Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w temacie:

Jak pozbyć się brudu z felg aluminiowych po sezonie letnim? Nie umyłem po zdjęciu na jesieni i tak się zwlekało do teraz, a niedługo może alusy będzie trzeba założyć <szukaj>

Nie mam czasu i ochoty bawić się w szorowanie, może jest jakiś sposób, żeby wsadzić kółka w całości do jakiegoś pojemnika z wodą z roztworem, który sam się zajmie pyłem?

W tamtym roku poszło kilka autolandów do felg a i tak nie uzyskałem efektu czystych kół <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do pielęgnacji również felg, tylko precyzyjniej: rantów.

 

Mam czarne felgi + srebrny rant, który powoli pokrywa się takimi kropkami jakby (wypukłe, bardzo nieduże). Da się to czymś umyć, wypolerować? Czy tylko na mechaniczną polerkę i na lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie w temacie:

Jak pozbyć się brudu z felg aluminiowych po sezonie letnim?

Skoro środki do tego celu przeznaczone nie dały rady to czarno to widzę, chociaż proponuję spróbować roztworu sody kaustycznej, z tym, że najpierw na ograniczonej, niewielkiej powierzchni. Jeśli nie spowoduje szkód to po prostu zanurzyć w roztworze (proporcje metodą prób i błędów) na jakiś czas (metodą j.w.) 8-)

a ja mam pytanie co do pielęgnacji również felg, tylko precyzyjniej: rantów.

 

Mam czarne felgi + srebrny rant, który powoli pokrywa się takimi kropkami jakby (wypukłe, bardzo nieduże). Da się to czymś umyć, wypolerować? Czy tylko na mechaniczną polerkę i na lustro?

A próbowałeś glinką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Saddam. U mnie nie jest tak źle i te środki na pewno pomogą, ale w połączeniu z mocnym szorowaniem. Cały proces trzeba będzie powtórzyć kilka razy i będą jak nowe, tylko trzeba mieć na to czas (nie chciało się zrobić tego od razu i teraz mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, to najlepiej robić przy każdym myciu, nie tylko po sezonie. Po zdjęciu kół i odstawieniu na czas zimy, tylko czyszczę to co normalnie jest niedostępne czyli środek felg osadzony na piastach, ewentualnie to co "na czuja" nie zostało dobrze wymyte na szprychach od środka. Przy takiej częstotliwości wystarcza normalny szampon samochodowy, bez stosowania środków do felg.

A jeśli już są konieczne (miałem taką potrzebę jak czyściłem te nowo zakupione) to zależy od jakiego producenta zakupisz. Jedna butelka nie starczyła mi na 2 felgi, po zakupie innego środka, dokończyłem zaczętą robotę i jeszcze ponad połowa butelki zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, właśnie chodzi o niewidoczną część felgi, tam pył się najbardziej osadza i nie idzie tego umyć bez demontażu koła. Chyba będę szukał mocnych środków do czyszczenia + szczotka ryżowa + myjka wysokociśnieniowa + kilka godzin szorowania :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

meganecoupe02, jeśli chodzi o wewnętrzną część felg to doskonale sprawdzają się środki do mycia silnika :P detersil czy coś takiego na przykład. Natomiast n zewnątrz używam preparatu do felg autolandu - spryskuję, czekam kilka minut, przelecę szczotką gdzie się da i spłukuję karcherem - efekt jest powalający i trzyma sie naprawdę długo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie kupiłem pste g3 i białą gąbkę twardą i che sobie wypolerować samochód mam pytanie od czego mam zacząć (samochód ma ładny lakier świecący się ale ma sporo drobnych rysek, granatowy)

czy może lepiej K2 TEMPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duczek9215, jaką maszynką będziesz to robił?

 

Zresztą, niezależnie od tego, powinieneś w kolejności:

1. Spłukać autko myjką.

2. Umyć - najlepiej dobrym szamponem o neutralnym ph, wysuszyć.

 

(Tutaj dałbym glinkowanie, ponieważ polerka bez dokładnego oczyszczenia lakieru daje moim zdaniem dość krótkotrwały efekt - ale to już Twój wybór)

 

3. Zabierasz się za polerkę - tylko ostrożnie, jeśli wcześniej tego nie robiłeś, wypróbuj swoje umiejętności gdzieś na mniej widocznym panelu, raczej od maski nie zaczynaj. Dobrze by było jakbyś miał maszynę polerską z regulacją obrotów. Wtedy polerka wstępna jest na średnich obrotach. Pamiętaj, że polerujesz NA MOKRO!

4. Jeśli podczas polerki nie usuwałeś od razu pozostałości po paście, myjesz auto karcherem.

5. Zmieniasz gąbkę na czarną i jedziesz z szybszą polerką. Może chlapać.

6. Myjesz ponownie.

 

Następne punkty również wg Twojego uznania - ja bym robił:

7. Politura - np. autolandu.

8. Wosk.

 

W razie czego chętnie pomogę. Co prawda dopiero się rozkecam w tym temacie ale mocno mnie wciągnął :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej robiłem polerkę ręcznie efekt ładny a teraz mam zamiar zrobić maszynowo

czyli mam najpierw białą gąbką tak zacząć (i mam jeszce pyytanie czy moge tylko ta biała gąbka zrobić bo czarnej niestety nie mam?? aresztki bym zebrał ręcznie??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!