Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego używacie do pielęgnowania swoich Renault.?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na temat epoca tec one foamer 2l? Specjalnie droga jakoś nie jest, a bawić w przeróbkę marolexa mi się nie chce, stąd mój wybór. Do ceny dochodzi jeszcze koszt piany valetpro neutral snow foam i już robi się 140zł. Czy jest sens się w to bawić? Auto i tak zawsze myję rękawicą, i przed myciem jest spłukiwane ciśnieniowo. Taką pianownicę używałbym od czasu do czasu głównie na tzw szybkie mycie bez bawienia się w wiaderka i rękawice, da radę jakoś sensownie umyć tym auto? bo jeżeli nie będzie wiele lepszego efektu niż na bezdotyku to wole już rzucić raz na jakiś czas te 10zł i nie bawić się w to.

 

chociaż tutaj wygląda to dosyć obiecująco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą w zakresie pianownic nie jestem ale osobiście nie widzę znaczących różnic pomiędzy trzema głównymi graczami na rynku tj. Gloria, Epoca i Marolex. Jeżeli nie mamy "smykałki" do prac manualnych to faktycznie lepiej zaopatrzyć się w gotowy produkt. Mamy pewność, że jest to wykonane jak należy i w razie czego gwarancję. Tym bardziej, że różnice cenowe porównując do całości wyposażenia potrzebnego do mycia ~600 zł to moim zdaniem gra nie warta świeczki. Co do zasadności jej stosowania to będzie tyle samo zwolenników co i przeciwników. Zadaniem piany jest wstępne rozmoczenie nagromadzonego brudu i jego częściowe usunięcie. Jednak nie wydaje mi się żeby myjąc auto co tydzień lub dwa bylibyśmy mu w stanie zrobić krzywdę nie używając pianownicy. Myjka ciśnieniowa i rękawica na dwa wiadra powinny załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, Epoca którą wskazałeś to dobry wybór - gotowy produkt, w dobrej pojemności no i zdecydowanie tańszy od Glorii. Jest jeden minus - podobno (nie jestem w stanie tego potwierdzić) ciężko w razie "W" z częściami zamiennymi... Powiedz gdzie i za ile masz do kupienia Epocę?

Marolex natomiast - z oficjalnego sklepu Marolexa model Master II 2000 plus (2l pojemność) to koszt: 44,27zł, do tego lanca modułowa 15cm - koszt: 12,76zł i 3 wkładki filcowe dedykowane do Glorii - około 15zł i końcówka herbicydowa - chyba około 4zł - łącznie około 80zł (plus przesyłka). Plusem Marolexa jest mnogość części (uszczelek itp), dostępne są w wielu sklepach ogrodniczych itp. Jutro będę mył auto to nagram filmik jaka piana wychodzi i jak to wszystko wygląda podczas pracy.

Co do samej piany - Valet Pro Neutral pH Snow Foam to bardzo delikatna piana - używając jej tylko do mycia bezdotykowego nie spodziewajmy się cudów ale jeśli autko nie jest mocno uwalone a zaaplikujemy ją z pianownicy to da sobie radę :) Moim faworytem (na którego na razie mnie nie stać) jest MagiFoam od AutoBrite - drogie to ale ponoć mega skuteczne. Ostatnio widziałem jak działa budżetowa K2 - Bora i powiem Wam Panowie, że na wiosnę dołączy do mojego arsenału ;)

Jednak nie wydaje mi się żeby myjąc auto co tydzień lub dwa bylibyśmy mu w stanie zrobić krzywdę nie używając pianownicy. Myjka ciśnieniowa i rękawica na dwa wiadra powinny załatwić sprawę.

Lepiej nie ryzykować... Domniemam, że nie mamy aut po korekcie więc nie jesteśmy w stanie dojrzeć tego ile nowych rysek przy każdym takim myciu by powstało ale gwarantuję, że na pewno coś nowego się pojawia... Piana jednak robi robotę i sciąga ten największy brud ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym?

 

http://allegro.pl/wosk-mocno-nablyszczajacy-na-mokre-auto-renault-92-i3830478697.html

 

Raz na jakiś czas nakładam finish kare 1000p, auto natomiast staram się myć co tydzień, więc może warto prysnąć czymś takim i wytrzeć do sucha?

