Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie spalanie 1,9Dci 120km w mieście


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

mnie też niepokoi wysokie spalanie w 1.9 dCi. Jazda autostradą z prędkością 130km/h na tempomacie i spalanie średnie to ok. 7 litrów/100km, waha się od 6,5 - 7,5 litra/100km.

W mieście znacznie więcej, średnia spalania z całego baku przy jeździe po mieście wyszła mi powyżej 9 litrów/100km.

Patrząc na internetowe raporty spalania dla Megane II 1.9 dCi, mamy:

- Minimalne średnie spalanie (w l/100km): 5.9

- Maksymalne średnie spalanie (w l/100km): 7.4

- Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe na długiej trasie (w l/100km): 5.0.

 

Dane z 52 raportów. Gdzie można zacząć szukać przyczyn wysokiego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, ale w moim przypadku zimowe niskie temperatury i poznańskie korki za każdym razem przekładają się na 9, czasem nawet 9,5 litra w mieście i nie widzę w tym nic szczególnie dziwnego. Latem, jak jeżdżę po mieście poza godzinami szczytu i spokojnie traktuję pedał gazu, to spokojnie schodzę w mieści do 7 litrów - tym samym autem bez naprawiania czegokolwiek i szukania dziur w całym. Wszystko zależy od warunków. Reasumując: Twoje wyniki spalania nie wydają mi się na tyle wysokie, aby świadczyło to o jakiejś usterce.

PS. A w internetowe raporty spalania to ja nie wierzę, podobnie jak wszystkim moim znajomym, którym auta palą po 4-5 litrów w mieście :) i nigdy się nie psują.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny płacze, że mu dużo pali :evil: ludzie co wy myślicie, że będziecie jeździć za darmo? że motor 1,9 w mieście weźmie wam 4 litry ropy? polecam przesiąść się na rower, pedałować i nie narzekać na spalanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo2oo1

 

Gościu, ogarnij się, nikt tu nie płacze. Jeździłem wcześniej autem z silnikiem 1.4, który brał mi w zimie po mieście 10 litrów Pb i 11 litrów LPG i wcale nie uważałem, że to za dużo.

 

Nie mam doświadczenia z Dieslami, myślałem, że palą sporo mniej niż benzyna. Jeździłem z kolegą jego starym Audi A6 1996 rok, 2,5 TDI z 140-konnym silnikiem, na trasie Wrocław - Sopot - Wrocław (1000 km) auto w zimie, przy -20 stopniach spaliło ok. 6 litrów/100 km (bak). Jazda przed miasta, wiochy, wyprzedzanie itp. - raczej całkiem dynamicznie.

 

Ja jadąc Megane II z silnikiem 1.9dCi, nowszym, z zasilaniem CR, prosto po autostradzie z jednakową, stałą prędkością 130 km/h na 6-biegu, w temp. ok. 0 stopni Celsjusza mam jakieś 7 litrów/100km - więc się TYLKO ZASTANAWIAM czy tak ma być - widać, że po prostu ten Diesel do ekonomicznych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po autostradzie z jednakową, stałą prędkością 130 km/h na 6-biegu, w temp. ok. 0 stopni Celsjusza mam jakieś 7 litrów/100km

Przy zimowych oponach i mokrej nawierzchni możesz mieć takie spalanie. Latem i na suchym asfalcie przy stałej prędkości 130 km/h powinieneś się mieścić w 5,5-6 litrów. Tak wynika z obserwacji mojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest odpowiednio duze bo silnik jest nie maly przeciez. Jak ktos chce mniej placic to powinien wziac 1.5 dCi albo 1.7 diesla innych marek.

Srednie spalanie z ostatnich moich 5 miesiecy na 41 000 km (w 90% autostrady od Szwajcarii po Danie i od Belgii po Slowacje) to 6.29 [wszystkie tankowania liczone i spisane - komputer pokazuje ciut mniej 6.1l/100km]. Z czesto wlaczona klimatyzacja, swiatlami i dosyc bardzo szybko bo nie licza sie koszty paliwa a czas przejazdu.

Ale, jezdze szybko i ekonomicznie a czesto silnik pracuje po 4-8 h non stop. A samochod do jazdy jest zawsze przygotowany, wlacznie z prawidlowym autostradowym cisnieniem w oponach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, ogarnij się, nikt tu nie płacze.

ogarnąłem się i dzięki za radę ;-) może nikt nie płacze, ale narzekania tylko widzę "dużo pali, dużo pali, dużo pali...". naoglądacie się reklam, że spalanie będzie 4-5l, a później mina :shock: jak się pokaże 8,5l. przecież to tylko marketing, reklama, mydlenie oczu!

 

myślałem, że palą sporo mniej niż benzyna

no to już wiesz, że palą nieco mniej niż benzyna

 

Audi A6 1996 rok, 2,5 TDI z 140-konnym silnikiem, na trasie Wrocław - Sopot - Wrocław (1000 km) auto w zimie, przy -20 stopniach spaliło ok. 6 litrów/100 km

no właśnie - na trasie

 

kolega robertokot25 wyraźnie pisze, że spalanie mierzone

 

ze średnią prędkością 23km/h,

jazda delikatna, tylko po mieście, krótkie odcinki 1-3km, praktycznie na zimnym motorze, skrzyżowania co parę metrów

 

i dodaje, co ważne

 

w trasie pali około 6L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!