Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka ze świec żarowych i tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam Scenica II 1.9 dCi 120km. Mam takie pytanko związane z kontrolkami z świec żarowych i tempomatu obie kontrolki nie zapalają się na wyświetlaczu. Tempomat działa bez problemu a jeśli chodzi o zapalanie samochodu nie miałem żadnych problemów w zimne dni. Kiedy temperatura na zewnątrz była -5 stopni to bez problemu palił. Czy w wyświetlaczu są jakieś żarowki czy może coś innego jest problemem związanego z niezapalaniem się kontrolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki od świec są napewno podczas nagrzewania - taka pomarańczowa spiralka przy lewym kole symbolu samochodzika. Tempomat i ogranicznik prędkości mają ikonki na dole po lewej stronie paska stanu paliwa. Dodatkowo przy włączniu i wyłączaniu tempomatu jest sygnał dźwiękowy. Ikonki możesz zobaczyć w instrukcji obsługi pojazdu jest chyba na ftp-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że są takie kontrolki.Tylko że te kontrolki mi się nie zapalają.A tempomat napewno działa i też nie ma żadnego sygnału przy włączeniu go.Świece też napewno grzeja bo nie miałem najmniejszego problemu z zapaleniem kiedy temperatura spada poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj byłem na komputerku. Clip nic nie wykrył niestety. Zrobił gościu też test wyświetlacza i zapaliły się wszystkie kontrolki. Mam pytanie do Was kiedy zapalacie zapłon zapala się wam kontrolka od tempomatu oczywiście jak macie przekręcone na jedna z funkcji tempomatu.Czy dopiero zapala sie kiedy zapali się silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z włączoną funkcją tempomatu przy zapłonie już się świeci kontrolka.
u mnie zapala się kontrolka przed zapłonem zawsze, nie tylko gdy jest tempomat właczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz naprawiany lub zmieniony wyświetlacz,(może założony z wersji z silnikiem benzynowym i bez tempomatu). Przy naprawie wyświetlacza np. gdy spali się tranzystor sterujący przetwornicą, należy wprowadzić wersję silnikową i opcjonalne wyposażenie samochodu a także przebieg. Czy jesteś pewien oryginalności wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!