Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada "antydzieci"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem użytkownikiem Megi II ph I Grandour od miesiąca i zauważylem male "kuku".

Przelączam blokadę w drzwiach kierowcy i owszem szyb nie da się z tylu opuścić, ale otwarcie drzwi jest możliwe od wewnątrz... Poza tym nie świeci się kontrolka na tym przelączniku.

 

Czy macie może jakieś doświadczenia z takim przypadkiem?

Co ciekawe - centralny z poziomu karty dziala prawidlowo, Hands free też nie ma problemów.

 

Proszę o pomoc, bo mój junior upodobal sobie, że gdy tylko się zatrzymuję przy jakimś chodniku to otwiera drzwi (na dodatek klamki wewnątrz są srebrne i latwo mu to odnaleźć nawet po ciemku, gdy mialem Fiata Brava to klamki byly czarne i go nie kusilo...)

 

Podkreślam, że blokada obslugi szyb z tylu dziala dobrze, tylko zamki coś robią focha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf, pomimo, ze masz centralny zamek elektryczny to blokada przed otwarciem od środka chyba jest mechaniczna, tak jak w poprzednich wersjach. Otwórz drzwi i przypatrz się czy w okolicach zamka nie ma takiego małego "przełącznika" blokady.

Dołączam fragment z instrukcji od Scenica I , może Cię to naprowadzi.

post-2372-1257461866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie...

W Megi II, taka mechaniczna blokada w drzwiach blokuje klamki... zewnętrzne.

Sprawdzilem. Zresztą nawet instrukcja do Megi II tak wlaśnie pisze, że możliwe jest wówczas tylko otwarcie od środka.

We Fiacie to wyglądalo to tak jak sugerujesz. Megi II jest inna ehhh.

...ale dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf, wyciągnij cały ten dynks z przełacznikami z drzwi kierowcy.Może coś na kostce nie łączy.Normalnie po naciśnięciu tego guzika powinna się zapalić czerwona dioda na nim.W tym momencie masz zablokowane okna i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie ta dioda nie świeci się...

 

Czy dużo jest roboty z wyciągnięciem tego zestawu przelączników?

I czy nie porobią się jakieś blędy..?

Dotychczas mialem Fiaty i tam większość operacji byla malo skomplikowana.

 

A może to inna możliwa przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf, nie spoko..musisz tylko to umiejętnie podważyć,tam są takie blaszki,które to trzymają.Błędy sie nie porobią.Może być inna przyczyna ale należy według mnie zaczynac od najprostszych możliwości.Może być też zaśniedziała wtyczka na przednim słupku,wypnij,psiknij jakimś kontack spreyem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby problem tkwił w samym przelączniku, to szyb też by nie blokowało. Uważam, ze ten trop można sobie odpuścić, bo wygląda na to, że impuls dochodzi od przełącznika do przekaźnika, ale za nim już nie idzie do drzwi. Osobiście zacząłbym od resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejdzie. Odłącz akumulator na jakiś czas. Po podłączeniu wszystko ruszy w formie pierwotnej. Musisz jednak po tym zabiegu wstukać kod do radia i przyuczyć szyby żeby otwierały się płynnie. Wszystko jednak jest opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kodu nie mam niestety.

Przyuczenie szyb bym znalazl na tu forum, tak jak piszesz, ale czy jest ktoś uprzejmy generujący kody radia..?

 

Aaa czy po odlączeniu aku nie trzeba ustawiać kąta zerowego wspomagania kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poszukiwaniu kodu do radia, masz wielki wątek. Znajdziesz na pewno. O przyuczaniu szyb tak samo. Kąta zerowego nigdy nie ustawiałem i zawsze było OK. Osobiście podejrzewam, że to informacja lekko z palca wyssana, w szczególności, że w mało którym sofcie włącza się wspomaganie wraz z elektryką. Może się mylę, ale tematu nie chciało mi sie zgłębiać, bo potrzeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Byłem w ASO z jednym pytaniem i przy okazji podłączyłem się pod komputer.

Efekt... Okazało się że ta funkcja nie została uruchomiona. Blokowanie szyb było aktywne, ale drzwi już nie. Dwa kliknięcia i już działa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!