Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wnętrza...???


xxxxxx44

Rekomendowane odpowiedzi

Centralny posiadam, ale nieraz obserwuje sąsiada (skoda superb), w które światło w kabinie włącza się po deaktywacji alarmu i otwarciu centralnym (zanim jeszcze dojdzie do auta). Tak samo po zamknięciu - światło samo przygasa po parunastu sekundach po zamknięciu centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo po zamknięciu - światło samo przygasa po parunastu sekundach po zamknięciu centralnym.
Tu Renia moim zdaniem ma to lepiej rozwiązane. Po zamknięciu centralnym zdalnie, światło gaśnie od razu. Raz miałem niedomknięte drzwi i światło nie zgasło, był to znak że coś nie tak z drzwiami. Gdyby było tak jak w Skodowce, nie zwróciłbym na to uwagi, albo trzeba by wyrobić sobie nawyk ponownego sprawdzenia po kilkunastu sekundach. Mało wygodne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - mi nie gaśnie od razu, więc wydaje mi się, że to zależy chyba od rocznika, albo wersji, nie wiem. Po zamknięciu zdalnie - Centralny + alarm cobra (pilot, nie kluczyk) - światło przygasa i gaśnie całkowicie po około 5/6 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy, Czy ktoś na tym forum będzie wiedział gdzie jest ten ściemniacz (ten od lampki oświetlenia wnętrza), czy muszę jechać do serwisu źeby mi go pokazali (wymienili) ??

 

[ Dodano: 2008-01-27, 18:34 ]

Czy tego ściemniacza należy szukać we wnętrzu meganki, czy zadaje zbyt skomplikowane pytanie że nikt nie wie gdzie to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2.jak włączyć oświetlenie wnętrza siedząc na fotelu, bo mam jakiś przełącznik, ale on nic nie robi, niby powinien włączać światło ogólne i punktowe, a tak się nie dzieje
u mnie też nie można włączyć oświetlenia. mam w sumie 6 przełączników (po 3 z przodu i z tyłu) i nie chce mi się wierzyć, że wszystkie są popsute ... po otworzeniu drzwi 6 lampek działa i każdą mogę wyłączyc tymi przełącznikami, ale nie można ich włączyć :?: ... robię coś źle, czy jest inna tego przyczyna

i jeszcze jedno: czy można włączyć oświetlenie bagażnika po odblokowaniu i otworzeniu samego bagażnika?

 

widzę brak ruchu :?:

czy "niemożność" włączenia oświetlenia punktowego może być spowodowana błędem w oprogramowaniu samochodowym???? jeśli tak, to czy za update softu w ASO trzeba płacić? w końcu to błąd ten jest pewnie od początku.

sprawdziłem dziś napięcia na lampce przedniej i o dziwo pojawia sie zasilanie TYLKO gdy sa otwarte drzwi ... dlaczego nie ma napięcia w innym przypadku - wie ktoś? przy kolanie jest bezpiecznik 3A chyba od oświetlenia wew ale on jest OK ... ręce opadają :?:

 

[ Dodano: 2008-04-09, 17:29 ]

Byłem dziś w ASO i sprawa się rozwiązała :?:. Nie było "stałej" masy na zasilaniu lampek ... mechanik rozebrał tapicrkę na słupku i tam jest złącze taśmy z podsufitki z resztą instalacji ... początkowo za winną uznaliśmy taśmę, ale miłe zaskoczenie było po zmontowaniu :), bo już działa !!! pewnie jednak w złączu piny nie stykały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Podepnę się.

Dzisiaj rano zaczęły się dziać cuda. Oświetlenie wewnętrzne pali się non stop nawet po zamknięciu drzwi, potrafi zgasnąć na moment ale po chwili znów się załącza. Rozebrałem obudowę na podsufitce, wypiąłem kostkę, ponownie włożyłem i to samo. Czyli wychodzi na to, że gdzieś jest zwarcie. Jakieś pomysły jak to można naprawić?? Megane I phI.

EDIT: Jak zaczyna mrugać i świecić podczas jazdy to równo z tym zaczyna mrugać kontrolka od niezamkniętych drzwi, ale to chyba normalne bo to jest ze sobą połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!