Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana rozrządu megane 1,9dci


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Czytam i się dziwię ileż to różnych opini co do dystansu przebiegu na rozrządzie. Panowie ściemniacie tak bardzo czy naprawdę nie wiecie i w ciemno te wymiany rozrządu robicie? Kupiłem Scenica z 2002 r i ma to w dowodzie 88 KW z 1.9 DCI i tez ciekawy jestem kiedy powinienem zrobic rozrząd bo poprzedniki zrobił przy 73 tys . km. I najlepsze. Patrze gdzie OC zapłacic aby tanio było i wychodzi , że w kalkulatorach ubezpieczycieli jest 1,9 DCI z 75 KW? Nie ma 88 KW? Jak to jest ? Jest tu jakiś fachowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek2009, Trzeba było zapoznać się z tym wszystkim o co cię proszono przy rejestracji na forum :!:

ZAGLĄDNIJ TU http://megane.com.pl/22738.htm

Panowie ściemniacie tak bardzo czy naprawdę nie wiecie i w ciemno te wymiany rozrządu robicie?

Doświadczenie nam to podpowiada ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waldek708.

No własnie Twoja odpowiedx nie jest w pełni potwierdzona i dlatego zwlekałem az poznam swój samochód. Mam model z grudnia 2002 r i jak okazuje sie na silniku jest widoczny numer zaczynający sie od : F9S05. Napisałem do salonu który ten model ściągał z Francji w 2007 r. i który to salon we fakturze napisał, że silnik posiada 88 KW. Szukałem na necie typów silników do Scenica 1,9 DCI z nr tych silników aby ustalic te moc ale nic nie znalazłem. Na forach pisze sie o tych silnikach jako o nr od FQ9... czyli 105 KM. Usiłowałem na bloku odczytać pełne cyfry ale to nie jest łatwe bo nr bite sa za wlewem oleju w trudno dostępnym miejscu. Na bloku silnika jest nadlew z NR: FDP a pod ni cyfra 18 ale nie wiem czy jest tu jakiś zwiazek. Moja wersja nawdozia to JA05052 która za wyjatkiem skór, szyberdachu i grzanych siedzeń ma wszystko co możliwe. Nigdy nie byłem fanem francuzów bo u nich wszystko nieuporządkowane i jakos nie byłem przekonany do ich solidności. Co innego niemcy. W tych siedze juz z 16 lat ale przyszły czasy, ze i oni nie wypuszczaja juz tak dobrych efzemplarzy jak kiedys i zasilili szeregi tych producentów co tna koszta bez opamietania a za to my płacimy drogimi i skompolikowanymi naprawami a do tego przebiegi nowych podzespołów ograniczaja sie do 250 tys km i basta. Dzisiaj zapłaciłem tyle za ładnego Scenika ile za o 6 laty starszego niemca z przebiegiem Bóg wie jak wielkim bop w żadnym niemcu nie jest on prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek2009, nie scenica tylko megane2 2003 rok 1.9dCi.

Twój scenic jest jedynką po lifcie i nie było w nim silników 1.9dCi 120konnych tylko 102konne.W sceniolu 2ce juz tak...były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale w fakturze i dokumentach jest napisane 88 KW. Może to jedynka p lifcie z ostatnich egzemplarzy i montowali silniki od dwójki? Szukam wytłumaczenia. Napisałem do Renault , który sciagał go do Polski i sprzedwał. I rejestracja tego auta to 28 12 2002 r. więc moze wsadzili mu silnik juz nowszy . Nr silnika sa inne jak tych do 2002 r bo F9S05. Jest jakies inne oznaczenie mocy silnika w samochodzie umieszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale w fakturze i dokumentach jest napisane 88 KW.

 

Nie potrafie tego wytłumaczyć...wiem,że 120konny montowali dopiero w S2.

Może ktos swapa zrobił?Może jest błąd w dokumentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek2009, w Megane I i Scenic I nigdy nie było silnika 120KM w serii. Scenic I phII był montowany do 2003 roku, więc Twoja teoria odpada :) Papier przyjmie wszystko, masz silnik 1.9dCi F9Q 732 najprawdopodobniej, 102KM 75kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!