Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem jakiś środek do odświeżania/pseudoodgrzybiania klimatyzacji - nie spodziewam się cudów, ale poprzedni właściciel dużo palił i śmierdzi - filtr kabinowy już wymieniony. Ten środek jest niby "bezinwazyjny" - stawia się go za przednimi fotelami i zostawia klimę włączoną na 10 minut. Wkrótce znam relacje <ok>.

 

Oprócz tego kupiłem świece NGK i czernidło do opon (to drugie daje efekt na chwilę), ale warto uwiecznić to chociaż na zdjęciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, to sie ciesz że masz :

mam całe kanały lepkie...

a nie padnięty moduł UCH...bardzo wielu użytkowników po wciśnięciu pianki w kanały mialo z tym problemy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam kosmetyków z FM'u <ok> Ichni plak, preparat do usuwania zanieczyszczeń organicznych, płyn do prania tapicerki i dywanów, płyn do mycia szyb, teraz dokupię jeszcze preparat do czyszczenia felg :mrgreen: Do mycia ogólnie auta jeszcze nic nie mają, więc reszta to płyn do naczyń i ciepła woda :oops:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdaję relację z użycia preparatu do "odśmierdzania" klimy. Preparat się zowie Nigrin i w sumie to chyba NIE polecam bo nie ma jakiegoś efektu jego działania (spodziewałem się tego). Z nawiewów dalej śmierdzi dymem, a portfel pachnie groszem o trzy dychy mniej. Chyba nic nie zastąpi ozonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Paweł akurat pety będą śmierdzieć jeszcze bardzo długo ze wszystkiego, nawet pewnie jakbyś umył całą tapicerkę, podsufitki itp. Jeszcze jak ktoś jest nie palący to w ogóle bardzo długo mu będzie śmierdzieć.

19Urban94 - to potem kupię czernidło i na jedno wyjdzie <ok>

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat, słów kilka o kosmetyce lakieru. Zaintrygowany tematem postanowiłem kupić kilka preparatów i na próbę wziąłem się za autko żony - czerwona Fiesta '97.

Więc po kolei:

1. Korzystając z dobrej pogody (temp. na plusie, bez opadów), umyłem auto szamponem z Autolandu, nie pamiętam jakim :-D

2. Wprowadziłem do garażu, za pomocą irchy wysuszyłem lakier.

3. Do wyczyszczenia lakieru z wszelkiego pozostałego po myciu syfu użyłem produktu SONAX Spray & Clay - glinka i poślizg do niej.

4. Po zastosowaniu glinki wysuszyłem lakier tam gdzie było to konieczne, po czym nałożyłem politurę Autolandu, łącznie z polerowaniem.

5. Na to dałem wosk SONAX Xtreme Wosk Polish & Wax Nr.2 Nano Pro plus oczywiście polerka :mrgreen:

 

Wszystko robiłem ręcznie, jako nowicjusz nie miałem łatwo :P Zeszło mi się ok. 4-5h, z tym, że robiłem wszystko dokładnie i powoli.

 

Efekt zaskoczył nie tylko mnie, choć wiedziałem, czego mniej więcej mogę się spodziewać. Teść tymczasem nie wiedział i po prostu "opadła mu kopara", szwagier natomiast oparł się dolną częścią pleców o tył i... ześliznął się z niego :P

 

Także, jestem naprawdę zadowolony :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Wy tracicie czasu :mrgreen:

Ja zazwyczaj auto biorę na karchera, chłopaki myją mi za dwie dyszki auto (jakaś tam piana + wosk), później mi wyciera auto ircha i wszystko się ładnie błyszczy.

Jak wracam z myjni i mam więcej czasu, to biorę płyn do szyb i lecę szyby + felgi, znaczki, światła(wszystko płynem do szyb, dobry i mocny, nazywa się chyba "ja!"), odkurzam i czyszczę środek.

Efekt i tak jest bardzo dobry, może dlatego, że auto od nowości nie widziało myjni mechanicznej i zawsze było myte karcherem.

 

Jak będzie trochę lepsza pogoda, to zrobię foto i wrzucę :-D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!