Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wnętrza...???


xxxxxx44

Rekomendowane odpowiedzi

DrNO czy ta środkowa dioda "wielodiodowa" daje punktowe oświetlenie czy raczej rozproszone jak żarówka mocna?w mojej megance jest tylko jedna żarówka W5W i nie wiem czy wymiana jej na jakąś wielodiodową da lepsze rezultaty niż obecna żarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do oswietlenia wnetrza czy zamiast mijania/drogowych?

 

te do kloszy to jest taki troche zonk... juz raz pisalem na forum, nie wiem jak z mocami tych zarowek (max moze byc w kloszu 55W inaczej lustra sie przypalaja) i czy maja filtr UV (jesli emituja UV i nie ma filtra, klosze zaczna matowiec). dodatkowo jest sprawa przepisow drogowych: oswietlenie ksenonowe musi byc wyposazone w spryskiwacze kloszow reflektorow oraz automatyczny uklad czynny samopoziomujacy (na nierownosciach swiatla nie "mrugaja" w kosmos i lusterka innych kierowcow!). pomijam kwestie braku przystosowanie instalacji do wysokich napiec. sprawe (niby) zalatiwja przetwornice, do ktorych podpina sie kostki zasilajace standardowe zarowki... te przetwornice tez trzeba gdzies umiescic...

 

no ale montry dres-tjunink żondzi! :] (moje prywatne zdanie - nie bic ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz rzucic jakims linkiem do tych "niby xenonow"??

 

ja dorzucam fotki jakie zrobilem niedawno dla G-Boy'a

 

:: 01 :: 02 :: 03 :: 04 :: 05 :: 06 :: 07 :: 08 :: 09 :: 10 ::

[fotki w kabinie bez lampy blyskowej]

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to sa bajery... "kup Pan se to! musisz miec, bedziesz mial najbardziej odjechana bryke pod klatka!!! a moze nawet we wsi Twoich pradziadkow!"

 

te zwykle diody ("walcowe") sa dosc slabe, wiem bo mam w podsufitce 4 takie. (widac na fotach), jesli jzu to polecam te co mam na srodku, jednak sa drogie :/ LINK do allegro (nie reklamuje tej ani innej aukcji, to tylko rpzyklad) TU jeszce mocniejsze, a TU ciekawie zapowiadajaca sie alternatywa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

sorrka, że odkopię temat ale mam problem z podświtlaniem wnętrza u siebie, w instrukcji jest napisane, że po otwarciu auta pilotem powinno się zapalić światło w kabinie, u mnie jest tak auto stoi zamknięte po nocy, otwieram pierwszy raz nie zapala się, zamykam i raz jeszcze otwieram i już sie zapala .. u was też się tak ten układ zachowuje ?? ktoś może wie gdzie jest sterownik od oświetlenia w megi 1ph2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dopiero jest dziwnie.

Lampka oświetlenia zapala się wraz z wyłaczeniem silnika i świeci non stop do rozładowania akumulatora włącznie (nawet wyłacznik lampki nie jest w stanie jej wyłączyć). wyłącza się dopiero po przekręceniu kluczyka, i tak cały czas.

Sama lampka jest ok, problem jest z siwym kabelkiem który dochodzi do tej lampki, ale nie wiem co tym kabelkiem steruje, czyli dokładnie "Gdzie jest ten cholerny sterownik lampki ??". Zadawałem pytanie już wcześniej ale nikt nie odpowiedział, myślę że może zrobię tak że podłączę tą lampkę pod tą samą diodę która pokazuje czy drzwi są otwarte i lampka będzie świecić wtedy kiedy są otwarte drzwi (bez ściemniacza, bo nie wiem po prostu gdzie go szukać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie jak pykne z pilota (jeszcze zanim otworze drzwi) to juz sie swieci w srodku, za kazdym razem.

 

no właśnie tak się powinno zachowywać, ale jakoś nie bardzo chce, no nic przy okazji trzeba by podązyć za tym układem

 

dla zainteresowanych schemat tego układu powinien wyglądać mniej więcej tak:

post-4683-1195553824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!