Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

słaby silnik


mig1gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżdżę meganka 1.4 z 1999 roku .posiada instalację gazową. mój problem jast taki że samochód rozpędza sie maksymalnie do 130 km/h. I na gazie i na benzynie... wydaje mi sie, ze to troche mało. zwłaszcza ze wczesiej miałam Uno 1.0 który osiągała taka samą prędkość . Czy ktoś wie jaka może być przyczyna. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 z roku 1999 czyli prawdopodobnie jest to 1.4 8v.

 

Miałem takie autko i bez problemu rozpędzało się do licznikowych 180 (ile to było naprawdę to można polemizować ;] ). Może na początek sprawdź, czy to co Ci pokazuje licznik ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Jeśli to nie licznik pokazuje głupoty to będzie można się dalej zastanawiać. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał na zapchany układ wydechowy (również walnięty katalizator)

Myślę że jest różnica pomiędzy prędkością 130 a 180

Jeszcze czyszczenie wtrysków lub sonda.Inne przyczyny również możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 8v to koło 75 koni. Na benzynie fabryka dawała seryjnie pewnie koło 150kmh. Gaz ma mniejszą kaloryczność - utrata mocy na gazie może być ok 20% przy czym nie używane wtryskiwacze benzynowe śniedzieją i zacierają się (wiem bo tak w poprzedniej furze miałem). Sądzę że 130kmh może być akurat i więcej oczekiwać w takim układzie nie należy. Dla porównania moja astra II 1.6 16v (o której wspomniałem) robiła seryjnie na benzynie 190kmh, a na gazie ledwo 165 kmh :mrgreen: A sam montaż gazu to czynność którą wykonałem pierwszy i ostatni raz w życiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega Coolesh, ma sporo racji,ale...

nawet jeśli fabryczne Vmaks to ok 150km/h, co wydaje mi się być odrobinę zaniżoną wartością (przykład- Matiz,796ccm!,Vmaks 165km/h) to spadek Vmaks o 20km/h wydaje mi się po prostu za duży.

Dla porównania moja Honda Civic 4g 1,5 16V (D15B1) na benzynie latała maks 160-170km/h a na gazie 180-190km/h,a np. moje ukochane auto - Ford Probe 2.0 (FS..) nie widziało ŻADNEJ różnicy między gazem a benzyną.

A sam montaż gazu to czynność której nie wykonam nigdy- nie wiem dlaczego Ty Coolesh już tego nie powtórzysz, ja po prostu żadnego samochodu nie miałem na tyle długo żeby taka instalacja zdążyła się zwrócić,a inwestycje dla kogoś mnie nie interesują ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja meganka 1.4 16V spokojnie 130 jedzie i na gazie i na benzynie. najbardziej ją do 160 rozkręciłem i jeszcze było trochę zapasu więc w sumie chbya wszystko zależy od kondycji silnika a co do gazu to oczywiście jego konfiguracji i zestawu. a czy stan katalizatora może wpływać na słabszą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!