Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

niko009, właśnie wybieraj półśrodki tzn czytaj dużo kosmetykaaut.pl i wybieraj sobie najkorzystniejesze produkty w stosunku ceny do jakości ;) Jakbyś miał jakieś pytanka to śmiało pisz tutaj (może coś podpowiem) lub na KA - tam znajdziesz wszystko (no prawie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jeszcze wczoraj z bratem który w tym roku właśnie zaszalał i zrobił sobie zestaw z Meguiarsa, Dodo Juice, Collinite, glinki itd. Wnioski... Po porządnym umyciu, glinkowaniu, potem Meguiars Swirl X, cleaner DJ Lime Prime, wosk Colli efekt kropelkowania i trwałość wosku to jakieś 2 do 2,5 miesiąca. Niby wszystko robił jak należy w odpowiednich temperaturach a efekt nie do końca taki jak obiecują producenci. Z kolei ja na Sonaxie bez cleanerów i glinek ten sam efekt miałem przez miesiąc. I jak już mówiłem przynajmniej 4 stówy w kieszeni. Dlatego też pytanie, bo skoro latem i tak często myjemy nasze autka, to przelecenie go Sonaxem czy innym TurtleWaxem który bardzo łatwo się poleruje nie jest wygodniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego Sonaxa masz na myśli - żeby autko kropelkowało ładnie to może wystarczyć Sonax Brillant Shine Detailer - około 70zł. Z tym, że to nie jest wosk (ale to już na pewno wiesz ;) ). Okolice 2 miesięcy jak na Colli to faktycznie mało... Nie wiem jaką powierzchnię lubi Colli, np FK1000Hp lubi jak lakier jeszcze odtłuścisz IPĄ.

Na pewno zainwestuj sobie w glinkę i jakiś lepszy szampon, dwa wiadereczka i dobrą rękawicę. Ja choruję na tą z CarPro ale ciągle prawie 100zł to za dużo jak dla mnie. Może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Sonaxie - wosk twardy w płynie lub ten na bazie nanocząsteczek do nowych lakierów. Glinka i dobry szampon to wiadomo ;) Nie wiem tylko czy brać Megs'a Gold Class skoro i tak budżetowy wosk nie posiedzi dłużej na lakierze niż miesiąc. Póki co myślałem o takim zestawie:

- mycie - szampon Sonax albo zaszaleć i Gold Class

- glinka - ValetPRO żółta, jako lubryfikant woda z szamponem

- drobna korekta lakieru - Sonax mleczko do regeneracji lub Megs UC

- cleaner - opcjonalne DJ LP

- wosk - Sonax twardy lub Colli

- felgi - Tenzi Alux, En Jee i Prix lub Iron X

- wnętrze, plastiki, opony - coś niskobudżetowego Sonax/Turtle

Wiadomo że do tego mikrofibry, pady, gąbki, rękawica itd.

Wersja lajtowa na Sonaxie to koszt ok 250 zł. Na Megsie, Coli, Iron X to ok 600 zł.

Edytowane przez niko009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie - zamiast Meguiar`s weź Ultra Violet od 4nano - zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych a szamponik jest rewelacyjny (sam używam)

glinka - żółta ValetPRO jak najbardziej tylko będziesz musiał dużo wody używać bo inaczej zostawi Ci hologramy ;)

jak chcesz małą korektę ręczną zrobić to weź albo UC albo SwirlX od Megs`a

cleaner - chyba jeden z najbardziej popularnych i polecanych na KA

wosk - a może samplerek FK? Albo 1000HP albo 2685 Pink Wax

do felg - spoko. Nie przepłacaj na początek za IronX-a - Prix spełni swoje zadanie (jest słabszy ale za tą cenę... ;) )

do wnętrza przydałoby się kupić jakiś dressing: Chemical Guys Natural Shine Dressing albo Poorboys World Natural Look - dadzą ładny satynowy wygląd - bez błyszczenia jak PLAK.

do oponek coś już sobie dobierzesz - na początek możesz marketowo zacząć ;)

Jeszcze jakieś APC musisz kupić - może Predator APC od 4nano? Albo Nielsen Cyclone APC?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szmponu to pytanie czy nie zjada on wosku? Jak masz sobka01 linka do 4 nano to podrzuć. Co do korekty to myślę bardziej o UC bo poprzedniego właściciela chyba ktoś nie lubił i zrobił rysę przez cały lewy bok auta. Nad woskiem się jeszcze zastanowię bo jak już pisałem na Colli się już brat przejechał. A wosk FK to chyba jest sealant?

