Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lakierowanie Samemu


lukasz sobacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko czy ktos moze malowal sam czesci karoseri w swoim samochodzie? A dokladnie chodzi mi o to ze chce sobie kupic body kit do swojej meganki, ktory jak pisza jest juz gotowy do pomalowania i zastanawiam sie czy sam bym nie dal rady prosto z puszki z dobranym kolorem od dealera? Bo lakiernik sobie liczy okolo 200 funtow za takie cos a przeciez to tylko podlkadki i progi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nigdy tego nie robiłeś to możesz niestety narobić zacieków. Ale wszystko da się naprawić. Kiedyś lakierowałem sobie malucha i to w sumie nie jest wielki problem, będziesz potrzebował lakieru w kolorze nadwozia, podkładu i lakieru bezbarwnego. Po wszystkim pasta lekkościerna i szmatka, ewentualnie polerka jeśli posiadasz.

 

Co do samej techniki lepiej nakładać kilka cienkich warstw, niż jedną grubą.. Ale to robota na Twoje ryzyko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Wlasnie sie tak zastanawialem zeby deliktanite i powolutku to psikac sprayem. A jak sie dowiedziec o kolor nadwozia?Duzo takie farby w puszkach kosztuja? Czy raczej w kazdym moto sklepie mozna to dostac jak sie poda kolor albo numer?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy raczej w kazdym moto sklepie mozna to dostac jak sie poda kolor albo numer?Pozdrawiam.
w Polsce w dobrym sklepie z lackami to ci dorobią pod kolor auta i to w spray-eju. Ale nie zapomnij, że i podkład i klar trzeba a lakier często występuje z utwardzaczem. Takie kity często wymagają liźnięcia szpachlą, wszystko zależy w jakiej jakości kupujesz. A nie bywasz w kraju, żeby ktoś profesjonalnie Ci to za np.500zł zrobił? Źle odtłuścisz i będzie płatami schodziło, albo jak bezbarwny położysz. Jeżeli masz zapał i ogrzewane pomieszczenie to próbuj. Zawsze można dać do poprawki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze dopiero bede w kraju moze na lato a chcialbym juz nie dlugo zamowic i zalozyc. Podam link z kad kupuje. Mysle ze juz jest gotowe do pomalowania. Jak myslicie?

 

http://www.tuning-zone.pl/x_C_Dz__PD_64613...D_64705843.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla do plastiku i szlifowanie, potem podkład i szpachla i szlifowanie.....jak tak robiłem jak sobie sam malowałem. Trzeba mieć dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości jak nigdy sięw tym nie bawiłeś a satysfakcja jest duża na koniec :mrgreen: Ja wychodzę z założenia jeżeli ktoś coś umie.....to dlaczego ja mam tak nie umieć. Próbuj sam malować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Matujesz, podkładujesz, matujesz, malujesz bazą, matujesz i na koniec bezbarwnym ok 2-3 warstw.

Podglądałem lakierników i mówili ze nic trudnego na bazie ponoć bardzo ciężko zrobić zaciek. najgorzej z bezbarwnym.

Oczywiście do lakieru bezbarwnego daj utwardzacz. I najlepiej jak będziesz malował kompresorem z pistoletem lakierniczym, nie puszką spray.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie sam dokladnie to zrobic ale zobaczymy jak bedzie. A jeszcze jedno pytanko czy taki body kit to sie zaklada na sruby czy klej czy moze nity? A moze bedzie juz gotowy z dziurkami do zaczepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał to na klej do szyb raczej. Nie masz małego kompresorka chociaż?

Mi lakiernik powiedział że z puszki do można lakierować klapkę od wlewu paliwa w nowym aucie. Chciałem sam pomalować spojlerek nad klapę do mojego byłego auta. Dałem bazą ale były dziurki itp (mimo że miał być do malowania). Oczyściłem, jeszcze raz solidny podkład, oszlifowałem, bazą pomalowałem i było nawet ok (delikatnie pruszyłem i jak z malujesz to musisz zacząć pryskać w powietrzu i już pryskającym lakierem "wchodzisz" na element który malujesz. Ale lakier bezbarwny to już tragedia dla mnie była. Moim zdaniem bardzo ciężko bezbarwny z puszki samemu ładnie rozpylić, nie ma szans żeby lakier bezbarwny był taki gładki i równy WSZĘDZIE jak to kładzie lakiernik.

Kupiłem sobie mały kompresor za 349zł, do tego 2 pistolety, jeden z duża dyszą, drugi małą.

Po roku czasu spojlerek pomalowałem jeszcze raz i dopiero teraz jest pięknie. Ostatnio lakierowałem listewki w kolor przy aucie. A kumplowi ostatnio przy Vectrze B malowaliśmy maskę błotnik i zderzak, pobawiliśmy się nawet w cieniowanie i wyszło super. Lakiernik jak pojechaliśmy po poradę przy polerce tego powiedział, że zrobiliśmy to super, jak lakiernik klasy 200-250 za element :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no to do ciebie bym wpadl gdybym tylko byl w POlsce:)Chyba sobie odpuszcze samemu lakierowanie bo cos mi sie wydaje ze lipa bedzie. Leipej juz wydac ale miec dobrze zrobione. Mowil mi tez ze przymocuje ale jestem ciekawy jak?I czy wlasnie mu powiedziec jak i czym ma to zrobic czy zostawic to jemu do wyboru?Wiesz nie chce zeby mi odpadl jak bede smigal po miescie no i do Polski jak sie wybiore. Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!