Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Firma PLAK, nazwa Czyste Felgi, płyn w 500ml butelce z rozpylaczem, do kupienia w TESCO za 15 zł.

Stosuję zarówno przed myciem felg tych w aucie, jak również tych po sezonowej zmianie, a przed odstawieniem do przechowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja stosuje od lat - do mycia felg i nie tylko - kosmetyki firmy Autoland lub Moje auto. W Tesco kupiłem taką fajną szczotkę (można ją wyginać), którą szoruję trudno dostępne miejsca. Najpierw spłukuje felgi wodą potem spryskuje środkiem do mycia felg i zabieram się za mycie nadwozia pozwalając działać środkowi. Potem gąbka i szczotka. Sam płyn felgi nie umyje pozwoli tylko na łatwiejsze usunięcie zabrudzeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makgajwer zasada działania tej pasty, którą Ci poleciłem jest taka sama jak np. pasty Tempo tzn. nakładasz na alusa i po chwili polerujesz... Zresztą zobacz sam: http://www.youtube.com/watch?v=09ELlZw88jk

(jakby co to nie mam nic wspólnego z tą firmą). Efekt z filmiku, ma swoje odzwierciedlenie na żywo.

Edytowane przez lukas87osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ostatnio chciałem kupić Iron X do czyszczenia mocno brudnych felg aluminiowych, ale akurat w sklepie się skończył, a sprzedawca polecił mi o wiele tańszy preparat tenzi alux. Co prawda w weekend majowy nie zdążyłem go użyć, ale przetestowałem szampon tej samej firmy, aktywna piana i umył mocno zabrudzone auto bez większego problemu. Jedyne co zauważyłem to to, że trzeba obficie spłukać auto, ale nie zostają smugi. Za tydzień, może dwa będę testować ten preparat do alusów, dość mocno zabrudzonych.

Za szampon i płyn do felg płaciłem ok 14zł za sztukę w litrowych opakowaniach.

 

Dodano: 03 cze 2013 - 11:55

Witam ponownie.

Tak jak obiecywałem, pokażę efekty mycia felg preparatem tenzi alux.

Na poczatek powiem, że jest bardzo skuteczny i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Dwie felgi nie były dokładnie myte przez okres pewnie dwóch lat. Cały sezon zimowy wisiały na stojaku, a po zdjęciu z auta nie myłem ich w ogóle.

Kiedyś, szorowanie tak zabrudzonych kół, zajmowało mi kilka godzin na 4 sztuki a i tak nie byłem zadowolony z efektu.

 

Teraz, dwie mocno zabrudzone felgi umyłem w ok 7 minut! Co lepsze, nie mogłem znaleźć szczotki do mycia, więc użyłem małej zmiotki do odśnieżania auta :unsure:

Zdjęcia:

1) felga po lewej umyta Tenzi Alux, felga po prawej myta tradycyjnie (pucowana tradycyjnie)

thumb_hosting_zdjec_1370253073__przed.jpg

 

2) obie felgi umyte preparatem tenzi alux

thumb_hosting_zdjec_1370253114__po.jpg

 

Dodam jeszcze, że te felgi sa upierdliwe, bo trudno dotrzeć do zakamarków przy rancie felgi. Po zastosowaniu tego preparatu, brud prawie sam spłynął, ja mu trochę pomogłem. Żeby nie uszkodzenia mechaniczne, felgi wyglądały by jak nowe :unsure:

 

Na chwilę obecną jestem super zadowolony z produktów tej firmy, powoli robię listę produktów, które moga mi się przydac i będę dalej testować.

Polecam, tym bardziej, że są to preparaty zazwyczaj tańsze albo w podobnej cenie, co marketowe "hity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sekal warto nałożyć niewidzialną wycieraczkę, ja kupiłem tą z Autolandu

thumb_hosting_zdjec_1372159290__autoland-look-niewidzialna-wycieraczka-300-ml.jpg

 

Kosztowała chyba około 15-20zł - nie pamiętam dokładnie. Sprawdzona po trasie Kalisz-Wiedeń - rewelka! W Kłodzku złapała mnie naprawdę potężna ulewa - na upartego nie trzeba było wcale włączać wycieraczek (oczywiście przy prędkości powyżej 70-80km/h). W drodze powrotnej rewelacyjnie zapobiegała mocnemu przewieraniu komarów/robaków do szyby - wracałem w nocy. Wszystko co się roztrzaskało na szybie, bardzo ładnie i szybko z niej schodziło. Przesmarowałem sobie tym również reflektory, żeby na nich też nic nie zostawało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki za odpowiedź, a jak wygląda sytuacja przy używaniu wycieraczek? widać efekt rozmazywania?

 

Dodano: 11 lip 2013 - 21:03

na www.carok.pl jest teraz darmowa dostawa, może akurat ktoś będzie robił zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się tym rowerem, chwalisz.

nie ma czym...

PNS nakładany jakieś 3 miesiące temu, a BSD zmieszany z PB w ramach poprawienia śliskości i może trochę efektu wet look :mrgreen: W realu wygląda to jeszcze lepiej. Ogólnie Sonax daje radę :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, a jak wygląda sytuacja przy używaniu wycieraczek? widać efekt rozmazywania?

 

Dodano: 11 lip 2013 - 21:03

na www.carok.pl jest teraz darmowa dostawa, może akurat ktoś będzie robił zakupy.

 

sekal, niestety efekt rozmazywania po przejechaniu wycieraczki jest... no ale to pozostaje na dobrą sprawę problem tylko przy wolniejszej jeździe, bo od około 70 km/h niewidzialna wycieraczka zaczyna działać... Przy następnym deszczu nagram filmik i pokażę jak to działa i wrzucę na YT ;-)

 

Co do carok.pl - zerknij sobie na ich profil na fb - wczoraj ładnie S5 wypolerowali: https://www.facebook.com/myCARisOK?ref=stream&hc_location=stream .Ja robię u nich zakupy osobiście. Ostatnio właśnie poszło trochę kaski na kosmetyki (piana, szampon, prickbort do odsmalania, wosk, aio, pędzelek, rękawica, ręczniki do wycierania, aplikatory, dionysos do plastików) i mam nadzieję, że w weekend nic mnie nie odciągnie od przywrócenia blasku mojej małej ;-) Jeśli mi się uda, zamieszczę wreszcie jej fotki :)

 

Dzięki relacji Marcina - meganeccoupe02, kupiłem Tenzi Alux do felg - może wreszcie uda mi się je wypieścić - relację oczywiście wrzucę na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nałozyłem sobie wczoraj tą niewidzialną wycieraczkę - rewelacja. Nie mogąc doczekać się deszczu pojechałem na bezdotyk opłukać auto, odpycha rewelacyjnie. Przed aplikacją szyby umyłem ciepłą wodą z płynem do naczyń. Czekam na deszcz to przelece się drogą szybkiego ruchu i może coś nagram. Ja ze swojej strony mogę polecić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Ty już zdążyłeś nałożyć a ja dopiero nagrałem filmik :) Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże w podjęciu decyzji czy opłaca się wydać te parę złotych. Dodam, że opakowanie NW z AutoLandu wystarczy chyba do końca życia :applause:

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!