Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wnętrza...???


xxxxxx44

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jak to dokumentacja fotograficzna - ta odrazu poprawia pamięć ;-) :mrgreen:

A tak przy okazji to w miejscu podświetlenia "punktowego" mam założoną żróweczkę rurkową przerobioną na diody i dlatego inna barwa światła. Niestety tylko w tym przypdaku się sprawdza w innych miejscach jak dla mnie zbyt ciemno było :!: .

Zarówka daje rozproszone światło a diody niestety nie aż tak bardzo :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikami mam wszystko ok :-/ bo w końcu się zapala jak otwieram drzwi. Mam tylko jedno główne światło, a o dodatkowych (do czytania map) nic mi nie wiadomo ;-) Tylko, że u mnie nie ma takiej opcji, że mi światełko samo gaśnie po jakimś czasie.... natomiast naprawde da się go bezproblemu wyłączyć! Nie kumam o co chodzi? Zrobie fotki, jeśli nie wierzycie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w miejscu podświetlenia "punktowego" mam założoną żróweczkę rurkową przerobioną na diody i dlatego inna barwa światła. Niestety tylko w tym przypdaku się sprawdza w innych miejscach jak dla mnie zbyt ciemno było :!: .

Zarówka daje rozproszone światło a diody niestety nie aż tak bardzo :-|

 

jutro wymontuje diody jakie mam zamontowane u siebie i zrobie foty. kupilem je w zwyklym elektronicznym za 10zl/szt :/ ale warto wklada sie jak zarowke, w obudowie sa 4 mocne diody biale (nie niebieskawe!!!) i rezystorek, swieci bardzo ladnie i mocno z lacznie 6ciu mam takie 2 jako centralne, na boczne mam slabsze pojedyncze za 5zl/sztale zrobilem male wspomaganie :mrgreen: jutro postaram sie wrzucic fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obudowie sa 4 mocne diody biale (nie niebieskawe!!!) i rezystorek

Wiem bo też zakładałem ale jak dla mnie żarówka lepiej oświetla - bardziej rozproszone światło daje.

A rezystorek musi być bo diody są sterowane prądowo - ale to już elektronika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to trza ciut elektroniki znać ;-) Jak kupujesz diodkę to nie patrzy się na V ( w przypadku diody to akurat nie jest najważniejszy parametr) tylko jak duży prąd ona może znieść. No i tu się kłania prawo Ohma ;-) Prąd diodki znasz, napięcie też jak przeliczysz to wyjdzie odpowiednia wartość rezystancji. Tylko po co się w to bawić jak już ktoś to zrobił za nas ;-) i są gotowe, no i wiadomo nigdy nie jedzie się na max. prądzie :!:

 

Tak dla ciekawości załączam fotki podświetlenia tablicy.

Jedna z żarówką a druga na diodkach. W tym wypadku też diody się sprawdzają ;-)

O_wietlenie_020.jpg

O_wietlenie_021.jpg

O_wietlenie_024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych diod... ja w podsufitce "zamontowalem patent" :mrgreen: w oryginalnej lampce byly otwory niestety 5.5mm, rozwiercilem (wiertlo w rece) do 6mm, wsadzilem oprawki i diody 5mm jako dadatkowe doswietlenie i wyglada to tak:

 

l01_s.jpg

 

na srodku dioda ktora zastapila zarowke jest drozsza ale swieci pozadnie (sklada sie z 4) i wyglada tak:

 

l02_s.jpg

 

plusy:

- swieci mocno

- prawie nie swieci niebiesko, bardziej biale swiatlo

 

minusy:

- cena, u mnie 10zl w elektronicznym, na alledrogo nie szukalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!