Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos z koła kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj podczas manewrowania na parkingu z okolic kierownicy zaczęły dochodzić niepokojące dźwięki :-( a mianowicie grzechotanie i tarcie, tak jakby koło kierownicy o coś ocierało.Problem występuje jedynie przy mocniejszym skręcie kierownicy, mniej więcej do pół obrotu jest cisza. Dźwięki te nie są słyszalne na zewnątrz samochodu, jedynie w środku. Nie zauważyłem również jakiejkolwiek zmiany w wprowadzeniu się Meganki. Czy ktoś ma pomysł co może powodować te nieprzyjemne odgłosy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taśma od poduszki się kończy. Szuranie w okolicy koła kierownicy to pierwsze objawy, później już tylko kontrolka airbag i service. Mam nadzieję że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotanie to może być łożysko mcpersona. Poczytaj na forum, porównaj objawy i coś na pewno dopasujesz <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum i w zasadzie Twoja pierwsza diagnoza o uszkodzonej taśmie poduszki może być trafna. U innych objawy były podobne, z tym że u mnie nie pali się kontrolka poduchy ( ale to podobno kwestia czasu przy uszkodzonej taśmie :-| ). Kto wie, może padły te łożyska w kolumnach czy inne dziadostwo. W każdym razie trzeba podjechać do serwisu i problem rozwiązać. Meganecoupe02 dzięki za zainteresowanie <ok> pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zrobienia takiego pająka z dwóch, ale musiałbyś kupić uszkodzoną używkę (np uszkodzona manetka, coś urwane) ale ze sprawną taśmą od poduszki. Można to przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to szuranie się objawiło, tylko rano i popołudniu po dłuższym postoju (jak jest zimno). Mam wrażenie że na zimnie ta taśma zrobiła się sztywna. Na razie pomogło podniesienie ustawień kierownicy o około 1cm do góry i jest cisza.

Jak ktoś to wymieniał to niech poda ewentualne koszty tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego zwijacza niema jako części zamiennej trzeba wymieniać cały przełącznik zespolony serwis żąda za przełącznik 470 pln + robocizna :-/ taka niestety jest konstrukcja naszych meganek.

 

[ Dodano: 2009-10-20, 10:26 ]

Jest możliwość naprawienia tego we własnym zakresie trzeba trochę czasu i cierpliwości opis jak to robić znajduje się na naszym forum, ale polecam jak najszybciej się za to zabrać zanim taśma zostanie zerwana i pogięta ja tak miałem i namęczyłem się potem bardzo żeby doprowadzić taśmę to poprzedniego stanu.Mnie się udało z pomocą forum <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!