Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko Chromatyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w meganie lusterko wsteczne chromatyczne(samo sciemnające się)

Ostatnio wydaje mi się, że nie działa, nie sciemnia się :cry: . Ktoś miał podobny problem albo wie coś na ten temat :mrgreen: :lol:

 

[Nie piszemy tematow z Caps Lock, proszę poprawić temat - Krzychu] OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiem :mrgreen: nie biore sie bo po pierwsze to mi dziala a po drugie to tez mam sensor deszczu i zmierzchu wiec wole nie dlubac

sam sensor kosztuje okolo 50 zl bo poprzedni wlasciciel mojej fury kiedys to wymienial i mam na to faktore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiądź w samochodzie zapal światło przy lusterku i zaobserwujesz czy się ściemnia dla porównania zakryj palcem sensor w górnej lub dolnej (niepamiętam)części lusterka i czekaj na reakcję aha włącz zapłon

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko musi miec zasilanie, wystarczy zaplon (jedynka, hebel nozny, start) po przystawieniu jakies malej mocnej punktowej latarki zaraz nad lustrem do czujniczka (mala dziurka) i zaslonienie palcem drugiej takiej dziurki od strony szyby, powinno spowodowac sciemnianie sie lustra

 

jesli cos sie dzieje ale slabo, wez wacik do czyszczenia uszu (ten na patyczku) i lekko zwilzonym przeczysc oba czujniki wsadzajac wacik do dziurek, powinno pomoc

 

te czujniki sie brudza tak samo jak np przednia szyba od wewnatrz (taki efekt jak "przydymienie" powodowane dzialaniem klimy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku myśałem że moje lusterko nie działa ale się myliłem. Najlepiej sprawdź to metodą GERMAR-a, w trakcie jazdy jest to słabo zauważalne.

nie tak slabo :mrgreen: u mnie wyglada to tak jakbym mial tylna szybe przyciemniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżeli mam czujnik deszczu i zmierzchu to czy jednocześnie montowane jest lusterko chromatyczne? Czy w lusterku chromatycznym jest tak jak w standardowym lusterku ten mały "prztyczek" do zmiany kąta ustawienia lusterka tak żeby nie oślepiało? A tak w ogóle to gdzie są umieszczone te czujniki światła? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lusterko chromatyczne montowane jest zawsze z czujnikiem zmierzchu ale na 100% nie ma ono "prztyczka". Są dwa czujniki jeden badający światło padające na lustro jest on nad lusterkiem na środku, dziurka o średnicy 2 mm, a drugi od strony szyby przedniej pod lusterkiem bada natężenie światła otoczenia. Jak zatkasz drugą dziurkę to efekt ściemnienia lusterka jest większy. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!