Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeglad coroczny i podlaczanie do komputera


Gurth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

samochód: Megane II phI 1.5 dCi

Pytanie dotyczące przeglądu corocznego.

Mam możliwość zrobienia przeglądu takiego corocznego (płyny, klocki, czesci zawieszenia jeśli trzeba, etc.) w warsztacie który nie podpina samochodu do kompa. Tzn sprawdzenie amortyzatorów tak ale nic więcej...

Czy tego typu podłączenie przez złącze diagnostyczne, jeśli nie występują zauważalne problemy, jest wskazane lub może konieczne? mam ten samochód 3 lata i jak narazie tylko raz zaraz po zakupie był do niego podłączony... było to w ASO... na moje samopoczucie nie wpływa to w żaden sposób... ale może na poczucie samochodu jakoś wpływa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes domyśliłem się że mam taka możliwość, w końcu wolny kraj, i nie chodziło mi o potwierdzenie czy nadal żyjemy w tym wolnym kraju...,

chodzi mi o to czy jest sens szukac warsztatu który ma możliwośc podpięcia samochodu do komputera, czy zrobić przegląd gdzie nie ma takiej możliwości ale oszczędzić na samym przeglądzie

a inaczej

czy na przeglądzie z podpięciem mogę sie dowiedzieć np ze jakaś część kończy swój żywot i trzeba budżetować jej wymianę

 

i nie chodzi mi o stwierdzenie że mogę, tylko czy z Waszego doświadczenia/wiedzy warto dopłacać za taki dodatek jak podpięcie do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim zdaniem warto, a dlatego że być może po podpięciu wykryją Ci jakąś usterkę o której nie masz pojęcia ( oby nie;-) ), i chyba lepiej wiedzieć niż nie, dodatkowe powiedzmy 50zł (tyle kosztuje podpięcie w moich okolicach) to niezbyt wygórowana cena za pewność że na pewno wszystko jest ok, czyż nie? ;-)

Na Twoim miejscu dla samego przekonania się czy wszystko jest cacy poszukałbym stacji diagnostycznej z możliwością podpięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!