Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik wałka rozrządu


rafaels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, zapaliła mi sie kontrolka układu oczyszczania spalin oraz serwis. Udałem się do ASo w celu podłączenia komputera do samochodu i stwierdzenia usterki. Po sprawdzeniu komputerowym wykryto uszkodzony czujnik wałka rozrzadu, pan serwisant stwierdził ze czujników narazie nie mają i zamówi na jutro. Skasował błąd i powiedział że będzie to kosztowało z wymianą 260-280 zł. Z tąd moje pytanko: czy ktoś się orientuje ile kosztuje taki czujnik w sklepie i czy po wymianie trzeba błąd skasować czy sam przestanie swiecić, wolałbym wymienić nie wAso ze względu na spore koszty, a co do kontrolki to dzisiaj się znowu zaświeciła.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! z tego co widziałem na allegro kupić taki czujnik można koszt ok. 100 zł - trzeba byłoby tylko się jeszcze dowiedzieć czy na pewno do MII 1,6. Według mnie to czujnik równie dobrze mógł się rozłączyć a Panowie z serwisu chcą ciebie naciągnąć na kasę. Niech ktoś się wypowie, kto ma ten silnik może jest łatwy dostęp do tego i po dociśnięciu wtyczki będzie działać. Poza tym kontrolka powinna zgasnąć.

P.S. Każdy samochód Renault im mniej widzi Panów z autoryzowanych serwisów tym na prawdę lepiej chodzi:) powiem tak znam to z autopsji. Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszce dzisiaj do Aso spytać dokładne o cene czujnika z założeniem, Sami nie wiedzą ile juz mówić czujnik 253 zł i montaż 150 zł, tam jest chyba dosłownie parę minut roboty. Jest ktoś może w obrębie Sosnowca kto takie coś robił w swojej megance i by mi pomogł z założeniem czujnika? Z góry dzieki za wszelką pomoc.

 

zrobiłem fotkę czy to o ten czujnik chodzi? , patrząc na silnik od przodu to znajduje się przed 1 cewką z prawej strony

 

dsc00639p.th.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!