Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana rozrządu megane 1,9dci


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś wie jakie koszty w Megane II 1.9 dCi :-D W sklepie za same części (rozrząd , pompa wody i pasek klinowy) powiedzieli ok 900 zł. Pasek rozrządu Gates, rolki, napinacz i pompa SKF. Wydaje mi się trochę drogo. Dlaczego gość w sklepie mówi, że wymienia się jakieś rolki prowadzące, skoro w zestawie jest tylko pasek rożrządu i napinacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem tu nowym użytkownikiem i autko RENAULT mam od niedawna, mam taki problem ze autko ma przejechane ponad 100tys km czy już powinienem wymienić rozrząd? Czy w nowych generacjach silnikach robi sie co 70tys czy co 150tys?

Co powinienem wymienić jeszcze poproszę o wymienienie części, co ile km wymienia sie wtryski? uprzedzam ze jestem laikiem i nie wiem czy dobrze nazwałem wszystkie części.

 

Post przeniosłem do istniejącego tematu. Kolejnym razem przed założeniem nowego skorzystaj z opcji :mrgreen: w celu upewnienia się czy temat już nie był poruszany. Zapoznaj się z postami wyżej. - lepper_pl

ps. wtrysków przy wymianie rozrządu nie ruszasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto straci dużo na mocy i zacznie kopcić jak stary autosan. Pewnie przy okazji zaświecą Ci się kontrolki na desce informujące o problemie. Wpisz w wyszukiwarkę frazę "wtryski" i dostaniesz pokaźną dawkę informacji. Korzystaj z opcji :mrgreen: póki co lej dobre paliwo i dłużej wytrzymają niż na paliwie słabej jakości. A teraz zachęcam do nie odchodzenia od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam wymieniać co 120tys. i zastanowić się nad wymiana przy okazji sprzęgiełka jednokierunkowego na alternatorze cena wg. inter carsu około 280zł. Dodatkowo proponuje wykonać wymiane w pewnym warsztacie u mnie po 40tys. po wymianie rozrządu w garażu wyszedł błąd przy diagnostyce komputerowej synchronizacji wału korbowego i wałka rozrządu. Mówiąc po ludzku okreslili to że przeskoczył ząbek rozrządu ( nie potwierdzone zamierzam to sprawdzić). Dodatkowo padł akumulator choć nie ma jeszcze dwóch lat ( tez jeszcze do potwierdzenia magicy podejrzewają właśnie problemy napędy z paska poprzez sprzęgiełko na alternatorze, sprawdzimy).

A wracając do głównego wątka cena 800zł. za znany z solidności warsztat do przyjęcia choć można po nr VIN samemu kupić części. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę sie z moim pytaniem tutaj. Czy któryś z was kupował już rozrząd w tym sklepie http://autkoplus.com/product/id/34736,rozrzad-kpl-7701476674

i jakiej firmy części wchodzą w skład tego rozrządu? Warto go kupić czy raczej poszukać kompletu innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!