 

Edit:

4nano już zanalazłem. Nie było go po prostu w sklepie w których chciałem kompletować zamówienie ;)

Edytowane przez niko009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dasz radę ręcznie jakąś głębszą rysę sciągnąć... Próbuj - może się uda - tylko aplikatorek TRICOLOR GERMAN musisz sobie do tego sprawić (znowu zakupy ;) ).

UltraViolet raczej wosku nie zjada. To łagodny szampon do codziennej pielęgnacji naszych 4 kółeczek.

Którego dokładnie Colli brat używał?

FK to sealant - masz rację. Ale w tej kategorii cena/jakość/ilość to baaardzo dobry zawodnik. Jak chcesz coś naturalnego to niestety już parę złotych więcej trzeba naszykować. Ewentualnie małą próbkę wosku Dodo.

W którym sklepie będziesz się zaopatrywał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad tricolor już wcześniej dołożyłem do listy ;) Tak samo jak dwa "słoneczka" od Megs'a do wosku i cleanera.

Mowa o Collinite 476s tym najbardziej popularnym. Ale on też nie jest woskiem naturalnym tylko ma w sobie dużo Carnauby.

Co do sklepów (żeby tylko nie robić reklamy ;))myślałem o MrCleaner albo Carok. Ale cały czas dręczy mnie sumienie czy to nie za dużo kasy jak na "mycie" samochodu ;)

Edytowane przez niko009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same wyrzuty sumienia na początku a później... jakoś tak już poszło - zakup za zakupem ;) Jest jednak różnica w looku autka umytego i dopieszczonego zgodnie ze sztuką niż tylko szczotki na automacie ;)

Słoneczka weź od K2 - są tańsze a nawet ciut grubsze - każda zaoszczędzona złotówka się liczy ;)

Aż dziwne, że 476s tak słabo się spisał... Może akurat taki traf? Weź go od brata i spróbuj sam jak się utrzyma. Z reguły na forum jak ktoś pisze, że wosk trzyma tyle i tyle to nie jest to jedna warstwa tylko większa kanapeczka ;)

W MrCleaner nie robiłem jeszcze zakupów, w carok mam przyjemność zaopatrywać się osobiście bo to parę km ode mnie jest - rady Piotrka jak zawsze przydatne. Najczęściej jednak kupuję u MX-ów albo u Karola z ANB.

Edytowane przez sobka01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie tematem ;) Zostawię sobie trochę czasu na przemyślenia żeby nie kupować tego na wariata. Pewnie coś z tego wszystkiego wypośrodkuję, bo jak nie spodoba mi się zabawa w cardetaling to szkoda będzie wydanej kasy. Z drugiej strony jak połknę bakcyla to zawsze będzie możliwość nauczenia się na podsawowych produktach a później przesiadka na wyższą półkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w schowcarshine.pl mam zakupy na ponad 500zł i robie tylko tam, mogę spokojnie polecić, rabat 5% dla forumowiczy z kosmetykaaut i zawsze dostaniesz jakiś gratis a to mikrofibre, próbke szamponu, czy wosku nawet jak kupisz coś za 20zł a w twoim przypadku pewnie będzie więcej, a wysyłka bardzo ekspresowa.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, przyznam się, że z showcarshine.pl jeszcze nie korzystałem ale podejrzewam, że niedługo jakieś małe zakupy będę musiał zrobić i wypróbuję ich ;)

 

Panowie, a teraz pytanie natury stricte zimowej: jakiej szczotki używacie do odśnieżania? Bo skrobaczka to wybór prosty - Murska ale szczotka?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enegem w jaki sposób w takim razie pozbywasz się lodu z szyb? Szron możesz sobie potraktować odmrażaczem, kartą bankomatową itp ale lód? To już nie taka prosta sprawa...

 

niko009, jak z twardością włosia? Nie boisz się o rysy na lakierze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!