Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka ze świec żarowych i tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w benzynowych ale w ropniaku obrotomierz kończy się na 5 tys. dalej są czerwone pola. W moim przypadku wysiadł wyświetlacz i ten co go naprawiał musiał wprowadzić do pamięci wyświetlacza takie parametry jak: rodzaj silnika, diesel czy benzyna, czy posiada tempomat, czy posiada esp, asr, przebig samochodu. Najlepiej to wyjąć wyświetlacz i sprawdzić czy były lutowane nóżki wyświetlacza, moduł pamięci jest umieszczony pod wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram się go wymontować. I zerkne czy coś tam było już majstrowane. A mogę bez problemu odłaczyć te wtyczki co są do wyświetlacza podpięte? A żeby te parametry wprowadzić trzeba wymontować też wyświetlacz? czy one sa wprowadzane może przez Clipa. Jeżeli wymontuje wyświetlacz czy bez problemu moge jeździć autkiem? Właśnie zerknałem też na mój obrotomierz i również kończy się na 5 tyś. a poźniej są już pola czerwone do 7 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz naprawiany lub zmieniony wyświetlacz,(może założony z wersji z silnikiem benzynowym i bez tempomatu). Przy naprawie wyświetlacza np. gdy spali się tranzystor sterujący przetwornicą, należy wprowadzić wersję silnikową i opcjonalne wyposażenie samochodu a także przebieg. Czy jesteś pewien oryginalności wyświetlacza?
Dzięki za ten post :mrgreen: . Ostatnio przestał mi działać system ASR ESP. Jakiś czas temu wymieniałem licznik. Po przeczytaniu twojego postu wpadłem na pomysł by przetestować ESP przy założonym starym liczniku. Okazuje się, że wszystko działa jak należy. :P . W życiu bym nie pomyślał, że inny licznik spowoduje wyłączenie systemu. Widocznie ten wymieniony jest od auta bez ESP. Teraz nasuwa mi się pytanie, czy można go zaprogramować tak by system działał?

aniewa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie wpadl na to że licznik może być podmieniony z benzyniaka. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna :-x .Dzisiaj rozmawiałem z specem od liczników i potwierdził to że licznik jest z benzyniaka. Czyli już wszystko się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!