Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę odświeżę temat...:) Mój skromny zestaw, który rozbudowuję w miare możliwości. Jako, że jestem studentem to dzeieje się to powoli.

 

Szampon: Rise&Shine Big Apple / Sonax nabłyszczający (kiedy jeszcze kupowałem kosmetyki w Super-marketach)

Usuwanie smoły i kleju: Tar&Glue Remover Shiny Garage

Glinka: valetPRO

Wosk: Collinite 476S

Cleaner: Chemical Guys Wet Mirror / Duragloss Pre-Cleaner #652

APC: Shiny Garage

Dressing do wnętrz: Shiny Garage Apple Plastic Dressig

 

Do tego pędzelki, mikrofiby, rękawice, ręcznik do osuszania

 

W najbliższym czasie planuję zakup:

- Coś do opon od valetPRO

- Tester POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK

 

 

Jeśli chcecie poznać opinie na temat któregoś z w/w kosmetyków, to możecie pisać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły weekend będę glinkował autko ( glinka valetPRO ), potem nałożę Meguiars deep crystal polish, i na koniec wosk koloryzujący ( zostało pół butelki a szkoda wyrzucić, potem przesiadam się na Collinite 476S )Na pewno porobię jakieś fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój skromny zestaw:

1. Meguiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner/ RISE AND SHINE BIG APPLE SHAMPOO

2. Glinka Meguiar's/ VALETpro YELLOW CLAY BAR

3. Ultimate Compound/ SwirlX

4. Cleaner R222

5. Collinite 476

6. FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE/ POORBOY'S WORLD SPRAY & GLOSS

7. PB natural look

8. 303 AEROSPACE PROTECTANT/ VALETPRO DIONYSUS TRIM GLITZ

9. Meguiars Glass Cleaner Concentrate

10. RaceGlaze Leather Conditioner & Balm

11. NIELSEN BRILLANCE

12. IPA

13. SHINY GARAGE LIME APC/ NIELSEN APC CYCLONE

14. AUTOSMART TARDIS

15. POORBOY'S WHITE DIAMOND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajny jest i to baardzo...aplkacja niestety ręczna...jak się trzyma :) hmm... trochę cięzko mi powiedzieć bo 2 miesiące po nałożeniu zamówiłem POORBOY'S WHITE DIAMOND i zabawa od nowa...aczkolwiek jest to czysty cleaner, nie zawiera zadnych wypełniaczy, olejków itp. także Colli powinien na nim długo wytrzymac :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ziomek4007 jak oceniasz ten collonite? Chyba będę go zamawiał, jak wygląda blask po tym wosku? Jak się bedzie prezentował na szarym hologramie? Przed tym nakładał będę meguiars deep crystal polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do tego produktu na kosmetyka aut nie ma pochlebnych opinii, jest ktoś kto używa collonite 476s?

 

Dodano: 12 sie 2012 - 19:56

collonite 476s jednak nie chcę bo ponoć przyciąga kurz, czy jest ktoś kto używa Finish kare 1000P hi temp paste wax? i może coś powiedzieć o tym wosku?

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

collonite 476s jednak nie chcę bo ponoć przyciąga kurz

coś tam przyciga, ale raczej do pierwsego mycia, pozatym zawsze po myciu przecieram lakier QD FK 425 (niby z formułą antystatyczną) albo PB S&G

a mam taki mętlik

spokojnie ja kazdy zestaw długo długo analizowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale wtrącę się do dyskusji o woskach; posiadam między innymi Colli 476s.

 

Większość z Was jest początkująca w temacie autodetailingu - uwierzcie mi, że opinie o przyciągani kurzu (a raczej o braku odpychania, Colli do hybryda zaiwerająca silikony) są wyciągane przez osoby, które używają nieco wyższej półki (Zymol, Swissvax).

 

Jeśli na początek możecie pozwolić sobie na dwa zestawy cleaner+wosk to jasne, lepiej na lato Colli nie stosować. Ten wosk ma tą zaletę, że jest bardzo wytrzymały (podobnie jak FK o którym ktoś pisał - ale to już nie wosk tylko sealent), idealny na trudne warunki. Nie zmienia to faktu, że lakier jest śliski, brud się go nie trzyma, ładnie kropelkuję (mogę pokazać foto po miesiącu od stosowania), nie jest tak wrażliwy na szampony o nieneutralnym PH. Latem ta wytrzymałość nie jest tak potrzebna, bo można to zrobić częściej (np. raz na 6 tygodni).

 

Zastanówcie się jeszcze na takim rozwiązaniem... na lato Natty's Red, na zimę sampler FinishKare (20 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!