Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

dotarł do mnie sonax. Pierwsze wrażenie - spory i bardzo przyjemny kokosowy zapach. W sobote nakładam finish kare 1000p i sonaxa. Sobka ile Ci schodzi na całe autko tego sonaxa? Bo wydaje mi się, że będzie bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Panie! :) Zanim kupisz drugą buteleczkę BSD to minie spoooooro czasu ;) Ja przesmarowałem już swoją Megi kilkukrotnie, Vectrę C, Passata B5 w kombi i zużycia nie odczułem :mrgreen:

FK 1000p też na mnie czeka do nałożenia ale jakoś czasu ostatnio mało jest - za miesiąc wesele :)

Jak będziesz miał więcej czasu to spróbuj może na felgi przed BSD położyć sobie FK - dłużej poleży, lepiej zabezpieczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znikoma ilość poszła tego sonaxa a wcale nie żałowałem, nawet nie odczułem ubtyku, pracuje się bardzo fajnie, ludzie forum kosmetykiaut mówią, że nie poprawia wyglądu mi się wydaje, że jest bardziej szklisty, woda która została w lusterkach po myciu, po przejechaniu paru kilometrów przeszła przez całe drzwi ładnymi kropelkami, więc odpychanie jest. W przyszly weekend może się coś nagra, bo teraz szkoda mi go lać wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, mam takie same odczucia co do BSD! Produkt bardzo ładnie wyciąga głębię koloru i nadaje mu ładny połysk! Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego detailera/ amatora chcącego zadbać o swoje cztery kółeczka!

 

janko47, domyślam się, że chodzi Ci o porządne i dokładne wymycie felg po zimie tak? Polecam w takim razie Rim Cleaner+ od 4nano - swoje kosztuje ale nawet na felgach z polerowanym rantem nie zrobi kuku a efekt - fiu fiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ostatnio potraktowałem plastiki wewątrz auta Tenzi KOKiem, mimo że wcześniej mi nie za bardzo przypadł do gustu. Efekt teraz jest taki, że plastiki i reszta wykończenia wnętrza zmieniły się z czarnych - czarne ze smugami <szukaj>

Pytanie:

Jakim preparatem proces odwrócić, żeby "wyciągnąć" czerń z plastików i reszty, ale żeby się nie świeciły jak psu nos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sobka01

ostatnio potraktowałem plastiki wewątrz auta Tenzi KOKiem, mimo że wcześniej mi nie za bardzo przypadł do gustu. Efekt teraz jest taki, że plastiki i reszta wykończenia wnętrza zmieniły się z czarnych - czarne ze smugami <szukaj>

Pytanie:

Jakim preparatem proces odwrócić, żeby "wyciągnąć" czerń z plastików i reszty, ale żeby się nie świeciły jak psu nos?

 

Marcin, potraktuj kokpit najpierw jakimś APC - żeby wszystko doczyścić i zciągnąć to co zostało na desce. Polecę Ci szczerze (myślę, że nie tylko ja) znakomity produkt od 4nano - PREDATOR (około 35zł za 500ml). Nie trzeba go rozcieńczać, nie jest jakoś mega drogi a robotę robi fenomenalną!

Po wypucowaniu deski nałóż sobie jakiś dobry dressing do wnętrz - tak jak podpowiedział sekal - Poorboy`s World - Natural Look (około 50zł za 473ml) albo konkurent którego ja używam - Chemical Guys - Natural Shine Dressing (około 50zł za 473ml). Chemical Guys ma super zapach - migdałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc :)

Pojechałem do sklepu z kosmetyką po natural look - sprawdziliśmy na kawałku plastiku - trochę pomogło, ale nie przygotowywałem niczym przed nałożeniem.

Zamówię sobie tego predatora, bo jeszcze nie zdążyłem się zabrać za wnętrze - dzięki za namiar.

 

P.S. Pojechałem po Natural look, a to mi się spodobało, jeszcze to i tamto i 2 stówy pękły, a w reklamówce prawie nic nie ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sobka01

Ja przy pierwszych zakupach w sklepie ponad dwa razy tyle zostawiłem ale już byłem przygotowany co mam kupić a po drugie więcej kasy nie brałem ze sobą - nie miałem możliwości przekroczyć budżetu :mrgreen:

 

Pochwal się co jeszcze dokupileś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinkę, jakiś wosk po myciu, ściereczkę, gąbeczkę i chyba coś jeszcze - już nie pamiętam. Przydałby się znowu jakiś weekend majowy, to miałbym może czas, żeby tego użyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sobka01

Glinkę brałeś żółtą od ValetPRO czy coś innego? Gdzie robisz zakupy, jakiś mały zaprzyjaźniony sklepik czy znana firma? :)

 

Ja wczoraj pomiędzy burzą a kolejnym deszczem wyprowadziłem autko i umyłem, odkurzyłem. Chyba już trochę przesadzam z tą pielęgnacją bo ponad 3h mi zleciały na "zwykłe" ogarnięcie w miarę czystego auta ;)

W domu już czeka na mnie maszynka DA, jak tylko znajdę trochę czasu to na poważnie pobawię się z lakierem :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka w kolorze lekko zielonym - nie wiem jakiej firmy.

Tutaj kupowałem, bo akurat miałem najbliżej do nich i mieli najdłużej otwarte przed długim weekendem.

http://detailershop.pl/

 

W porządku chłopak tam był, wyszedł, doradził, przetestował produkt i dopiero sprzedał. Chyba zna się na rzeczy, a czy ceny u nich duże czy małe to nie wiem, kupowałem na szybko, a nie byłem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sobka01

Zazdroszczę, że w pobliżu masz DetailerShop... <piwko> Chłopaki znają się na detailingu!

 

Ja następne zakupy będę robił u kolegi który otwiera sklep w Kaliszu (ma już swoje studio, teraz pora na sklep :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

thumb_hosting_zdjec_1400854179__sonax.jpg jazda w deszczu z nałożonym sonaxem bsd

 

Dodano: 06 cze 2014 - 17:12

Czy używa ktoś folie bezbarwną na progi chroniąca przed zarysowaniami i może polecić coś sprawdzonego na allegro?. Przez tyle lat nie było żadnych rys, raz się przewiezie jakąś krowe której się nie chce podnieść girów i gotowe.. a za jakieś nieoryginalne, festyniarskie nakładeczki 200zł nie dam.

 

Dodano: 07 cze 2014 - 12:36

pobawiłem się ostatnio z plastikami, żeby były kremowe a nie szare, wyczyszczone apc i nałożony megs supreme shine

 

thumb_hosting_zdjec_1402137249__3.jpg

 

i oczywiście kropleki finish kare z sonaxem bsd

 

thumb_hosting_zdjec_1402137342__1.jpg

thumb_hosting_zdjec_1402137364__2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!