czy tylko odkręcić z wałka stare i przykręcić nowe ?

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej jest wymienić KZFR. Wiadomo jednak, że to dodatkowa kasa. Z drugiej strony, jeśli niewymienione miałoby paść po kilku tys. od wymiany rozrządu, to wydatek będzie jeszcze większy.

Jeśli juz zdaża się że sporadycznie zgrzyta po odpaleniu silnika, to mało prawdopodobne, aby dotrwało do następnej wymiany rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy od razu nie wymienić kzfr.
Decyzja należy do Ciebie, koszt 480

Ok, gdzie ? w ASO ponad 700 zł

silnik zazgrzyta...
To nie KZFR

Jesli nie KZFR to co ? Bo objawy są dokładnie takie jak opisałem, czyli raz na jakiś czas przy odpaleniu następuje zgrzyt taki może 1 - 2 sekundowy, i zupełne nic więcej.

procedury przy wymianie kzfr ?
Koło musi być zamknięte

Ok, a jak osiągnąć taki stan ? <ok>

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie KZFR to co ? Bo objawy są dokładnie takie jak opisałem, czyli raz na jakiś czas przy odpaleniu następuje zgrzyt taki może 1 - 2 sekundowy, i zupełne nic więcej.

A może ten dźwięk wydaje rozrusznik, bendiks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten dźwięk wydaje rozrusznik, bendiks?

 

Gdyby to był np. Ford tak bym właśnie pomyślał <ok>, ale po doświadczeniach z R19 (gdzie nie wszystko było tym czym się wydawało :idea: ) i czytając o problemach z kzfr zacząłem się poważnie zastanawiać nad wymianą tego nieszczęsnego koła...

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisów usterek koła było sporo i raczej nie jest to zgrzyt. Dla pewności razem z rozrządem wymień też koło tak jak radzi Lewy zwłaszcza że teraz są dostępne koła z nowej serii ponoć mniej awaryjne. Przy okazji sprawdź rozrusznik bo to pewnie on wydaje takie dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie w aso we wrocku mam okazje zrobić rozrząd z kzfr a w rozrząd wchodzi sklad również pompa wody <ok> po znajomości plus promocja 30% jaka teraz jest na czesci wychodzi mi 2000zł chcą w sensie opłaca się jaki jest koszt tego zazwyczaj? bo jeśli to żadna zniżka to będę zły :idea: auto to oczywiście megane II ph I 1.6 16 v dzięki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!