Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

START i nie zapala - usterka hamulców


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nie wiedzialem gdzie ten post umiescic, czy w dziale ukladu hamulcowego czy tutaj - postanowilem tutaj liczac na pomoc i nie usuniecie tematu.

Od wczoraj mam taki problem - wsiadam do samochodu przed wyjazdem do pracy, wciskam hamulec i start i cisza... Komputer sie zapala, kontrolki swieca, licznik km sie pojawia jednak auto nie zapala. Naciskam pare razy START i nic, cos sie przelacza, tyka ale po chwili cisza.

Wczoraj zostawilem po STARCIE na dluzej i pojawila sie na komputerze informacja 'Usterka hamulcow', wiec wysiadlem, poruszalem przednimi kolami, wsiadlem, nacisnalem START i zapalil. Po drodze go gasilem i zapalalem i nie bylo problemow.

Jednak po 8 godzinach w pracy, wsiadam aby jechac do domu znow to samo, nie chce zapalic - poruszanie kolami nic nie pomoglo... Po probach około 10min zapalil jakby nigdy nic - akumulator od nowosci ale nie widac aby padal! Do tego mamy przeciez cieplo na powietrzu i przymrozkow nie ma.

Dzisiaj chyba podjade na komputer aby sprawdzili ale moze Wy mi cos podpowiecie?

Serdeczne dzieki za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tak nie odpalam, ale faktycznie. Da się. Nie o to jednak mi chodziło. W czasie gdy nie da się zapalić silnika kombinacją: hamulec + start, zrobić próbę: sprzęgło + start, bo może jest to wina czujnika wciśnięcia pedału hamulca, który nie kontaktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie wiedzialem gdzie ten post umiescic, czy w dziale ukladu hamulcowego czy tutaj - postanowilem tutaj liczac na pomoc i nie usuniecie tematu.

Od wczoraj mam taki problem - wsiadam do samochodu przed wyjazdem do pracy, wciskam hamulec i start i cisza... Komputer sie zapala, kontrolki swieca, licznik km sie pojawia jednak auto nie zapala. Naciskam pare razy START i nic, cos sie przelacza, tyka ale po chwili cisza.

Wczoraj zostawilem po STARCIE na dluzej i pojawila sie na komputerze informacja 'Usterka hamulcow', wiec wysiadlem, poruszalem przednimi kolami, wsiadlem, nacisnalem START i zapalil. Po drodze go gasilem i zapalalem i nie bylo problemow.

Jednak po 8 godzinach w pracy, wsiadam aby jechac do domu znow to samo, nie chce zapalic - poruszanie kolami nic nie pomoglo... Po probach około 10min zapalil jakby nigdy nic - akumulator od nowosci ale nie widac aby padal! Do tego mamy przeciez cieplo na powietrzu i przymrozkow nie ma.

Dzisiaj chyba podjade na komputer aby sprawdzili ale moze Wy mi cos podpowiecie?

Serdeczne dzieki za jakiekolwiek informacje.

Witaj , mam plodobny problem tylko u mnie jest komunikat o awarii hamulca parkingowego i low batery.

Jak coś znajdziesz to napisz,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie jestem sam - dzisiaj sie okaze.

SPRZEGLO + START tez nie pali.

Byc moze to wina czujnika hamulca jak mnie o tym informuje - ale znalazlem na forum inne przypadki tzn.:

- czujnik polozenia walu,

- przetarcie wezykow paliwa (chociaz wycieku nie zaobserwowalem),

- awaria czujnika temp. plynu chlodzacego,

- akumulator do wymiany, (ten mam od nowosci - martwi mnie tez to ze mi 2 razy zgasl przy hamowaniu podczas jazdy) - byc moze akumulator,

- instalacja LPG w co raczej watpie,

- uszkodzona stacyjka,

- uszkodzony rozrusznik: szczotki, regulator, bendix, cewka rozrusznika,

- uszkodzony lub zasniedzialy przewod z aku do rozrusznika,

Dziwne - duzo tego znalazlem na forum co moze byc przyczyna takiego zachowania.

Wyglada na to ze jak samochod sie 'wystudzi' to ma problemy z odpaleniem (aku lub szczotki do wymiany) bo jak juz zapali raz to pozniej juz za kazdym razem lapie.

Znow wydatek :-(

 

[ Dodano: 2009-11-19, 13:13 ]

Witaj , mam plodobny problem tylko u mnie jest komunikat o awarii hamulca parkingowego i low batery.

Jak coś znajdziesz to napisz,

Pozdrawiam

 

low battery wiec pewnie masz akumulator do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Low battery może znaczyć że masz słabą baterie w karcie (pilocie).Spróbuj odpalic z drugiej karty.Pozdrawiam. Wyjmi baterie i sprawdz napięcie na niej.Powinno być 3V

 

[ Dodano: 2009-11-19, 13:56 ]

acha,do baterii sie dostaniesz wyjmując kluczyk zapasowy z karty.I niepomyl biegunów baterii przy włożeniu z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa wyglada tak, przy podpieciu pod komputer nie pokazal zadnych usterek - czysty jak lza - oczywiscie pali na dotyk wiec nie mozna bylo niczego stwierdzic a nie chcialem samochodu zostawiac do jutra. Mozna by probowac wymieniac czesci ale to koszty wiec narazie sprobowac mam: uderzyc w rozrusznik i jak zapali po tej czynnosci to znaczy ze to szczotki sie klinuja...

zobaczymy jutro! jesli nie to cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Low battery może znaczyć że masz słabą baterie w karcie (pilocie).Spróbuj odpalic z drugiej karty
Przy słabej baterii w karcie auto powinno odpalić,raczej słabo będzie zamykać/otwierać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko dla fachowcow w tej sprawie.

Z racji tego ze mam instalacje LPG w samochodzie to wiadomo ze poziom paliwa na wskazniku deski rozdzielczej spada nawet jak jade na lpg ale to zrozumiale - czy jest mozliwe aby przy calkowitym wskazywaniu rezerwy benzyny na desce (w zbiorniku mam pol baku Pb) mial problemy z tym zaplonem? bo wczoraj mi sie wskazanie zresetowalo przy staniu na sporym wzniesieniu i dzisiaj rano odpalil na dotyk od razu!!!!

Juz nie mam pojecia co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze po wrzuceniu biegu i po pchnieciu samochodu jak nacisne START to zapala.

Jakies wsazowki do tego mozecie podsunac? Cyzby to czujnik polozenia walu lub cos z razrusznikiem i jego szczotkami? Prosze o podpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!