Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana rozrządu megane 1,9dci


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

meganecoupe02 nie doczytałeś co napisałem. Dokładnie sprawdziłem, zrobiłem zdjęcia bloku z numrami silnika. Mój silnik ma nr F9S05 221A23232045. Jest jakies inne mijsce w aucie gdzie mogę odczytac przynalezny nr silnika lub jego moc????

 

[ Dodano: 2010-11-18, 00:44 ]

Z tego co doczytałem wersja I po lifcie montowana była do sierpnia a od czerwca 2003 już wersja II Scenica ale nadal nie jestem pewny. Nigdzie nie mogę znaleźć właściwej klasyfikacji Scenica od 1996 do dzisiaj może któś wskaże gdzie to zgłebic?

 

[ Dodano: 2010-11-18, 00:45 ]

Jak tu dodaje sie zdjecia? Załączył bym zdjecie z numerem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek2009, myślę, że ten temat Cię trochę naprowadzi na właściwy trop :)

http://megane.com.pl/megane-i-phii-co-to-z...m?highlight=f9s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten link meganecoupe02, Jutro poszukam w tym miejscu co gośc mówi czyli ok. 10 cm na prawo od filtra oleju. Jednak jestem pełen obaw bo szukając nr silnika robiem kolejne zdjęcia całego silnika aby to znaleźć. No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może nie do końca pewny ale prawdopodobny numer że jeśli ASO to auto ciągało to wsadzili w budę I silnik II, albo chłopaki po godzinach źle numery natłukli..:))

Osobiście spotkałem VW BOra z rocznikiem starszym a silniczkiem nowszym, co było nie prawdopodobne, a jednak ASO VW sprowadziło auto uszkodzone i wsadziło nowe serducho.Przecież teraz tylko VIN sie liczy, na numer silnika nikt nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Jart mądrze prawi. Znalazłem nalepke na pokrywie rozrządu z paskiem kodowym i numerem zaczynajacym sie od F9Q K 732. Wynika z tego że to nr silnika. Na bloku nie znalazłem nic innego jak w sygerowanym przez meganecoupe02 linku , tj. 10 co w prawo od filtra oleju. W prawo znaczy w kierunki akumulatora jak się stoi przed maska bo w odwrotna to juz nie ma tyle miejsca bo tam już rozrząd. Ma ktoś jakąś wiedze na tema jak ustalic pojemnośc i moc silnika i typ ale po silniku? Osobiscie byłem w dwóch salonach i z ciekawości zapytałem o kilka częśći . Wiecie, że nazewnictwo części Scebika bynajmniej jakiś matoł tłumaczył?! Np. odme, czyli ten odolejacz wg salonowego serwisu nazwano - "ZBIORNIK PALIWA" . Kumacie!!!! Ktoś olej napędowy czyli wachę określił jako olej silnikowy. A wtórnie mówiąc szukanie tych podzespołów w serwisie po wykazach z rysunkami to jedna porażka. Oni sami na tym sie nie umieją poruszać. Załamka jak pomysle, ze kupiłem niby dobre a takie auto. Zastanawiam sie czy jest jakiś produkt elektroniczno - mechaniczny żabojadów, który ma znak jakości międzynarodowy??? Oni chyba sa beztalencia techniczne. Czy zdażyło wam sie jadąc noca poszukac pokrętła któregoś wywietrznika? One wszystkie nie sa podświetlone w Scenicu. Zajrzyjcie do A4 lub A6 z rocvznika starszego o 5 lat i porównajcie wykonanie i myśl techniczną. Francuza powinno sie zakazac produkcji samochodów. To niedorajdy. Mysl dobra ale wykonanie jugosłowianskie lub chinskie. Co tam Chiny one juz przeskoczyły w technologii Francuzów. Francuskie to sa najlepsze zabytki. Pytanie do forumowiczów. Wycieraczka tylnej szyby, tej szyby oddzielnie uchylnej od drzwi - zaczęła mi sie blokowac. Zauważyłem, ze jak przycisne mocniej szybe to chodzi., Widac na zamku trzeba przyciagnąć albo co innego? WSKAŻE MI KTOŚ DOBRY LINK Z PORADA? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdażyło wam sie jadąc noca poszukac pokrętła któregoś wywietrznika? One wszystkie nie sa podświetlone w Scenicu. Zajrzyjcie do A4 lub A6 z rocvznika starszego o 5 lat i porównajcie wykonanie i myśl techniczną.

 

Zdjęcia tych podświetlonych pokręteł proszę. :roll:

Poza tym jak francuskie to taka kupa proponowałbym scenica sprzedać i kupić sobie jakąś "porządną" niemiecką furę np: króla IV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry juz nie mam Niemca ale w A6 z 1998 r mieałem wszystko podświetlone, kazde pokrętło wywietrznika a do tego w drzwiach od dołu i pod nogami lampki, które zaswiecaja sie kiedy otworzysz drzwi. Kupiłem Scenica bo wydawało mi sie, że za wsumie mniejsze pieniadze bo za 2002 z przebiegiem potwierdzonym 91 tys.km dałem 16 000 a za VW Pasata z 99 r trzeba dać ok. 18 a za 2003 juz z 26 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kupiłeś scienica już zarejestrowanego? Jeśli tak to ASO przedstawiło dokumenty silnika na przeglądzie i wpisano w papier moc silnika z dokumentu. Całość została w urzędzie komunikacji przy wydaniu dowodu.Mozna zwrócić się do urzędu komunikacji w celu wyjaśnienia prawidłowości rejestracji auta i wglądu w złożone dokumenty. Tak samo stacja diagnostyczna zatwierdza ważność i legalność pojazdu na podstawie ICF, jeśłi masz coś nie tak jak trzeba z motorem to ASO musiało to udokumentować.Chyba że poszło przez wujka Kazika..:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pojazd był juz w salonie zarejestrowany. I tu masz racje. Może to byc 2 silnik. Pisałem do tego salonu Renault ale oni uznają to za tajemnice ? I nie chcą udzielić odpowiedzi. Nie zamierzam z nimi walczyć bo i po co w każdym razie nalepka z paskiem kodowym na obudowie rozrządu mówi, ze to silnik F9Q K 732. Jednak auto ma moc i na skrzyżowaniach zostawia z tyłu innych. Ostatnio taki Merc Wan ścigał się na starcie ze skrzyżowania i nie dał rady a to optymistyczny wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda silnik 120KM z megane II:

http://megane.com.pl/spadek-mocy-silnika-vt2167.htm#214097

102KM to starsza jednostka i wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

Zamierzam wymienić rozrząd w moim Scenicu z 2003 roku. Silnik 1.9 dCi 120 km 88 kw. Możecie mi napisać co dokładnie obejmuje kompletny zestaw rozrządu?

Z tego co wiem to:

- Pasek

- Napinacz, rolki (ile?)

- Pompa wody

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Edytowane przez Bartek2689
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!