 

Dodano: 28 gru 2013 - 13:51

dzięki za odp Sobka01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, no problemo :)

Z opisu produkt ładnie wygląda, ze zdjęcia jeszcze lepiej ale powiedziałbym, że fotka mocno przesadzona bo: 1. Auto po korekcie - odbicie drzewa idealne, bez żadnego załamania i rozmazania. 2. Nie sądzę, żeby tylko wosk na mokro zrobił aż takie wow...\

Jak używasz FK 1000Hp to może pomyśl nad wzmacnianiem go jakimś Quick Detailerem? Bardzo dobry i używany przeze mnie to Sonax Brillant Shine Detailer. Bardzo ładne kropelki wychodzą: o takie ;) thumb_hosting_zdjec_1388328040__dsc_1028.jpg

Co prawda cenowo troszkę drożej wychodzi ale pojemność też większa (Renault 500ml za 9,90zł - Sonax 750ml za 34,00zł). Możesz go kupić np od MX-ów - Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niko009: z tym 600 pln to przesada. Ja wydałem tylko kilkadziesiat na Marolexa+ok. 40 na 1 litr aktywnej piany+2 gąbki i tyle. Oprócz tego ok. 80 zł na wosk, który starczy na 3-4 lata+3 ściereczki do przetarcia wosku względnie mokrego auta i finito. Całość zamknie się w max. 200 zł. tutaj macie instrukcję jak przerobić Marolexa. Jest to banalnie proste.

@sobka01: to czy z lancy wychodzi piana czy mleko zależne jest od ilości wkładek filcowych w dyszy i stężenia roztworu. Ja mam 3 filce+30-40 ml roztworu na 1,5 l i jest ok.

BTW aktywna pianę używam do spłukania kurzu i brudu o ile nie jest mocno zabrudzone. Jeśli tak to położenie piany bardzo ułatwia późniejsze mycie całego syfu. Piana ma za zadanie zluzowanie brudu i nieuszkodzenie wosku. Moje auto było woskowane w czerwcu i do połowy października jedynie pianownica 2x w mcu i spłukanie deminarazowaną wodą i było czyste. Jeśli nie używałbym aktywnej piany i traktował szamponem+gąbką to wosk co m-c musiałbym nakładać, a na to nie miałem ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżdżę na myjnię i używam środków z myjni plus dużo woskowania, szczególnie zimą aby zabezpieczyć części karoserii przed korozją. Latem myłem samochodzik pod domem a jeździłem tylko woskować i nabłyszczać. Obecnie nie wolno myć pod domem - ochrona środowiska. A na takiej myjni jest zupełnie OK. Za 10zł można fajnie umyć samochód i to dokładnie oraz wywoskować!! Dodatkowo używam tzw. niewidzialnej szyby na przód bo denerwują mnie wycieraczki z tym czujnikiem deszczu. Za szybko chodzą.

 

Dodano: 06 lut 2014 - 14:12

Wcześniej miałem myjkę, kupowałem aktywną pianę, wosk itp. Męczyłem się tymi przewodami, które plątały się pod nogami itp. A do tego ciepłej wody w Chacie do myjki ciężko podłączyć mi było albo za gorąca albo za zimna. Na myjni jest klimat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, i to się nazywa talent i zaparcie do doprowadzenia autka do lepszego stanu niż z salonu :)

 

BTW. Skromny tytuł - "odświeżenie wnętrza" :) I prawie 30tyś wyświetleń w niespełna tydzień! :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość sobka01

Tenzi Prix śmierdzi - fakt. Ale tym produktem pozbywasz się zabrudzeń metalicznych z auta/felg - czyli pyłu z klocków przede wszystkim. Prix śmierdzi ale są produkty które zdecydowanie bardziej "śmierdolą" :P

 

W temacie: testowałem ostatnio na Vectrze C brata piany aktywne. Test pomiędzy ValetPRO pH Neutral Snow Foam a Shiny Garage - Fruit Snow Foam. Mój test na forum kosmetykaaut w tym temacie na 5 stronie.

 

Zdecydowanie wygrywa Fruit Snow Foam! Bańka 5l już zamówiona ;)

Edytowane przez sobka01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po wielu obejrzanych filmikach, dzisiaj uległem i zamówiłem sobie sonaxa xtreme brillant shine detailer i mikrofibry.

 

na filmiku daje radę :D

 

 

Dodano: 25 mar 2014 - 19:40

teraz tylko liczyć, że mój ulubiony sklep nie zawiedzie i paczka dotrze przed weekendem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekal, bardzo dobry wybór :( U mnie BSD kropelkuje w ten sposób:

 

thumb_hosting_zdjec_1395818275__dsc_1476.jpg thumb_hosting_zdjec_1395818302__dsc_1477.jpg

 

Zrób sobie nim też felgi - pył z klocków nie będzie tak mocno przywierał, będą się łatwiej domywały i trochę lepiej będą wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!